„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizatoriai skelbia antrą kvietimą Lietuvos organizacijoms siūlyti meno projektus, sustiprinsiančius pagrindinę 2022-ųjų metų programą. Laukiame pasiūlant išskirtinės svarbos atlikėjų, menininkų, parodų, pasirodymų, aktualių Europos ir platesniame tarptautiniame lauke, įgyvendinamų su Lietuvos ir užsienio partneriais, turinčių potencialo tapti tarptautinės komunikacijos akcentais bei būti patraukliais svečiams iš kitų Lietuvos miestų ir regionų bei užsienio. 

Paraiškų teikėjai, būsimieji programos partneriai bus pilnai atsakingi už projektų lokacijas, produkcijas, įgyvendinimą ir komunikaciją. Tikimės, kad projektai pastiprins „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” vertybes ir plėtojamas temas bei bus maksimaliai prieinami tiek Lietuvos žiūrovams, tiek užsienio svečiams.  

Pasirengimo metais (20172021) kartu su programoje jau dalyvaujančiomis partnerių organizacijomis įgyvendiname daug bendruomeninių, edukacinių veiklų, bendradarbiavimo projektų ir meninių rezidencijų. Šiuo antruoju kvietimu būsimus partnerius raginame siūlyti baigtinius meno projektus / pagrindinės projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” programos 2022-iesiems akcentus.  

Atrinkti projektai bus įgyvendami iš „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos lėšų (iki 80 proc. viso projekto biudžeto). Juos iš pateiktų pasiūlymų išrinks „Kaunas 2022“ įstaigą atstovaujantys, o taip pat išoriniai ekspertai. Projektų finansavimo apimtys orientacijai yra 20 000–50 000 Eur (apie 15 projektų), apie 100 000 Eur ir daugiau (1–3 projektai). Po kvietimo Europos kultūros sostinės programą papildys iki 20 projektų. Organizacijos pajėgumą įgyvendinti siūlomo dydžio ir kompleksiškumo projektą turi pagrįsti prodiuserinės patirties pavyzdžiais. Didelis dėmesys vertinant ir kartu su paraiškas pateikusiais operatoriais planuojant šiuos projektus bus teikiamas rizikų valdymo planui, projekto veiklų dalyvių saugumo planams ir atsarginiams projekto scenarijams.

Partnerystės projektai yra įgyvendinami bendradarbiavimo principu, todėl iki paraiškų pateikimo kviečiame konsultuotis su „Kaunas 2022” kuratoriais ir vadovais visais kylančiais (tinkamiausio laiko, vietos, biudžeto, komunikacijos ir kt.) klausimais. Atrinkus partnerius ir jų projektus pirmajam sąrašui, iki Partnerystės sutarties pasirašymo vyks konsultacijos ir atrinktų projektų integracijos į bendrąjį 2022-ųjų metų renginių tinklelį derinimai. Prieš rengiant paraišką kviečiame nuodugniai susipažinti su Partnerystės sutarties sąlygomis.  

„Skelbdami šį kvietimą norime papildyti „Kaunas 2022” programą išskirtinės meninės kokybės įvykiais, programos akcentais, siejamais su pasaulyje gerai žinomų kūrėjų/atlikėjų vardais, unikaliais meniniais sprendimais, tarptautinėmis produkcijomis. Norėtume, kad atrinkti projektai sustiprintų „Kaunas 2022” programos patrauklumą miesto svečiams, taptų paskata Lietuvos ir užsienio svečiams aplankyti Kauno miestą ir Kauno rajoną 2022-aisiais.

Suprantame, kad kvietimas skelbiamas tokiu metu, kai didelius kultūrinius projektus planuoti yra sudėtinga ir galioja įvairios rizikos, tačiau raginame operatorius kartu su mumis ieškoti lanksčių, kūrybiškų sprendimų, atidžiai įvertinant įvairias šiuo laikotarpiu aktualias rizikas. Nepaisant programą apsunkinančių pandemijos sukeltų sąlygų, mūsų komanda pasiryžusi įgyvendinti „Kaunas 2022” programą ir žinome, kad daugelį situacijų galime išspręsti ir prisitaikyti, išsaugodami kauniečių ir visos Europos šventę,“ dalyvauti atvirajame kvietime skatina „Kaunas 2022“ programos vadovė Ana Kočegarova. 

Paraiškų teikimo terminas – 2020 m. gruodžio 15 d. 

Projektus vertinsime iki 2021 m. sausio 19 d.

Konkurso taisyklės

Paraiškos anketa

Sąmatos formos pavyzdys

Partnerystės sutarties forma

Pareiškėjams rekomenduojama registruotis konsultacijai dėl paraiškos pildymo. Konsultacijas teikia VšĮ „Kaunas 2022“ darbuotojai projekto kvietimo laikotarpiu adresu Laisvės al. 36, Kaunas. Registruotis galima adresu: partnerystes@kaunas2022.eu. Registruojantis prašome pateikti trumpą projekto aprašymą ir klausimus konsultacijai.

DĖMESIO: Lapkričio 4 d. 16:00-17:30 val. numatytas atviro kvietimo pristatymas Zoom platformoje, kurio metu turėsite galimybę užduoti klausimus tiesiogiai (nuoroda: https://us02web.zoom.us/j/85989367459). Taip pat, planuojama atviro kvietimo pristatymo transliacija Kaunas 2022 Facebook puslapyje (https://www.facebook.com/kaunas2022). Kviečiame registruoti Jums aktualius klausimus iš anksto čia bei lauksime pristatyme visų esamų ir busimų kultūros partnerių.