Atviras kvietimas menininkams į „Magic Carpets“ rezidenciją Kaune

Kauno bienalės kuruojama ES „Kūrybiškos Europos“ platforma „Magic Carpets“, vienijanti 16 Europos kultūros organizacijų, suteikia galimybę kylantiems menininkams leistis į kūrybines keliones, įtraukiančias vietos bendruomenes. Plačiau apie projektus skaitykite „Magic Carpets“ tinklalapyje. 

Šiais metais Kauno bienalė siūlo galimybę menininkams Lietuvoje prisijungti prie tarptautinio projekto. Pagrindinė būsimo projekto idėja – su vietiniais gyventojais suvienyti/sujungti naujai susikūrusią ukrainiečių bendruomenę Kaune, atrasti bendrų taškų, pakviesti į vienijančias veiklas.  

Bendruomenė, kurią Kauno bienalė ketina įtraukti į šį projektą – vaikai, lankantys Kauno centre įsikūrusią privačią mokyklą, kuri neseniai atidarė dar vieną filialą specialiai vaikams iš Ukrainos. 1–9 klasių moksleiviai iš Lietuvos ir Ukrainos lanko tą pačią mokyklą, tačiau juos skiria atskiri mokyklos pastatai, todėl šios rezidencijos tikslas – atrasti būdų ar priemonių, kaip šią atskirtį sumažinti. 

Rezidencijos rezultatai bus pristatomi „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizuojamo „Istorijų festivalio“ metu.

Preliminarus rezidencijos laikas: rugsėjo 19 – spalio 9 d. 

Preliminarus rezidencijos rezultatų pristatymo laikas: spalio 10–16 d. 

Savo CV ir portfolio kviečiame siųsti iki rugpjūčio 10 d., „Magic Carpets“ projekto kuratorei Brigitai: [email protected] 

Laukiame menininkų, dirbančių tiek vizualių, tiek performatyvių, tiek tarpdisciplininių menų srityse, svarbu, kad būtų noras bendradarbiauti, o patirtį su vaikais laikytume privalumu.  

Atrinktam menininkui numatytas honoraras bei atskiras biudžetas medžiagoms ir smulkiai įrangai įsigyti, kitoms nenumatytoms išlaidoms, reikalingoms projekto įgyvendinimui.