Turi istoriją?

Nesvarbu, ar tu gali parašyti vos kelis sakinius, ar kelis puslapius vienu prisėdimu, Mitinio Žvėries programa kviečia tave išbandyti savo jėgas ir parašyti savo pasakojimą svetainei. 

Kviečiame ir toliau kurti Kaunui!

Užpildyk formą ir atsiųsk savo istoriją

    Apie Kleboniškio Mišką


    Kleboniškio Miškas yra įsikūręs šiauriniame Kauno pakraštyje. Vieta ideali: toli nuo miesto šurmulio, švelniai apkabintas Neries, pagarbiai išlaikantis atstumą nuo Nemuno. Niekas tos milžiniškos…

    Gulbių meilės istorija


    Vienoje gražioje vietoje - ten, kur ošia pušynai ir teka sraunusis Nemunas, gyveno gulbių pora. Gulbės jau daugelį metų ištikimai, viena kitai, šokdavo meilės šokius. Savo ilgais baltais kaklais,…

    Žadinkime žvėrį!


    Kauno mitinis žvėris – kas jo tikrą vardą pasakys? Ar gimė jis Kaune, o gal čia atkeliavo? Žinoma tik tiek, kad Kauno pilis ne dėl kryžiuočių pastatyta. Kauniečiai statė ją, kad iš bokštų galėtų…

    Stebuklingas rūmas


    Tai prasidėjo dar niekam šioje žemėje negimus. Labai labai seniai, viduryje plynų laukų stovėjo apleistas rūmas. Jame gyveno nenusakomo aukščio moteris su keturiomis akimis ir jos stebuklingas tarnas…

    Snieguotas rytas


    Vieną gražų birželio rytą - labai šviesų, bet dar labai ankstyvą - Kęstučio gatvėje iškrito sniegas. Kiemsargis Antanas, išėjęs pramankštinti senus kaulus, labai nustebo. Nustebo labiausiai ne dėl…

    Žvėris


    Kažkada, kai nebuvo žvaigždžių, nei mėnulio... Neošė jūros ir nešlamėjo medžiai... Buvo vieta, kuri dar neturėjo savo vardo, tačiau jau tuo metu po žemes klaidžiojo Žvėris.Tai buvo didingas Žvėris:…

    Kvapai


    Užmerk akis. Pajutai cinamono kvapą. Tu ką tik valgei vaisius, troškintus grilyje. Cinamonas - prieskonis pažintas. Dabar tai - vaisiniai ledai, birželio karštyje pradėję tirpti. Vėl kvapą pajutai,…

    Močiutės sapnai


    –        Sveiki, pone, Chaimai! (Ida mojuodama rankomis) -        Sveika, Ida. (susikaupęs ir įsistebeilijęs, rimtu veidu į popieriaus lapą) –  Rachele, kaip tu, manai ar ši vieta tinkama naujam…

    Pagriežk, jai smuiku


    Hm… Hm (?) O-o-o... (vartydamas laikraščio puslapius) – Chė-chė. (kostelėjo) *** Pažiūrėjau suklusęs *** - Sveiki. - Sveiki… (?) - Dažnai jus, čia, matau skaitantį laikraštį… (dairosi aplinkui,…

    BAIMĖ


    *** Lėtai barbena lietus. Tamsu ir niūru. Šalta. Šešėlis sliūkina pirmyn atsargiai dairydamasis į šonus – rodos niekas neseka. Šiandien ta diena kai jis pamatys Žvėrį. Pamatys tikrą gyvą legendą.…

    6 dalis. Didysis pasakojimas


    Kraujo skonis švelniai tirpo burnoje. Ji nebuvo tokia drąsi kaip aš tikėjausi, man patikdavo, kaip jos bėgdavo, buvo bent kažką veikti. Požemiuose tamsu, drėgna, o kompanija užklysta nedažnai. Nors…

    Muzika Senamiestyje


    – Iš kur ta muzika? *** Rachelė žengia Senamiesčio grindiniu, atkreipdama dėmesį į kažkur skambančią smuiko muziką. *** Šalia ,,Mėsininkų" sinagogos stovi jaunas vaikinas, griežiantis smuiku. Natanas…

    Švytintis miestas


    " ir kartais , sutemus , virš miesto mes galime išvysti švytėjimą - tai žvėris pakyla iš požemių , kad saugotų Kauną nuo negandų , kaip tai daro jau daugelį šimtmečių "tai pamenu iš mano močiutės…

    Sesės dovana


    – Laba diena, ponia Chaja! (sužvangėjusiam žalvariniam varpeliui, pro duris įžengė nenustygstančioji Ida) – Labas, Ida! – Rachelė sakė pas jus užeiti… – Taip, Ida. Tavo sesė Ieva nusprendė tau…

    KEBLUMAI IR NETIKĖTUMAI arba VIENA ŽVĖRIES GYVENIMO DIENA PAVASARĖJANČIO KAUNO FONE


    Žvėris pabudo ir pasirąžė. Kažkas šnarėjo ir trypčiojo prie pat jo galvos. „Ak tie žibučių rankiotojai,“ pamanė sau tyliai. Kasmet, pasiilgę saulės, ima pavojingai artėti, šmirinėdami atokiomis…

    Raišas poetas


    – Ar kada teko girdėti apie raišą poetą? – Ar tu kalbi apie tą vaikiną, kuris dažnai lesina Laisvės alėjoje balandžius? – Taip, jis mėgsta tai daryti. – Vakar mačiau išeidama iš ponios Chajos…

    Kaip kovoti su negandomis?


    Kauno Žvėris su negandomis kovoja kepdamas didžiulę picą ir vaišindamas draugus. Kai draugai šalia, kokios gali būti negandos?   Autorius: Ajerų vaikas

    Kvaištelėjusio modernisto legenda


    Tarp skveruose tvyrančio tabako dūmų debesies ir Alėjos kavinių garuojančių puodelių apsupties, it gūsis sklinda gandas, ne be Žvėries pagalbos. Tai gandas apie kvaištelėjusį modernistą. Kalbama, kad…

    Marukas ir jo kelionė po save


    Jis buvo vardu Marukas. Marukas augo tokioje oloje, kur visą laiką vyravo prieblanda, drėgmė ir šaltis. Nesušylantį kūną, dar labiau stingdė vidinis šaltis, kurio nei veido, nei kokio kito pavidalo…

    Vario sala


    Viena iš didžiausių neįmintų paslapčių buvo Vario salos istorija. Sklandė legendos, kad prieš kelis šimtus metų ten buvo pats baisiausiais visų laikų kalėjimas, kuriame ne tik kaliniai, bet ir…

    Į PAGALBĄ RAŠANČIAJAM

    Galbūt tau pravers ši nedidelė mito struktūros apžvalga. Visi mitai skirtingi, bet kartu ir panašūs. Paskaityk ir bus lengviau kurti herojus ir padėti jiems jų stebuklingose kelionėse.

    Apie mito struktūrą

    Mitas labai dažnai gali būti suprantamas kaip kelionė. Fizinė (gali būti nuosekli nuotykių kelionė kaip Odisėjo), fizinė – dvasinė (pvz. labirinto kelionė kaip Hario Poterio) arba vien dvasinė (čia svarbu ne atstumas, o keliautoją keičiantys patyrimai), kuri teoriškai įmanoma ir nejudant iš vietos. Visais atvejais herojus pajuda kelionėn, patiria nuotykius, sukrėtimus ir patirtis, o tuomet grįžta pasikeitęs. Tai gali būti pavadinta Herojaus Kelione. Jos pagrindiniai taškai yra šie (rasite juos ir Homero, ir Šekspyro, ir J.R.R. Tolkien knygose, ir Holivudo filmuose. Ne visada tie taškai yra tiksliai tokie, tačiau žemiau pateikta schema tikrai pravers kaip pasakojimo šablonas).

    1. Išvykimas. Herojus priverstas leistis į kelionę. Įvyksta svarbus įvykis, verčiantis herojų ieškoti išeities ir nusistatyti sau kelionės tikslą. Tai gali
    būti nusivylimas esama padėtimi, išvarymas, kieno nors mirtis, skyrybos, bankrotas, žinia apie
    mirtiną ligą ir pan. Herojus yra priverstas išeiti iš savo komforto zonos į nežinomą teritoriją.
    2. Lemiamas žingsnis. Įvykis po kurio nebėra kelio atgal. Herojus įvykdo kažką, kas nebeleis jam sugrįžti. Parduoda namus, pasirašo sutartį, parašo
    atsisveikinimo laišką, perka bilietą, balnoja žirgą, pažeidžia įstatymą. Tokiu būdu jis iš ŽINOMOS
    teritorijos patenka į NEŽINOMĄ.
    3. Peripetijos. Priešai, draugai, mokytojai. Čia, o kartais ir ankstesnėse pakopose, išryškėja didžiausia kliūtis herojaus kelyje, arba didžiausias jo priešas. Tai gali būti žmogus ir ne žmogus: tironas, skriaudėjas, piktoji dvasia, drakonas, mirtina liga, žalingas įsitikinimas. Su priešu herojų sieja pats stipriausias jausmas ir sąmoningai ar nesąmoningai herojus keliauja į neišvengiamą susitikimą su juo. Peripetijose herojus patiria visą eilę nuotykių. Pakeliui sutinka kitus pakeleivius: mokytojus, draugus, apgavikus, mylimą žmogų. Jie visi herojui svarbūs tiek, kiek padeda arba trukdo nugalėti priešą. Herojus keliauja per nežinomą teritoriją ir mes laukiame kuo baigsis jo kelionė.

    4. Kulminacija. Mirtis ir prisikėlimas.
    Herojus susitinka savo priešą akis į akį. Stipriuose pasakojimuose kulminacija beveik visada yra
    dviejų dalių: mirties ir prisikėlimo. Tai yra: pirmoje kulminacijos dalyje herojaus gyvybė arba
    likimas pakimba ant plauko. Antroje kulminacijos dalyje herojus netikėtai nugali priešą.
    5. Nušvitimo momentas kulminacijoje. Tarp abiejų kulminacijos dalių labai dažnai atsitinka įvykis, galutinai perkeičiantis herojų ir tik to galutinio pasikeitimo dėka jis nugali. Čia herojui gali padėti draugai arba mylimieji, čia jis gali
    galutinai suprasti kas jam iki šiol trukdė. Herojus gali ir žūti nugalėdamas – tokios pasakojimo
    struktūros yra labiausiai dramatiškos, nes tiesiai nurodo į žmogiškojo likimo neišvengiamybę.
    6. Atomazga. Kelias atgal.
    Pasakojimas sugrįžta iš nežinomos teritorijos į žinomą. Parodoma, kas ir kaip pasikeitė. Paprastai tai yra palengvėjimo, o kartu melancholijos jausmas, nes šalia to, kas įgyta, įvertinama ir tai, kas prarasta kelionėje ir kovoje. Džiaugiamasi pasiektu tikslu, įgyta meile, draugyste, liūdima dėl žuvusių kovoje arba to, kas buvo paaukota vardan pergalės.

    PASAKOJIMO PERSONAŽAI

    MISTIKAS

    Šešioliktame amžiuje Kaune gyveno paslaptinga asmenybė. Jį vadino Mistiku. Liko taip vadinamas „Mistiko sąsiuvinis“ – keistas kūrinys, neatsargiam skaitytojui atnešantis mirtį. Tie, kas nemirdavo, tapdavo žinančiais. Tik žinantys arba žinančių palikuonys gali stoti į kovą su Žvėrimi. Žinantys priklauso Žvėries Draugijai.

    KAUNO ŽVĖRIS

    Vandenų būtybė, gyvenanti Požeminiame Kaune. Jis pasirodo naktį. Jis grobia skaisčias merginas. Jo ilgesingam žvilgsniui negalima atsispirti. Jį galima girdėti kvėpuojant ir riaumojant, kelią pas jį labai sunku surasti. Visą tiesą apie Žvėrį žino Žvėries Draugija. Miestas buvo sudaręs su juo sutartį. Sutartis yra nutrūkusi. Sutartį reikia atnaujinti ir Žvėris vėl sergės miestą nuo negandų.

    ŽVĖRIES DRAUGIJA

    Žmonės, paveldėję Mistiko sąsiuvinį ir žinantys apie Žvėrį. Jie laukia kol pasirodys Žvėries nugalėtojas ir yra pasiruošę jam padėti. Jie pažįsta vieni kitus, kartą per metus renkasi slaptoje vietoje pasitarti. Jie negali dalintis savo žiniomis tarpusavyje. Jie gali tik padėti nugalėtojui, jei toks atsiras.

    RŪMŲ PONIA

    Jos rūmai yra Kitoje pusėje. Ten išmokstama tarnauti ir paklusti. Tik išmokę tarnystės ir paklusnumo gali stoti Žvėries akivaizdoje.

    IRENA

    Jauna moteris, kurią pagrobė Žvėris. Ji paprasta ir skaisti. Graikiškai jos vardas reiškia „Taika“.

    NEVILIUS

    Jis yra tas, kuris turės padaryti visą darbą. Jis neturi jokių netikrų vilčių. Žino, kaip yra. Jis yra Mistiko mokinys. Šis pasakojimas yra jo kelionė pas Žvėrį.

    KELTININKAS

    Jis kelia žinančius į kitą pusę. Jis gyvena vienas su savo šunimi pašiūrėje Žiemos uoste.

    KEKTO

    Aštunkojė būtybė, potvynių ir atoslūgių operatorius. Kekto laisvai keliauja tarp Požeminio Kauno ir Saulėto Kauno. Jis yra ženklų rašytojas. Jo paliktus ženklus galima rasti ant visų miesto sienų. Legenda byloja, kad Kekto atvers kelią Žvėriui į Saulėtą Kauną sudaryti Sutarties su miestu.

    DIDYSIS KELIAUTOJAS

    Jis atneša žinias. Jis atsiranda ten, kur labiausiai reikia. Kai kas sako, kad jis yra Mistiko pasiuntinys.