Turi istoriją?
Nesvarbu, ar tu gali parašyti vos kelis sakinius, ar kelis puslapius vienu prisėdimu, Mitinio Žvėries programa kviečia tave išbandyti savo jėgas ir parašyti savo pasakojimą svetainei.
Kviečiame ir toliau kurti Kaunui!
Užpildyk formą ir atsiųsk savo istoriją
Pavasaris
– Laba diena, panele Rachele! – Sveiki, Natanai. – Sėskitės, užsakiau kakavos, kaip ir sakiau. Padavėjau! – Ačiū. – Gal jau kreipkimės į vienas kitą ,,tu"? – Nemanau, kad tai puiki mintis. Noriu, kad…
Mitinis žvėris, psichoanalizė ir 40 skaisčių mergelių
Mitinis Kauno žvėris, aišku, yra ypatinga ir unikali būtybė. Vis tik reikia pripažinti, kad jis turi ir bendrų visus tikrus slibinus vienijančių bruožų. Na, pavyzdžiui, pripažinkime faktą, jog šis…
Drugeliai pilve
– Mama, noriu su tavimi pasikalbėti. – Klausau, Rachele. Kas nutiko? – Keistai jaučiuosi, mama. Dar niekada nebuvau patyrusi tokio jausmo. – Ar tau ką nors skauda? – Ne, mama, greičiau kutena. – Ką…
Kaip Kauno Žvėris įgavo drąsos
1360 m. Balandis. Nemuno ir Neries Santaka. Įmerkęs uodegą į Nemuną, Kauno Žvėris nepatenkintas susiraukė – vanduo buvo labai šaltas ir gėlė kiaurai per švelnų jo kailį. Gerai, kad visai šalia tekėjo…
Kaip Kauno Žvėris kovoja su negandomis?
Karantino laikotarpiu, Žvėris – vienintelis padaras galintis laisvai keliauti mieste. Todėl, vos sužinojęs apie pandemiją, nieko nelaukęs Žvėris ėmėsi darbo. Pirmiausiai jis apkeliavo visus Kauno…
Mitinio Žvėries koučingas
Ankstyvas pavasaris – tai pilkuma ir pirminė žaluma, į kurią niekas nekreipia dėmesio. Tikiesi, kad kažkas pavasarį gyvenime pasikeis. Svajonės, kurios niekada neišsipildė. Pavasario viltis, kad pusę…
Kaip Kauno Žvėris kovoja su negandomis? (Lorelei)
Saulė jau pasislėpė už horizonto ir tankus miškas paskendo tamsoje. Tik tyliai šnibždėjosi tarpusavy lapai. Miške girdėjosi žolės šlamesys, atrodė lyg kažkas stengiasi labai tyliai eiti. Einančius…
Žvėriškoji empatija
Ji buvo vadinama žvėrimi, nes buvo žvėriškai empatiška. Iš lūpų į lūpas tarp miestiečių keliavę pasakojimai ją apipynė legendomis ir mistika. Dar pamenu, sena močiutė pasakojo, kad kartą, jos…
Nutikimas (Kaip Kauno Žvėris kovoja su negandomis?)
Saulė buvo jau besugrįžtanti ir beveik lygiavosi su naktimi, kurios pakraščius dar vietomis kando šaltas vėjapūtys. Paukščiai neramiai raižė padangę virš bundančio miesto, o garsiausiai iš jų…
Kaip Kauno žvėris išsprendė gyvybės ir mirties klausimą
– Tu manęs neišmeti, aš pats išeinu pas Audrą, savo noru, girdi! – sušuko Mildas belsdamas į laukujes dviaukščio namo duris, pro kurias ką tik buvo išspirtas. – Tu man nenurodinėsi kaip gyvent,…
Žvėris be Kaukės
Žvėris, jau vien pagal apibrėžimą, yra pabaisa, kurios reikia bijoti. Jis tūno šešėliuose ir galanda savo smailius dantis, stebėdamas gležnus siluetus, judančius siauriomis Kauno senamiesčio…
EilėraščiaiMažieji pasakojimai
Anamorfoziška meilė
Lėtas atodūsis. Tiek man kainuoja meilė. Sunkus, liūdnas žvilgsnis ir balandžio žara. Dar vėsios saulės žara. Nuovylis, dar vakar spinduliuojančiose akyse. Sunkis, kurį pajutau, kai kažkas trenkė…
Hava Nagila
– Natanai, užkurk laužą. Laikas pradėti švęsti Lag-Baomer šventę. – Gerai, Rachele. Tuoj. – Man kilo mintis! – Kokia tau kilo mintis, Ida? – Rachele, o jeigu vėl visi susitiktume čia, sode, švęsti…
Naujasis žvėriškumas
Atsibusdamas kiekvieną rytą jis galvodavo, dėl ko keliasi, kokia to priežastis, dėl ko pradėti šią dieną. Jis skaitė, kad taip daro japonai. Tą rytą, gulėdamas lovoje jis svarstė apie globalaus ir…
Myliu Tave
– Panele, Rachele. – Taip, klausau, pone Abeli. – Noriu pareikšti nusivylimą jūsų mokymosi rezultatais. Pastaruoju metu jūsų, pažanga studijose nublanko. Kaip paaiškinsite jūsų sumažėjusius…
Nostalgija
– Kaip greitai auga vaikai… (Pilkasparnis liūdnai pažiūrėjo į Laisvės alėjos grindinį) – Taip… (Baltaplunksnis pažvelgė į Pilkasparnį) – Aš džiaugiuosi. Nemanyk, kad man liūdna. – Kad man pačiam…
L’ecole de Paris
– Laba diena. Esu litvakas gyvenantis Paryžiuje. Grįžau į Lietuvą viešnagei kelioms savaitėms. *** Jaunas džentelmenas, dailiai sulaižytais plaukais, pasitaisęs šilkinę peteliškę, ištiesė ranką…
Laiškas į Kauną
– Chaja, ši suknelė nuostabi! Gaila, kad Ieva negali jos pamatyti… – Ieva dabar tapo Paryžiaus vaizdus, kur nors prie Senos upės. – Pasiilgau dukrelės. Nors mes ją įsidukrinome, mylime ją nė kiek ne…
Skausmingas laikas
– Rachele, ar važiuosite šiemet prie jūros? – Oi, Ida, laukiu nesulaukiu. Jau gyvenu viešnage Palangoje… (atsigėrusi vandens su mėtomis, ištarė Rachelė) – Smagu tenai. – Taip, tikrai. Man labai…
Vyriškas kvapas
Kartą Natanas grieždamas smuiku, pastebėjo žvilgsnį. Ir tai buvo žvilgsnis kupinas susižavėjimo. Tačiau jaunasis muzikantas, vis gaudė tą žvilgsnį, nes jam vis labiau norėjosi būti pastebėtam. Ir jam…
Į PAGALBĄ RAŠANČIAJAM
Galbūt tau pravers ši nedidelė mito struktūros apžvalga. Visi mitai skirtingi, bet kartu ir panašūs. Paskaityk ir bus lengviau kurti herojus ir padėti jiems jų stebuklingose kelionėse.
Apie mito struktūrą
Mitas labai dažnai gali būti suprantamas kaip kelionė. Fizinė (gali būti nuosekli nuotykių kelionė kaip Odisėjo), fizinė – dvasinė (pvz. labirinto kelionė kaip Hario Poterio) arba vien dvasinė (čia svarbu ne atstumas, o keliautoją keičiantys patyrimai), kuri teoriškai įmanoma ir nejudant iš vietos. Visais atvejais herojus pajuda kelionėn, patiria nuotykius, sukrėtimus ir patirtis, o tuomet grįžta pasikeitęs. Tai gali būti pavadinta Herojaus Kelione. Jos pagrindiniai taškai yra šie (rasite juos ir Homero, ir Šekspyro, ir J.R.R. Tolkien knygose, ir Holivudo filmuose. Ne visada tie taškai yra tiksliai tokie, tačiau žemiau pateikta schema tikrai pravers kaip pasakojimo šablonas).
1. Išvykimas. Herojus priverstas leistis į kelionę. Įvyksta svarbus įvykis, verčiantis herojų ieškoti išeities ir nusistatyti sau kelionės tikslą. Tai gali
būti nusivylimas esama padėtimi, išvarymas, kieno nors mirtis, skyrybos, bankrotas, žinia apie
mirtiną ligą ir pan. Herojus yra priverstas išeiti iš savo komforto zonos į nežinomą teritoriją.
2. Lemiamas žingsnis. Įvykis po kurio nebėra kelio atgal. Herojus įvykdo kažką, kas nebeleis jam sugrįžti. Parduoda namus, pasirašo sutartį, parašo
atsisveikinimo laišką, perka bilietą, balnoja žirgą, pažeidžia įstatymą. Tokiu būdu jis iš ŽINOMOS
teritorijos patenka į NEŽINOMĄ.
3. Peripetijos. Priešai, draugai, mokytojai. Čia, o kartais ir ankstesnėse pakopose, išryškėja didžiausia kliūtis herojaus kelyje, arba didžiausias jo priešas. Tai gali būti žmogus ir ne žmogus: tironas, skriaudėjas, piktoji dvasia, drakonas, mirtina liga, žalingas įsitikinimas. Su priešu herojų sieja pats stipriausias jausmas ir sąmoningai ar nesąmoningai herojus keliauja į neišvengiamą susitikimą su juo. Peripetijose herojus patiria visą eilę nuotykių. Pakeliui sutinka kitus pakeleivius: mokytojus, draugus, apgavikus, mylimą žmogų. Jie visi herojui svarbūs tiek, kiek padeda arba trukdo nugalėti priešą. Herojus keliauja per nežinomą teritoriją ir mes laukiame kuo baigsis jo kelionė.
4. Kulminacija. Mirtis ir prisikėlimas.
Herojus susitinka savo priešą akis į akį. Stipriuose pasakojimuose kulminacija beveik visada yra
dviejų dalių: mirties ir prisikėlimo. Tai yra: pirmoje kulminacijos dalyje herojaus gyvybė arba
likimas pakimba ant plauko. Antroje kulminacijos dalyje herojus netikėtai nugali priešą.
5. Nušvitimo momentas kulminacijoje. Tarp abiejų kulminacijos dalių labai dažnai atsitinka įvykis, galutinai perkeičiantis herojų ir tik to galutinio pasikeitimo dėka jis nugali. Čia herojui gali padėti draugai arba mylimieji, čia jis gali
galutinai suprasti kas jam iki šiol trukdė. Herojus gali ir žūti nugalėdamas – tokios pasakojimo
struktūros yra labiausiai dramatiškos, nes tiesiai nurodo į žmogiškojo likimo neišvengiamybę.
6. Atomazga. Kelias atgal.
Pasakojimas sugrįžta iš nežinomos teritorijos į žinomą. Parodoma, kas ir kaip pasikeitė. Paprastai tai yra palengvėjimo, o kartu melancholijos jausmas, nes šalia to, kas įgyta, įvertinama ir tai, kas prarasta kelionėje ir kovoje. Džiaugiamasi pasiektu tikslu, įgyta meile, draugyste, liūdima dėl žuvusių kovoje arba to, kas buvo paaukota vardan pergalės.
PASAKOJIMO PERSONAŽAI
MISTIKAS
Šešioliktame amžiuje Kaune gyveno paslaptinga asmenybė. Jį vadino Mistiku. Liko taip vadinamas „Mistiko sąsiuvinis“ – keistas kūrinys, neatsargiam skaitytojui atnešantis mirtį. Tie, kas nemirdavo, tapdavo žinančiais. Tik žinantys arba žinančių palikuonys gali stoti į kovą su Žvėrimi. Žinantys priklauso Žvėries Draugijai.
KAUNO ŽVĖRIS
Vandenų būtybė, gyvenanti Požeminiame Kaune. Jis pasirodo naktį. Jis grobia skaisčias merginas. Jo ilgesingam žvilgsniui negalima atsispirti. Jį galima girdėti kvėpuojant ir riaumojant, kelią pas jį labai sunku surasti. Visą tiesą apie Žvėrį žino Žvėries Draugija. Miestas buvo sudaręs su juo sutartį. Sutartis yra nutrūkusi. Sutartį reikia atnaujinti ir Žvėris vėl sergės miestą nuo negandų.
ŽVĖRIES DRAUGIJA
Žmonės, paveldėję Mistiko sąsiuvinį ir žinantys apie Žvėrį. Jie laukia kol pasirodys Žvėries nugalėtojas ir yra pasiruošę jam padėti. Jie pažįsta vieni kitus, kartą per metus renkasi slaptoje vietoje pasitarti. Jie negali dalintis savo žiniomis tarpusavyje. Jie gali tik padėti nugalėtojui, jei toks atsiras.
RŪMŲ PONIA
Jos rūmai yra Kitoje pusėje. Ten išmokstama tarnauti ir paklusti. Tik išmokę tarnystės ir paklusnumo gali stoti Žvėries akivaizdoje.
IRENA
Jauna moteris, kurią pagrobė Žvėris. Ji paprasta ir skaisti. Graikiškai jos vardas reiškia „Taika“.
NEVILIUS
Jis yra tas, kuris turės padaryti visą darbą. Jis neturi jokių netikrų vilčių. Žino, kaip yra. Jis yra Mistiko mokinys. Šis pasakojimas yra jo kelionė pas Žvėrį.
KELTININKAS
Jis kelia žinančius į kitą pusę. Jis gyvena vienas su savo šunimi pašiūrėje Žiemos uoste.
KEKTO
Aštunkojė būtybė, potvynių ir atoslūgių operatorius. Kekto laisvai keliauja tarp Požeminio Kauno ir Saulėto Kauno. Jis yra ženklų rašytojas. Jo paliktus ženklus galima rasti ant visų miesto sienų. Legenda byloja, kad Kekto atvers kelią Žvėriui į Saulėtą Kauną sudaryti Sutarties su miestu.
DIDYSIS KELIAUTOJAS
Jis atneša žinias. Jis atsiranda ten, kur labiausiai reikia. Kai kas sako, kad jis yra Mistiko pasiuntinys.