„Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ kviečia švęsti bendruomeniškumą ir pažinti Kauno rajoną. Bendruomeninis projektas „Šiuolaikinės seniūnijos“ pristato gausią ir turiningą programą.

Visuose renginiuose bus galima atrasti ne vienerius metus pačių bendruomenių kurtus, vietos tapatybės ir šiuolaikinių sprendimų įkvėptus kultūrinius stebuklus. Mūsų laukia daug muzikos, šokių, fotografijos, bendruomeninių spektaklių ir net akrobatinių triukų.

06 09 Ežerėlis

9 d. Ežerėlio bendruomenės galerijos atidarymas.

Renginio metu bus pristatoma Ežerėlio bendruomenės fotografijų paroda viešojoje erdvėje (kuratorė Vaida Virbickaitė), kuri supažindins su miestelio žmonėmis ir jų kasdiene veikla. Taip pat Ežerėlio mokykloje bus pristatomos čia gyvenusio žymaus lietuvių fotografo Antano Sutkaus nuotraukos, viešojoje erdvėje vyks LMTA studentų šokio pasirodymas, BLUMA architektai pristatys medžių instaliaciją iš Ežerėlio durpyno medžiagų. Ežerėliečiai, kartu su menininkais tyrinėję vietos identitetą, šiais metais jį pristatys per fotografijos prizmę. Planuojama, kad fotografijų parodos galerijoje bus keičiamos kas mėnesį iki metų galo.

Pagrindiniai akcentai: A. Sutkaus fotografijų paroda, LMTA studentų pasirodymas, BLUMA architektų medžių instaliacija, bendruomenės galerijos atidarymas, Clara Gambino koncertas.

Sudalyvauk

06 11 Kulautuva

11 d. Kultūros pavakarys Koolautuvoje.

Kultūros sostinės metams Kulautuvos bendruomenė ruošėsi nuo pat 2020-ųjų, kai prisijungė prie „Kaunas 2022“ bendruomeninio projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“. Kartu su skirtingų sričių menininkais bendruomenė tyrinėjo savo miestelį, kūrė netikėtus maršrutus po mylimas vietas, jas puošė naujais meno kūriniais ir ieškojo SAVO Kulautuvos. O gal Koolautuvos?... Taip gimė ir muzikinis spektaklis „Ar atgimsi tu nauja nata?“, kurį su režisieriumi Eimučiu Kvoščiausku sugalvojo, sukūrė ir atliks Kulautuvos bendruomenės nariai – nuo mažiausio iki didžiausio. Spektaklį įkvėpė Kulautuvos legenda, tačiau jame pasakojama šiuolaikiška miestelio istorijos versija. 

Spektaklio premjera ir pažintis su Koolautuva – įspūdingame pušyne prie Nemuno jau birželio 11 dieną! Šventės pradžia – 17 val. Vakaro kulminacija – spektaklio premjera – 21.30 val. prie Kulautuvos laisvalaikio salės (Akacijų al. 32A)

Pagrindiniai akcentai: bendruomenės miuziklas ,,Ar atgimsi tu nauja nata?“ (rež. Eimutis Kvoščiauskas), G. Akelienės suoliukai-skulptūros ,,Bendrystės erdvė“, Dž. Karaliaus instaliacija ,,Uoste šuolis!“, L. Slavinskaitės gatvės meno kūrinys ,,Namai“.

Sudalyvauk

06 17 Raudondvaris

17 d. Raudondvaryje laukia ,,Kelionė laiku“.

Šio renginio kūrimo procese dalyvauja virš šimto raudondvariečių, kurie ir kuria visą renginio turinį – nuo tekstų, dekoracijų iki šokio bei muzikos pasirodymų. Pagrindinė renginio tema – bendruomeniškumo atspindžiai Raudondvario istorijoje, o turinį išpildys visos raudondvariečių kartos – nuo mažųjų iki senjorų. Renginio metu dalyviai bus kviečiami į vakaro ekskursiją-kelionę laiku nuo Raudondvario dvaro atsiradimo iki šiandien.
Pagrindiniai akcentai: teatralizuota naktinė ekskursija.

07 01-03 Karmėlava

1–3 dienomis Karmėlava pakvies kvėpuoti roko dvasia „Gatvės roko“ festivalyje.

Visuomenei bus pristatyta tarptautinio bendradarbiavimo metu sukurta Algimanto Šlapiko ir Serge Ecker skulptūra „Skraidantys cepelinai_/Flying cepelinai_“. Tai – unikalus ir originalus objektas Lietuvoje, kuriamas naudojant 3D technologiją ir tikro cepelino modelius. Pačiame renginyje netruks roko, gatvės meno, fotografijos ir linksmybių. Bus pristatytas naujas gatvės meno kūrinys, skirtas Karmėlavos seniūnijos gyventojų labiausiai vertinamoms ir mylimoms roko muzikos grupėms. Visi muzikinių grupių pavadinimai parinkti atlikus visuomenės apklausą bei įtraukiant vietos gyventojus. Šį išskirtinį kūrinį pristatys menininkas T. Vincaitis-Plūgas. R. Šeškaičio fotografijų parodoje bus galima išvysti per dešimtmetį autoriaus sukurtus darbus – vidinį žvėrį žadinančias akimirkas iš įvairių roko muzikos koncertų ar specialių fotosesijų. Festivalyje „Gatvės rokas“ gros grupės „Colours of Bubbles“, BIX, svečiai iš Latvijos „Dzelzs vilks“ ir „Pacific K“, taip pat grupės „Akli“, Ingaja ir kt.

Pagrindiniai akcentai: A. Šlapiko ir S. Ecker skulptūra ,,Skraidantys cepelinai_/Flying cepelinai_“, R. Šeškaičio fotografijų paroda, T. Vincaičio-Plūgo gatvės meno kūrinys, grupės, atilkėjai: ,,Colours of Bubbles“ (LT), BIX, ,,Dzelz vilks“ (LV), ,,Pacific K“ (LV), ,,Akli“, Ingaja, Augustė Vedrickaitė.

Sudalyvauk

07 23 Vilkija

23 d. laukia Vilkijos miesto šventė ,,Kelkis ir judėk“.

Jos metu bus pristatyta antroji skulptoriaus Marijaus Gvildžio kinetinė skulptūra, šeimas džiugins „Labaiteatro“ spektaklis „Kai užaugsiu, būsiu“, tarp žiūrovų vaikštinėjantys mimai. Vakarą užbaigs Jurgio Didžiulio koncertas. Šventė vyks nuo ryto iki vakaro.

Pagrindiniai akcentai: M. Gvildžio kinetinė skulptūra, LABAITEATRAS spektaklis „Kai užaugsiu, būsiu“, paplūdimio tinklinio varžybos, interaktyvus būgnų šou, J. Didžiulio koncertas, lazerių šou ir diskoteka.

07 30 Babtai

30 d. Babtuose laukia „Vasaros naktipiečiai“.

Šventė, kurios pagrindinis akcentas – maistas, vyks Žalgirio parke, šalia autostrados Klaipėda–Vilnius. Lankytojų lauks maisto laboratorija troleibuse, kuris yra paverstas kultūrine Babtų kultūros centro erdve, maisto edukacija tamsoje, maisto furgonėliai, bendruomenės narių suneštinis piknikas. Klausysimės grupių „Jauti“ ir „Baltos varnos“, vietos kolektyvų bei grožėsimės šviesų šou.

Pagrindiniai akcentai: naktinės maisto edukacijos, bendruomenės iškyla, grupių „Baltos varnos“ ir „Jauti“ koncertas.

07 30 Garliava

30 d. į renginius kvies Garliavos apylinkių Stimpanko festivalis.

Dar 2020 m. Ilgakiemio, Sąnašos ir Juragių bendruomenės projekte „Šiuolaikinės seniūnijos“ pasirinko vystyti Stimpanko tematiką. Festivalio metu dalyviai galės susipažinti su Stimpanko judėjimu, pamatyti jo meninines interpretacijas. Lankytojai ne tik turės progą pasiklausyti tarptautinių Stimpanko muzikos atlikėjų (pasirodys grupės „Steam Engine“, „Victor and the Bully“), bet ir susikurti savo stimpankinį papuošalą, nusifotografuoti senoviniu fotoaparatu ar paragauti atgimusių senovinių receptų. Programa išties turininga, tiesa? Ir tai dar ne pabaiga – renginio dalyvių lauks įtraukiantis ir kvapą gniaužiantis ugnies šou!

Pagrindiniai akcentai: stimpankinės kūrybinės dirbtuvės, autentiškų receptų degustacijos, užsienio grupių „Steam Engine“ ir „Victor and the Bully“ koncertas, ugnies šou.

Sudalyvauk

08 20 Ringaudai

20 d. „Ringaudai: (pa)bėgimas į šiuolaikinę seniūniją“

Visi ringaudiškiai bus kviečiami (pa)bėgti į šiuolaikinę seniūniją – vyks porą metų dėl visus prislopinusios pandemijos nevykęs tradicinis Ringaudų bėgimas, šiemet pavadintas „Ringaudai: (pa)bėgimas į šiuolaikinę seniūniją“. Simboliškai vietos bendruomenė taip pabaigs ir vainikuos trejus metus trukusį „Kaunas 2022“ bendruomeninį projektą „Šiuolaikinės seniūnijos“ Ringauduose. Šventės dieną laukia bėgimas, vyksiantis keliose skirtingose trasose. Kokios tos trasos, klausiate? Įvairiausios ir skirtos mamoms su vežimėliais, vaikams, jaunimui, suaugusiems ir senjorams – pasirinkimas išties platus! Po aktyviosios renginio dalies vyks apdovanojimai ir koncertas. Ką dar unikalaus gali pasiūlyti Ringaudų bendruomenė? Vietos centrinėje aikštėje nutūpsiančius dagilius, kuriuos kuria vietos gyventojų pamiltas menininkas K. Klimavičius. Atradus naujuosius Ringaudų centrinės aikštės gyventojus, bus galima pasižvalgyti ir po kitus menininko bei bendruomenės sukurtus darbus: kiemo ženklus ar mozaikos stiliumi dekoruotus paukščiukus–dekoracijas. Vakaro programą užbaigs Donato Vaitiekūno koncertas! Kokia puiki ir turininga diena mūsų laukia Ringauduose, tiesa? Susitikim!

Pagrindiniai akcentai: sugrįžęs Ringaudų bėgimas, K. Klimavičiaus skulptūros–dagiliai, D. Vaitiekūno koncertas/ pasirodymas.

08 27 Samylai

27 d. Samyluose lankytojus kvies Tarptautinis žemės meno festivalis.

Latviškos magiškos etno muzikos ir šiuolaikinės muzikos sintezės garsus skleis „Tautumeitas“ (Latvija). Vasariškos gaivumos atveš grupė „Biplan“.
Bendruomenės ir profesionalų bendras darbas, šiuolaikinės muzikos, šokio ir tradicijų sintezė, kurioje dalyvaus diksilendas „DixXband“, Samylų perliukas - Milėja Stankevičiūtė ir etnografinis ansamblis „Samylų senoliai“ bei moterų choras „Žaisa“.
Vakarą vainikuos „gyvas“ būgnų ir lazerių šou.
Renginio metu veiks etno kiemai, kuriuose šeimos galės išmėginti skirtingus amatus.

Renginys „Pėdos marių dugne“ – lietuviškoji Atlantida, kur atgimsta legendos, papročiai, dainos iš Kauno marių dugno. Etno ir šiuolaikinės muzikos interpretacijos, teatralizuotas pasirodymas, interaktyvios dirbtuvės visiems, ieškantiems gyvos tradicijos.

09 03 Lapės

3 d. Lapėse laukia Tvarumo festivalis, kurio dėmesio centre šįkart atsidurs maisto tvarumo tema.

Tai – jau trečius metus vykstantis ir kiekvieną kartą vis labiau stebinantis renginys, kurio programoje įdomių veiklų gali atrasti kiekvienas. Dienos metu renginio dalyvių ir lankytojų lauks įvairios edukacinės ir kūrybinės dirbtuvės. Vėliau, artėjant vakaro programai, visi drauge ragausime bendruomenės narių iš vietos daržovių pagaminto troškinio – belieka suspėti eilėje atrasti vietą, o pastaroji būna išties ilga! Po turiningos dienos programos kartu šoksime ir iš visos širdies dainuosime klausydamiesi grupės „Baltos varnos“ koncerto. Trumpai tariant, rugsėjo pirmasis šeštadienis Lapėse yra tai, ką būtina patirti ir išvysti savo akimis!

Pagrindiniai akcentai: edukacinės-kūrybinės dirbtuvės, mainytuvės, bendruomenės troškinys, A. Brazauskaitės ir bendruomenės narių sukurtas baldas-suoliukas, grupės ,,Baltos varnos“ koncertas.

09 03 Linksmakalnis

3 d. Linksmakalnyje pasirodys angelai.

Taip, taip, perskaitėte teisingai. Angelai Linksmakalnį lanko dar nuo 2019 m. Tais metais čia įvyko šiuolaikinio cirko ir bendruomenės šventė: „Radijo angelai: atvykimas“. Po kelių metų draugystės su vietos gyventojais, angelai Linksmakalnio bendruomenei perduoda svarbią misiją – patiems tapti vietos angelais. Susitikime šiuolaikinio cirko šventėje – „Radijo angelai: išvykimas“, kurią kurs Linksmakalnio gyventojai ir pasaulinio pripažinimo sulaukęs italų šiuolaikinio cirko režisierius R. Magro drauge su savo trupe. Be to, čia galėsite išvysti ir angelų Linksmakalniui sukurtas bei paliktas dovanas – gatvės meno kūrinius, A. Šlapiko sukurtą angelo suoliuką-skulptūrą, M. B. Norheim angelų skulptūras. Drąsiai galime pažadėti, kad tai, ką išvysite Linksmakalnyje, atmintyje liks ilgam!

Pagrindiniai akcentai: šiuolaikinio cirko režisieriaus R. Magro, bendruomenės ir užsienio menininkų spektaklis „Radijo angelai: išvykimas“, gatvės meno kūriniai, A. Šlapiko skulptūra-suoliukas, danų menininkės M. B. Norheim angelai-skulptūros.

09 04 Kačerginė

4 d. Kačerginė pakvies į ritmingą muzikos sūkurį, kurį kurs grupė „Mood Sellers“.

Vietos gyventojai ir svečiai bus kviečiami susiburti į Kačerginės prieplauką ir plačiomis šypsenomis sutikti laivu atplauksiančius muzikantus. „Mood Sellers“ pasiekus krantą, visi drauge pasinersime į muzikinę kelionę ir drauge su judėti įkvepiančia muzika keliausime iki J. Biliūno aikštės. Šioje vietoje tęsis muzikos skambesys, o kiekvienas šventės dalyvis bus kviečiamas pasidžiaugti bendruomenės pikiniku. Pušų apsuptis, gera muzika, skanūs užkandžiai ir džiaugsmingai nusiteikusi bendruomenė – kas gali būt geriau nuotaikingai savaitgalio pabaigai?

Pagrindiniai akcentai: vaikų edukacinės dirbtuvės, laivu atplaukiantys muzikantai, muzikinė ekskursija, „Mood Sellers“ koncertas, bendruomenės piknikas, vakaro laužai, R. Ščerbausko ir E. Striogaitės literatūrinė fotoparoda.

09 09 Rokai

9 d. laukia renginys „Molio kelias: Terra Rokai“.

Ketvirtą rudenį iš eilės Rokuose nubus mamutais, jotvingių puodais ir Baltaragio kipšais padabintas mitas. Pažinkime jį kartu! Prisijunk prie šimtmečiais nepailstančios Rokų bendruomenės kūrybos šventėje, kurioje  jūsų lauks:

Kūrybinių patirčių miestelis;
Skulptūros „Paukštis Rokas. Pradžia...“ pristatymas (skulptorius A. Šlapikas);
Šokio ir šviesos sintezė performatyviuose pasirodymuose “Terra Rokai” (režisierė E. Valadkevičiūtė, choreografė J. Strupaitė);
Roko kašėtos koncertas “Dzūkodelika”;
Grupės “Sure Fang” koncertas.

Renginio pradžia: Rugsėjo 9d., 19:00

Renginio vieta: Rokų Laisvalaikio salė, Nemuno g. 14, Rokai, Kauno raj.

09 10 Domeikava

10 d. Domeikavoje vyks gyvo veiksmo vaidmenų žaidimas „Domeikio pėdsakais“.

Žaidimas apims seniūnijos teritoriją, kvies iš naujo atrasti įvairias jos vietoves: istorinio paveldo objektus bei šiuolaikinius punktus ir laisvalaikio erdves. Žaidėjai, sekdami Domeikio pėdsakais, keliaus po Domeikavą, priims sprendimus ir taip kiekvienas jų „išgyvens“ savo istorijos versiją. Ar gali toks renginys baigtis be dovanų? Tikrai ne! Užbaigę detektyvą žaidimo dalyviai dovanų gaus komiksų knygelę, kurioje bus visos istorijos versijos. Juodai baltą komiksą piešia dailininkai savanoriai ir Domeikavos bendruomenės nariai, o dalyviai namuose galės jį nuspalvinti. Kas dar įdomaus mūsų laukia Domeikavoje? Ogi pats Domeikis – taip, taip, Domeikava turi savo talismaną ir jis įgauna tikrą pavidalą. Renginio metu Domeikį bus galima ne tik išvysti, tačiau ir ranką jam paspausti. Rugsėjo 10 d. Domeikavoje – išskirtinė diena ne tik vietos gyventojams, tačiau ir visai Europos kultūros sostinei!

Pagrindiniai akcentai: Domeikavos talismanas Domeikis, gyvo veiksmo vaidmenų žaidimas, orientacinės žaidynės.

10 01 Akademija

10 01 d. į baigiamąjį renginį kvies Akademijos bendruomenė

Akademijos bendruomenė, nuo 2018 m. dalyvaudama Šiuolaikinių Seniūnijų projekte, įgyvendino ne vieną ambicingą projektą, įveiklinusį ir apjungusį skirtingas bendruomenės socialines ir amžiaus grupes. Finaliniame renginyje bus siekiama pasidalinti nuveiktais rezultatais ir pakviesti prisijungti Akademijos gyventojus į tęstinį bendrakūrybos procesą. 2022 metais Marvos Forto sala taps simboliu P(F)ortu - uostu megztis naujoms idėjoms, plėtotis tarpkultūriniams mainams, žaisti ir dalintis atvirumu. Kuruojami miesto antropologės Jekaterinos Lavrinec Akademijos bendruomenininkai drauge kurs salos orientacinį žaidimą, kuris supažindins su vietos gyventojų kūrybiniais pasiekimais bei padės atskleisti Marvos paslaptį.

Švenčiant Europos kultūros sostinės metus bus mezgamas ne tik kartų, bet ir kultūrų dialogas, todėl šventės organizatoriai ir partneris VšĮ GM Gyvai kvies ugninguosius Bani Hill Band atlikėjus atverti Akademijos Portą bendrystei ir kultūros įvairovei. Iš lokalios į tarptautinę - tokią (iš)užaugusią seniūniją pažins Lietuva ir Europa!

„ŠIUOLAIKINIŲ SENIŪNIJŲ“ PROJEKTO VIZIJA:

Platus vietos bendruomenių požiūrio į meną bei kultūrą horizontas, įtraukiantis kuo daugiau bendruomenės narių, Lietuvos ir užsienio menininkų, kultūros lauko atstovų bei partnerių į kūrybinius procesus, kurie yra naujai besirandančių meno kūrinių, kultūrinių  veiklų ir abipusio dialogo tarp vietos bendruomenių ir kultūrinių įstaigų pagrindas Kauno rajone.

KOKS YRA „ŠIUOLAIKINIŲ SENIŪNIJŲ“ PROJEKTO TIKSLAS?

Drauge su vietos bendruomene, kultūrinėmis įstaigomis, partneriais bei menininkais kurti vietos identitetu paremtus, vietos bendruomenę įtraukiančius tvarius meno ir kultūros projektus Kauno rajone.

„ŠIUOLAIKINIŲ SENIŪNIJŲ“ PROJEKTO UŽDAVINIAI:

• Praplėsti vietos bendruomenių požiūrį į meną, kūrybą bei kultūrą;
• Sukurti sąlygas vietos infrastruktūros ir žmogiškųjų išteklių panaudojimui, stiprinant kultūros bei meno sklaidą Kauno rajone;
• Didinti abipusio dialogo tarp vietos bendruomenių ir kultūrinių įstaigų galimybes, suteikiant erdvę horizontaliosiomis praktikomis paremtai komunikacijai;
• Ugdyti bei stiprinti vietos bendruomenių ir kultūros įstaigų kūrybiškumo ir kultūrinės veiklos įgyvendinimo įgūdžius;
• Stiprinti vietos gyventojų norą puoselėti gyvenamąją aplinką ir ja didžiuotis.