„Unikalios po viena – stiprios drauge“ – būtent tokios yra ,,Šiuolaikinės seniūnijos“, kurios kviečia kiekvieną liepos-rugsėjo mėnesiais švęsti bendruomeniškumą Kauno rajone. Pastarasis laikotarpis buvo kupinas iššūkių, tačiau 15 Kauno rajono seniūnijų nepailsdamos žengė pirmyn, būrėsi, kūrė drauge su menininkais ir dabar yra pasirengusios vietos gyventojams ir svečiams pristatyti bendruomeninės kūrybos rezultatus. Tai metas, kuomet unikali Kauno rajono aplinka bei erdvės virsta viena didele renginių scena – atraskime ir patirkime ją drauge. Pažadame, jog bus žvėriškai įdomu! Kas slypi šių metų ,,Šiuolaikinių seniūnijų“ programoje, klausiate jūs?  Pažvelkite kiek žemiau, kviečiame mes.

RUGSĖJO MĖNUO

,,Šiuolaikinė seniūnija – Akademija“ – seniūnija, suteikianti galimybę pajusti maloniai stebinančių atradimų džiaugsmą. Akademijoje veikia bendruomenės iniciatyva susikūrusi tvaraus verslo parduotuvė ,,LOKALI: MADE IN AKADEMIJA“, kurioje galima atrasti visko nuo gardžių skanėstų iki žavių namų puošybos elementų. Kaip bebūtų, tuo Akademijos bendruomenės nariai neapsiriboja – Akademijos jaunimas prieš kurį laiką įsitraukė į kino, animacijos pažinimą drauge su menininku V. V. Landsbergiu ir rudenį leisis į kūrybinę minėtų temų stovyklą, kuri bus dar vienas didelis žingsnis link didžiojo Akademijos miestelio bendruomenės renginio 2022-aisiais.

Kur? Akademijos seniūnija.

Kada? Rugsėjo 18-19, 25-26 d.

Daugiau informacijos ČIA

 

,,Šiuolaikinė seniūnija – Lapės“ kviečia į Lapių tvarumo festivalį. Tai – tradicija virtęs renginys su aktyvia ir įdomia programa, įkvepiančia švęsti bendruomeniškumo stiprybę, skleidžiant ir stiprinant sąmoningumą mums visiems aktualia – aplinkos puoselėjimo – tema. Lapių tvarumo festivalyje laukia kūrybinės dirbtuvės, maisto gamyba bei degustacija, naktinis kino seansas ir, žinoma, muzikinė programa: festivalyje koncertuos jaunatviška ir entuziazmu trykštanti grupė ,,Intervalai“, o vakare kūnus judins DJ‘aus muzika. Auksinio rudens sezonas prasidės energingai, kviečiame šia energija dalintis drauge Lapių seniūnijoje!

Kur? Lapių seniūnija.

Kada? Rugsėjo 4 d.

Daugiau informacijos ČIA

 

,,Šiuolaikinė seniūnija – Linksmakalnis“ – angelų seniūnija. Šią magišką miestelio aurą pajuto ir Linksmakalnyje viešėję menininkai: italų šiuolaikinio cirko režisierius R. Magro, skulptorius A. Šlapikasmultimedijų menininkas G. Dovydaitis, o šiais metais miestelyje ,,nutūps“ danų menininkės M. B. Norheim angelų skulptūros. Menininkės kūrinių pristatymą lydės nuotaikinga programa, kuria mėgautis galės kiekvienas. Linksmakalnio bendruomenė kviečia pasižymėti miestelio šventės dieną kalendoriuje ir leistis drauge į angelų kelionę. 

Kur? Linksmakalnio seniūnijoje.

Kada? Rugsėjo 4 d.

Daugiau informacijos ČIA

 

,,Šiuolaikinė seniūnija – Kačerginė“ – kvies pirmąjį rudens savaitgalį užbaigti mėgaujantis muzikiniu koncertu ,,Baroko žibintai“. Koncerto metu susilies magiška Kačerginės miestelio atmosfera ir klasikinės muzikos skambesiai. Talentingą muzikantę B. Valiukevičiutę dar praėjusiais metais pamilo Kačerginės bendruomenė, o šiais metais ji sugrįžta su atlikėjų grupe. ,,Baroko žibintai“ – dovana Kačerginės gyventojams ir svečiams, skirta džiaugtis besirandančiu Kačerginės pasakojimų rinkiniu, kurį kuria menininkai R. Ščerbauskas ir E. Striogaitė. Tai bus pavakarė, muzika sujungsianti visus atvyksiančius ir leisianti pasimėgauti neeiliniu sekmadieniu unikaliame Kauno rajono miestelyje – Kačerginėje.

Kur? Kačerginės prieplaukoje.

Kada? Rugsėjo 5 d.

Daugiau informacijos ČIA

 

,,Šiuolaikinė seniūnija – Rokai“ – stiprina savo tapatybę ir žengia molio keliu. Šis gamtos resursas – svarbus Rokų seniūnijos istorijos elementas. Miestelio bendruomenė, puoselėdama savąjį identitetą, buriasi ir leidžiasi į kūrybines veiklas, kurias vienokiu ar kitokiu formatu lydi molis. Šiemet miestelio bendruomenė mezgė vis artimesnį ryšį su mitinio paukščio Roko istorija. Sakoma, jog dėl čia gyvenusio paukščio Roko miestelis įgavo savo pavadinimą. Kokių kūrybinių rezultatų pavyko pasiekti per pastaruosius metus? Atvykime į Rokų ,,Molio kelio“ šventę ir išvyskime tai savo akimis. Šventės metu laukia molinių dirbinių paroda, kūrybiniai ir edukaciniai užsiėmimai bei spalvinga skambi programa. Mes jūsų lauksime!

Kur? Rokų seniūnijoje.

Kada? Rugsėjo 10 d.

Daugiau informacijos ČIA

 

,,Šiuolaikinė seniūnija – Samylai“ – kviečia mėgautis gamtos magija. Ši seniūnija visai neatsitiktinai ryžosi leistis į žemės meno kelionę – žaliosios erdvės ir Kauno marios yra neatsiejama Samylų seniūnijos dalis. Šiais metais vasarai keičiant pavasarį Samyluose bendruomenės narių ir menininko M. Gvildžio buvo sukurtas gamtos objektas ,,Lašas“. Rugsėjo mėnesį Samylų bendruomenė ir M. Gvildys kviečia gyventojus bei svečius artimesniam žemės meno pažinimui. Mūsų laukia visą savaitę Samyluose truksiantis Žemės meno festivalis. Jo metu vyks kūrybinės ir edukacinės dirbtuvės, kurių metu bus galima išmokti kurti aplinką puošiančius objektus iš gamtos resursų. Festivalį atidarys ir uždarys unikalūs muzikos skambesiai, kuriuos dovanos grupė ,,Baltos varnos“ ir Kauno bigbendas. Susitikime Žemės meno festivalyje! 

Kur? Samylų seniūnijoje.

Kada? Rugsėjo 13-17 d.

Daugiau informacijos ČIA

 

,,Šiuolaikinė seniūnija – Domeikava“ – vieta, kurioje susipina realybė ir fantastika. Domeikavoje bendruomenės nariai, drauge su ,,Žaidimų meistrais“ Tadu ir Skirmante Valučiais bei Viktorija Gotovtiene, kuria gyvo veiksmo ir vaidmenų žaidimą, kurio aktyviais veikėjais ir kūrėjais tampa Domeikavos gyventojai. Kiekvienais metais šis žaidimas įgauna didesnį formatą, o jame yra pristatomi tikri miestelio istorijos ir fantastikos elementai. Šiais metais Domeikavos gyvo veiksmo ir vaidmenų žaidimas jau ruošia naujas staigmenas. Rugsėjo mėnesio antroji pusė – puiki galimybė išvysti, ką gali pasiekti bendruomenė, sujungdama kūrybą, istoriją, fantastiką ir žaidimus. Pažink Domeikavą netikėtu žvilgsniu ir tu!  

Kur? Domeikavos seniūnijoje.

Kada? Rugsėjo 18 d.

Daugiau informacijos ČIA 

 

,,Šiuolaikinė seniūnija – Kulautuva“ – teatrališka ir muzikali seniūnija. Laikas iki rugsėjo Kulautuvoje išties aktyvus. Čia galima išvysti bendruomenės narių ir menininkų D. Karaliaus ir G. Akelienės mažosios architektūros kūrinius. Be to, Kulautuvos gyventojai aktyviai buriasi į kūrybinę kelionę, kurią lydi aktorius, režisierius E. Kvoščiauskas. Rugsėjo mėnesį Kulautuvos bendruomenės šventėje ,,Pušynų ruduo“ kviečiame išvysti miestelio gyventojų sukurtą bendruomeninį pasirodymą. Be to, jei ligi tol nebus tekę susipažinti su D. Karaliaus ir G. Akelienės kūriniais – apsilankymas Kulautuvoje rugsėjį yra puiki galimybė tai padaryti. Užbaikime ,,Šiuolaikinių seniūnijų“ šių metų renginių sezoną visi kartu Kulautuvos šventėje ,,Pušynų ruduo“!

Kur? Kulautuvos seniūnijoje.

Kada? Rugsėjo 18 d.

Daugiau informacijos ČIA

 

,,Šiuolaikinė seniūnija – Ringaudai“ – seniūnija, kurianti savo almanachą, kuriame randasi garso ir vaizdo jungtys. Iki šiol Ringauduose spėjo įvykti gausybė skirtingų kūrybinių dirbtuvių, kurių metu, žingsnis po žingsnio, buvo kuriamas turinys minėtajam almanachui. Jo pristatymas – jau rugsėjo mėn. 18 d.! Be to, tądien Ringauduose laukia ir atlikėjos Ingajos koncertas, o buvusių kareivinių erdvėse bus eksponuojami vaikų dienos stovyklos ,,Pažink, tyrinėk ir kurk!“ metu sukurti meno kūriniai. Ar jau spėjote įtraukti Ringaudus į savo maršrutą? Jeigu ne, kviečiame netrukti ir pasidžiaugti bendruomeniniais kūrybiniais rezultatais kartu! 

Kur? Kauno tvirtovės I forte

Kada? Rugsėjo 18 d.

Daugiau informacijos ČIA

Džiaugiamės įvykusiais renginiais

LIEPOS MĖNUO

,,Šiuolaikinė seniūnija – Raudondvaris“ antrojo vasaros mėnesio viduryje kvie išvysti ir pažinti naują vietą Raudondvaryje – jaunimo laisvalaikio erdvę. Pasiruošimas šios erdvės kūrimui vyko pavasario metu. Birželio-liepos mėnesiais Raudondvario jaunimas įsitraukė į aktyvų kūrybinį procesą drauge su menininku A. Grigu – bendromis jėgomis jie kartu sukūrė erdvę, kuri kviečia jaunimą burtis ir mėgautis Raudondvario aplinka.

Kur? Prie Instituto g. 2 (Raudondvaris, Kauno rajonas).

Kada? Liepos 15 d.

Daugiau informacijos ČIA

 

,,Šiuolaikinė seniūnija – Lapės“ tęsia kelionę tvarumo tema. Jau rugsėjo mėnesį Lapėse vyks Tvarumo festivalis. Tam, jog laukti būtų lengviau, kvietėme apsilankyti Lapių bendruomenės narių rengiamose kūrybinėse dirbtuvėse. Jų metu mokėmės: gaminti baldus iš medinių palečių, antrinio tekstilės panaudojimo, nerti pikniko patiesalus iš trikotažo atraižų. Šios veiklos ne tik įdomios, tačiau ir kūrybišku būdu skatinančios sąmoningumą – argi ne puiku, kuomet galime savomis rankomis sukurti patrauklius ir praktiškus daiktus bei prisidėti prie aplinkos puoselėjimo? Susitikime Lapėse ir darykime tai drauge! 

Kur? A. Merkio g. 1 (Lapės, Kauno rajonas).

Kada? Liepos 14, 21, 28 d.

Daugiau informacijos ČIA

 

„Šiuolaikinė seniūnija – Ežerėlis“ ­savo veiklą sieja su humanistine fotografija. Pagrindinė to priežastis – fotomenininko A. Sutkaus ryšys su Ežerėliu. Šių metų vasarą miestelyje rezidavo ir su bendruomene veiklas plėtojo keletas šalies fotomenininkų. Prie Ežerėlio veiklų aktyviai prisijungė I. Venslavičius. Ar yra tekę dalyvauti fotografijos žygyje…dviračiais? Ežerėlio bendruomenė gyventojus ir svečius kvie į tokį žygį leistis drauge su I. Venslavičiumi liepos mėnesį. Po žygio, leidžiant kūno raumenims pailsėti, vyko žygio aptarimas – buvo įdomu! 

Kur? Ežerėlio seniūnijoje.

Kada? Liepos 17-18 d.

Daugiau informacijos ČIA

 

,,Šiuolaikinė seniūnija – Babtai“ gali pasidžiaugti kūrybine laboratorija, kuria praėjusiais metais virto ilgus metus skaičiuojantis troleibusas. Ši keliaujanti laboratorija – jungtis tarp Pagynės, Sitkūnų ir Panevėžiuko gyvenviečių. Šiais metais Babtų bendruomenės nariai buriasi ir keliauja unikalių sprendimų troleibuso įveiklinimui paieškos keliu. Miestelis kvie gyventojus ir svečius atvykti į įvairiausias edukacines dirbtuves, pažinti keliaujančią laboratoriją ir atšvęsti Babtų bendruomenės šventę! Liepos mėnesį čia laukė: sendaikčių turgelis ,,Nereikia – mainyk!“, mandalų ir dirbinių iš odos kūrimo edukacinės dirbtuvės, pasakojimų apie keliones dalinimosi vakaras „Toliausias kraštas“ ir bendruomenės šventė.

Kur? Babtų seniūnijoje.

Kada? Liepos 20, 21, 22, 23 ir 24 d.

Daugiau informacijos ČIA

 

,,Šiuolaikinė seniūnija – Vilkija“ šven vidurvasario šventę ,,Kelkis ir judėk Vilkijoje 2021“. Ar yra tekę matyti kinetinę floristo, skulptoriaus M. Gvildžio skulptūrą? Arba girdėti bei regėti Vilkijos dainą ir vaizdo klipą, kuriuos sukūrė miestelio bendruomenė su menininku MedonuVisą tai buvo galima išvysti Vilkijos vidurvasario šventėje. Tiesa, M. Gvildžio kinetinė skulptūra ir toliau laukia smalsuolių žvilgsnių. Be to, šventėje vyko mimų pasirodymai, sporto elementai ir įvairi muzikinė programa. Gera švęsti vasarą kartu Vilkijoje! 

Kur? Vilkijos amfiteatre.

Kada? Liepos 24 d., nuo 17 val.

Daugiau informacijos ČIA

 

RUGPJŪČIO MĖNUO

,,Šiuolaikinė seniūnija – Kačerginė“ šiais metais dovanoja net kelis klasikinės ir romantiškos muzikos skambesio pripildytus vakarus! Šie koncertai – kvietimas stabtelėti, pasimėgauti ir pasidžiaugti. O priežasčių džiaugtis tikrai yra. Vienų jų – besirandantis Kačerginės pasakojimų rinkinys, kurį išvysti Kačerginė kvies Europos kultūros sostinės metais. Iki tol – mėgaujamės klasikinės muzikos skambesiais, kuriuos dovanos talentingoji B. Valiukevičiūtė ir jos suburti muzikantai. Finalinis koncertas ,,Baroko žibintai“ nuskam

bės rugsėjo mėnesį. 

Kur? Kačerginės seniūnijoje.

Kada? Rugpjūčio 8, 15, 26 d.

Daugiau informacijos ČIA

 

,,Šiuolaikinė seniūnija – Garliavos apylinkės“ – 

vieta, kurioje skleidžiasi stimpanko tema. Garliavos apylinkių bendruomenės nariai aktyviai kuria stimpankinius objektus su menininku E. Šuldiakovu, o liepos mėnesį ruošėsi susitikimui su Lietuvos stimpanko bendruomenės nariais. Šiame susitikime Garliavos apylinkių bendruomenės nariai ir šalies stimpanko bendruomenės atstovai bei entuziastai drauge analizavo šio fantastinio žanro veiklų įgyvendinimą Garliavos apylinkėse ir dėjo pamatus Europos kultūros titulo metų didžiajam bendruomenės stimpanko renginiui! 

Kur? Garliavos apylinkių seniūnijoje; 

Kada? Rugpjūčio 21-22 d.

Kauno rajonas virsta viena didele renginių scena. ,,Šiuolaikinių seniūnijų“ renginių programa gausi ir kviečianti kiekvieną atrasti seniūnijų unikalumą, pasimėgauti nuolatos augančiu Kauno rajonu ir kurti džiaugsmingas akimirkas drauge. Ką reikėtų turėti omenyje, atvykstant į renginius? Nepamiršti savo unikalaus bilieto – nuoširdžios šypsenos ir smalsaus žvilgsnio. Pasižymėkime ,,Šiuolaikinių seniūnijų“ renginių datas, sekime naujienas ir švęskime vasarą, kūrybą bei bendruomeniškumą Kauno rajone. Iki greitų susitikimų!