Robertas Lozinskis

  1. Kaune gimiau ir užaugau, čia žengiau pirmuosius žingsnius ne tik muzikos pasaulyje, bet ir daugelyje kitų sričių. Prieš 12 metų išvykau studijuoti į Vilnių, vėliau – į Glazgą bei Berlyną, tačiau visą šį laiką išlaikiau ypatingai artimą ryšį su šiuo miestu ir visad jaučiau, jog čia yra mano tikrieji namai. Būtent dėl šio ryšio gimė festivalis „Kaunas Piano Fest“, o 2022 m. ruošiuosi grįžti ir kurti savo gyvenimą čia.
  2. Kauną matau kaip šiuolaikinį, veržlų, iššūkių nebijantį miestą. Tuo pačiu tai – vieta, kurioje persipina turtinga istorija, daugiakultūriškumas, unikali architektūra bei gilios mokslo, sporto ir meno tradicijos. Belieka tik palinkėti, kad Kaunas ir toliau augtų ta pačia linkme bei išaugintų (beigi pritrauktų) kuo daugiau šviesių protų ir iškilių asmenybių.
  3. Robertas Lozinskis yra vienas ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos pianistų. 2015 m. VII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų konkurse Robertas laimėjo I-ąją vietą, publikos simpatijų prizą bei specialųjį prizą už geriausią M. K. Čiurlionio kūrinių atlikimą. Tais pačiais metais Robertas nugalėjo Newbury Spring Festival konkurse Anglijoje, kuriame varžėsi pajėgiausi pianistai iš visų Jungtinės Karalystės aukštųjų muzikos mokyklų. Iš viso pianistas yra tapęs daugiau, nei 30 tarptautinių konkursų laureatu.

    Robertas nuolat koncertuoja kaip solistas su pasaulinio lygio orkestrais, yra grojęs su Royal Scottish National Orchestra, Moscow State Symphony Orchestra, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir kitais orkestrais. Pianistas tobulinosi pas tokius žymius muzikus, kaip Eberhard Feltz, Dmitri Bashkirov, Michel Beroff, Nikolai Lugansky, Pascal Devoyon, Mikhail Voskresensky, Dmitri Alexeev, Hortense Cartier-Bresson, Elisabeth Leonskaja, Steven Osborne bei daugelį kitų.

 

2016 m. kartu su klarnetininku Žilvinu Brazausku ir violončelininke Natania Hoffman įkūrė „Trio Agora“ su kuriuo jau koncertavo svarbiausiuose Europos kamerinės muzikos festivaliuose bei nugalėjo tarptautiniame Anton Rubinstein kamerinių ansamblių konkurse Vokietijoje. 2018 m. Trio Agora paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį – kompozitoriai Jonas Jurkūnas, Algirdas Klova, Juta Pranulytė, Joel Hoffman bei Mykolas Natalevičius sukūrė ir ansambliui dedikavo lietuviškojo folkloro įkvėptus kūrinius, kurie vėliau virto albumu „Tapatybės jungtys“ (Connecting Identities – Contemporary Lithuanian Landscapes). Šiuo metu su trio ruošia tango muzikos albumą, kuriame skambės Astor Piazzolla, Richard Galliano bei kitų tango meistrų kompozicijų aranžuotės ansamblio sudėčiai.

Robertas yra fortepijoninės muzikos festivalio „Kaunas Piano Fest“ įkūrėjas bei meno vadovas. Festivalis kasmet į Kauną sukviečia pripažintus fortepijono meistrus iš viso pasaulio, vyksta koncertai, paskaitos, atviros diskusijos ir meistriškumo kursai atlikėjams. Taip pat yra vienas iš Nacionalinės moksleivių akademijos muzikos sekcijos vadovų – kartu su „Corpus Musicae” (Mirga Gražinytė-Tyla, Žilvinas Brazauskas, Natania Hoffman, Algirdas Biveinis, Gabrielė Biveinienė) organizuoja ir kuruoja akademijos sesijas, veda individualias pamokas akademijos dalyviams.

Baigęs Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, vėliau studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Berlyno menų universitete, Karališkojoje Škotijos konservatorijoje ir Berlyno Hanns Eisler aukštojoje muzikos mokykloje.