Kaunas 2022 ir partnerių parodos centriniame pašte
Kultūra šį rudenį keliasi į Kauno centrinį paštą! Modernizmo architektūros lopšyje įsikūrė net šešios parodos, kuriose – patirtys įvairių pomėgių lankytojams. Nuo porceliano dirbinių iki šiuolaikinio meno apraiškų ar architektūrinių vizijų – kviečiame užsukti ir atrasti savo ekspoziciją.
Vienas bilietas galioja visoms parodoms.
SROVĖS NEPASROVIUI: OSTRALE šiuolaikinio meno paroda
10 05–11 13
Bienalės Dresdene rengėjai tarpdisciplininį savo parodų turinį siekia pristatyti ne tik Vokietijoje, bet ir įvairiose Europos vietose, todėl rengia išvažiuojamąsias parodas. Bendradarbiaujama su Europos kultūros sostinėmis tapusiais miestais, todėl šiemet OSTRALE bienalės renginius pasitinkame Lietuvoje.
Srovių, materijos, gyvūnų ir žmonių srautų judėjimo ir susidūrimo su apribojimais temos parodoje persipina su individualiomis, skirtinguose politinės ir ekonominės realybės kontekstuose subrendusių kūrėjų intencijomis. Tai – paroda apie globalumą su visomis šio daugiasluoksnio reiškinio srovėmis, neišsipildymais, potekstėmis.
Patricija Gilytė
Sigita Kundrotaitė–Savickė
Nataša Bodrožić, Ivana Meštrov, Patricija Gilytė, Krisztián Kukla, Andrea Hilger, Antka Hofmann
Bronė Sofija Gideikaitė, Daina Vanagaitė–Belžakienė, Daniel Chong, Eszter Szabó, Farid Rasulov, Firoz Mahmud, Gabriele Engelhardt, Goran Škofić, Ivan Milenković, Jana Rinchenbachová, Michael Grudziecki, Nikita Kadan, Philipp A. Schäfer, Predrag Pavić, Seçkin Aydin, Toni Meštrović, Volker Kreidler, Zsolt Ferenczy
Anna Fabricius, Gabrielė Gervickaitė, KOLXOZ
„Kaunas 2022” (Lietuva), OSTRALE – Šiuolaikinio meno centras (Vokietija), „Slobodne veze“ (Kroatija), „Art quarter Budapest“ (Vengrija)
„Kaunas 2022“, Lietuvos kultūros taryba, „Flowing connections“ („Tekančios jungtys“) – projektas, bendrai finansuojamas pagal ES programą „Kūrybiška Europa“.
VŠĮ „Ars futuri“
RECEPTAS ATSINAUJINIMUI: Lietuvos ir Japonijos architektūros paroda
09 23–10 23
KAFe2022, Lietuvos architektų sąjunga Kauno skyrius, The Japan Institute of Architects.
Paulius Vaitiekūnas, Shinichi Kawakatsu
Kaunas2022, Lietuvos kultūros taryba, EU-Japan Fest Japan Committee, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos architektų sąjunga, Kautra, Pilotas.lt.
JP
Eri Tsugawa + Altemy
Kei Kaihoh + Kei Kaihoh Architects
Kenichi Teramoto + Office of Teramoto Fuminori
Kozo Kadowaki
Miho Tominaga + Tomito Architecture
Nousaku + FuminoriNousaku Architects
Osamu Nishida
Shingo Masuda
Suzuko Yamada + Suzuko Yamada Architects
Tsuyoshi Tane + Atelier Tsuyoshi Tane Architects
Yasutaka Yoshimura + Yasutaka Yoshimura Architects
LT
A2SM Architects
Aketuri Architects
Arches
Archinova + PLH Arkitekter
Audrius Ambrasas Architects
Do Architects
G. Natkevičius & Partners
Gintaras Balčytis
LG Projects & Gal Architects
Nebrau
Office de Architectura
Palekas Architects Studio + Architecture Studio Plasma
Processoffice
Šarūnas Kiaunė Studio
Urban Line
Vilnius Architecture Studio
Žmogaus veikla keitė natūralų kraštovaizdį ir ekosistemas, naujiems poreikiams pritaikė beribius žemės plotus, bet tai neigiamai veikė pasaulio klimatą. Per amžius architektai turėjo Vizijos galią kūrybai. Dabar reikia naujos Vizijos architektūrai – „Recepto atsinaujinimui“.
Tęsiant 20-ies metų dviejų valstybių architektūrinio bendradarbiavimo tradiciją, parodoje Rytai-Rytai 5 pristatoma keturiasdešimt Lietuvos ir Japonijos architektų ir architektų biurų sukurtų projektų. Kaip galimą „Receptą atsinaujinimui“, Lietuvos ir Japonijos architektai pristato savo kūrybos filosofiją bei procesą, pastatų maketus, planus ir detales, piešinius ir schemas, rodo, kaip kūryboje gimsta pastatai Ir kodėl jie yra tokie, kokie yra.
ARCHI/TEXTŪRA: nevizualios architektūros paviljonas
09 21–10 15
Interaktyvi paroda „Archi/Textūra“ pristato trejus metus vykdytus architektės Rasos Chmieliauskaitės ir menotyrininko dr. Justino Kalinausko tyrimus nevizualios patyriminės architektūros tema. Šiais, kartu su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos bendruomene, vykdytais tyrimais buvo ieškoma naujos architektūrinės erdvės sintaksės, nukreiptos į nematomą dialogą su mus supančia aplinka ir atsiskleidžiantį per taktilinį, audialinį bei orientacinį santykius su architektūros fenomenu.
Rasa Chmieliauskaitė
Rasa Chmieliauskaitė, Justinas Kalinauskas
Gabrielė Julija Kupčinskaitė
Ligita Ažukaitė-Lileikė
Arnas Mikalkėnas
Justinas Kalinauskas
Irma Jokštytė, Ramutis Janšauskas, Paulius Lėveris, Vytautas Lėveris, Laura Stadalninkaitė ir kiti LASS bendruomenės nariai
Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022
Kauno menininkų namai, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius, studio DOT 714
ARCHI/TEXTŪRA: invisible & similar
10 17–30
2022 10 17 – 2022 10 27
2022 10 28 – 2022 10 31
dr. Justinas Kalinauskas
Tomomi Homma (本 間 智 美) (JP), Rasa Chmieliauskaitė (LT)
ArchiTextura LAB, Kauno menininkų namai
Lietuvos kultūros Taryba, EU-Japan Fest Japan Committee
Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Kaunas2022, studioDOT 714
Tarpkultūrinė Lietuvos-Japonijos architektūrinės rezidencijos programa, skirta nevizualaus architektūros pažinimo tyrimams kartu su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių bendruomenės nariais. Į nevizualų erdvės pažinimą rezidencijos programoje yra siekiama atsigręžti per tradicinį-etnografinį (ang. vernacular) bei regionalistinį arch. aspektus, tyrinėjant semantinį, psicho-fiziologinį bei medžiagišką nevizualų arch. poveikį suvokėjams, tuo pat metu ieškant tarpkultūrinių arch. savybių bei nekonvencinių jos perskaitymo galimybių.
PORCELIANO MIESTAS: Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo paroda
09 29–10 22
XXI tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo paroda „Porceliano miestas“ dedikuota Kauno miesto porceliano istorijai bei dabartinėms post-industrinio keramikos meno tendencijoms. Tarptautinė menininkų komanda pristato meno kūrinius iš kaulinio porceliano, sukurtus simpoziumo metu. Parodą papildo teminė ekspozicija, apžvelgianti Kauno porceliano istoriją: „Jiesioje“ kurtus porceliano indus ir mažo tiražo dizaino pavyzdžius, Kauno dailės instituto keramikos ir porceliano katedros sukurtus indų, servizų projektus.
Remigijus Sederevičius, Rokas Dovydėnas, Maris Grosbahs
Giedrė Petkevičiūtė
Ieva Bertašiūtė – Grosbaha
Sabrina Basten (DE), Monika Patuszynska (PL), Alison Safford (JAV/USA),Janina Myronova (PL/UA), Jurgita Jasinskaitė (LT), Ming-Miao Ko (BE), Jānis Kupčs (LV), Viktória Maróti (HU), Liudas Parulskis (LT)
Vilniaus dailės akademija Kauno fakultetas
Lietuvos kultūros taryba, Kaunas 2022
KAUNO ASORTI: 1964–1984 m. grafinio dizaino istorijos
09 29–10 22
Vaidilutė Grušeckaitė, Kęstutis Gvalda, Teresė Ivanauskaitė, Monika Jonaitienė, Vladas Lisaitis, Gediminas Pempė, Raisa Šmuriginaitė, Kęstutis Šveikauskas ir kiti
Karolina Jakaitė
Julijus Balčikonis
Paulius Vitkauskas
Laura Grigaliūnaitė
Dizaino fondas, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Vilniaus dailės akademija, Vilniaus grafikos meno centras, KOPA
Parodą palydintis 1984 m. katalogas „Lietuvos grafinio dizaino kūrėjai“ buvo dalinai finansuotas Lietuvos kultūros tarybos (2022 m. išleido Vilniaus dailės akademijos leidykla, spaustuvė KOPA)
„Kauno ASORTI“ – tai dizaineriška ekspozicija ir istorinė 1984 m. parodos rekonstrukcija, pristatanti XX a. II pusės Lietuvos grafinio dizaino istorijas. Plakatai ir jų eskizai, įvairios pakuotės, prekių ženklų projektai, sukurti 1964–1984 m. pasakoja ne tik apie dizaino istorijos procesus, pačius kūrėjus ir jų darbus, bet savaip kalba apie laiką, tapatumą ir tvarumą.