Kaunas 2022 baigiamieji leidiniai
Baigiamieji projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ leidiniai skirti visuomenei, Kauno ir Kauno rajono gyventojams, kultūros partneriams ir į Kauno sėkmę besilygiuojantiems Europos miestams, siekiantiems atnaujinti savo miesto naratyvą taip, kad jame būtų vietos visiems. Projekto ataskaita pateikiama penkių leidinių komplektu lietuvių ir anglų kalbomis. Tai trys metodinės knygos, pristatančios „Kauno 2022“ bendruomenių įtraukimo, jaunimo įgalinimo ir savanorystės praktikas, bei ataskaitų diptikas. Pastarąjį sudaro subjektyvioji prisiminimų knyga „Kaunas 2022“. Liudininkų parodymai, parašyta daugiau nei 100-o programos kūrėjų, ir duomenimis grįsta „Kaunas 2022“. Tyrimo išvada – projekto įgyvendintojų ir partnerių atliktų tyrimų ir apklausų rezultatų suvestinė.
„Kaunas 2022“. Liudininkų parodymai – „Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“ ataskaitų diptiko dalis. Tai asmeninių refleksijų, atsiminimų, nuomonių apie projektą „Kaunas 2022“ rinkinys, kurį sudaro daugiau kaip 100-o projekto kūrėjų, partnerių, rėmėjų ir dalyvių citatų. Knygoje pasakojami įvykiai aprėpia laikotarpį nuo 2012 m. užsimezgusios, sentimentais ir ambicingomis vizijomis pažymėtos „Kauno 2022“ pradžios iki daugiausiai praktinių projekto valdymo ir prodiusavimo įgūdžių pareikalavusių 2022-ųjų. Publikacija kartu su trimis metodinėmis knygomis, pristatančiomis bendruomenių įtraukimo, jaunimo įgalinimo ir savanorystės praktikas, sudaro ataskaitų seriją ir papildo duomenimis grįstą tyrimų ir apklausų rezultatų suvestinę „Kaunas 2022“. Tyrimo išvada.
„Kaunas 2022“. Tyrimo išvada – leidinys, pristatantis VšĮ „Kaunas 2022“ ir projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ partnerių atliktų tyrimų ir apklausų rezultatų suvestinę, grįstą viso projekto metu kruopščiai rinkta veiklos ataskaitų statistika. Ją papildo išorinio nepriklausomo tyrėjo VšĮ „Mene“ atliktas gyventojų apklausos ir nacionalinės statistikos duomenimis paremtas tyrimas ir regresinė duomenų analizė. Publikacija kartu su trimis metodinėmis knygomis, pristatančiomis bendruomenių įtraukimo, jaunimo įgalinimo ir savanorystės praktikas, sudaro ataskaitų seriją ir papildo subjektyviąją prisiminimų knygą „Kaunas 2022“. Liudininkų parodymai.
sud. Vaiva Marija Bružaitė, Sandra Karnilavičiūtė, Aurelija Prašmuntaitė
Tai parankinė knyga visiems, kam svarbu įgalinti jaunimą įgyvendinti savo svajones, daryti įtaką savo aplinkai, jaustis integralia visuomenės dalimi ir imtis atsakomybės už tai, kas vyksta aplink.
„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ sukurtos jaunimo programos „Kauno iššūkis“ pavyzdžiu, knygoje iliustruojama metodika, kuria jaunimo savirealizacijos poreikis paverčiamas idėjų miestui lietumi, diskusijų ir laisvės svajoti bei veikti erdve, projektų vystymo platforma ir įgyvendintais projektais. Knygoje pristatoma ir pasiūloma darbo su jaunimu metodologija, formatai, konkretūs grupių facilitavimo, veiklų struktūros, komunikacijos patarimai. Visa tai patikrinta, išbandyta jau 6 metus veikiančios ir toliau gyvuojančios programos praktikoje.
Įkvepianti „Kauno iššūkio“ patirtis ir detali programos struktūra – tas knygos turinys, kuris daro šį leidinį nemažiau paveikiu, nei pati programa. Belieka pasiraitoti rankoves ir jūsų mieste, miestelyje, rajone, bendruomenėje jaunimas pats imsis kurti ateitį.
Jurga Knyvienė
Kauno miesto kamerinio teatro direktorė
sud. Marija Pulokaitė
Savanoris yra svarbiausias žmogus masiniuose renginiuose. Kūrybininkai ir vadybininkai gali puikiausiai atlikti savo darbus, tačiau renginio dalyviai juos retai sutinka. Dalyviai sutinka savanorius ir nuo to susitikimo priklauso renginio nuotaika. Savanoris yra pagalbininkas ir vedlys. Ir jis, ji yra vienas, viena mūsų. Tikras žmogus šalia. Būti savanoriu panašu į buvimą tikru patriotu: laisva valia eini ir darai taip, kad kitiems būtų lengviau. Kilnus darbas už kurį didelis dėkui.
Rytis Zemkauskas
TV žurnalistas, filmų prodiuseris, rašytojas
sud. Greta Klimavičiūtė – Minkštimienė, Aistė Ptašinskaitė – Paukštė, Milda Rutkauskaitė
Ši knyga deklaruoja, kad kultūra gali pozityviai paveikti žmonių ir net ištisų visuomenės grupių gyvenimus. Ir tai nėra tuščias pareiškimas. Knyga išsamiai pristato, kaip „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa sutelkė įvairių Kauno seniūnijų ir aplinkinių miestelių gyventojus bendrai kūrybinei veiklai, siekiant įgalinti juos pasijusti savo vietovės šeimininkais. Dar svarbiau tai, kad knygoje galima rasti kultūrinio darbo su bendruomenėmis pradžiamokslį, parašytą remiantis turtinga kelerius metus trukusio projekto patirtimi. Autoriai dosniai dalijasi bendruomeninę kūrybą grindžiančiomis idėjomis ir vertybėmis, išbandytais metodais ir instrumentais, išmoktomis pamokomis ir praktiniais patarimais, atskleidžia šios srities problemas ir iššūkius. Skaitytoją turėtų įkvėpti ne tik optimistinė retorika, bet ir gausūs įgyvendintų projektų pavyzdžiai, atrodo, iš tiesų išjudinę ne vieną bendruomenę nuo Eigulių mikrorajono iki Kulautuvos kurorto.
Doc. Dr. Linara Dovydaitytė