Tapk tarptautinių bendruomeninių renginių organizavimo „Walk the Plank“ programos dalimi

Esi kūrėjas? O gal jau organizuoji viešus meno renginius ar šventes savo bendruomenėje? Esi įsitraukęs į meninę, amatų ar kitokią kultūrinę veiklą ir todėl nori įgyti naujų įgūdžių? Muzikuoji? Įkvepi vaikus ar jaunus žmones?

Kad ir kas bebūtum – mokytojas, menininkas, mokslininkas, aktyvistas, savanoris – esi laukiamas 7 dienų intensyviuose mokymuose, kurių tikslas ir rezultatas – „Fluxus festivalio” meninės dalies sukūrimas ir įgyvendinimas.

Šie mokymai paremti praktiniu darbu – mokymusi per veiklą, todėl jų dalyviai, Kauno miesto gyventojai ir menininkai-praktikai iš įvairių Europos šalių, turės galimybę pasidalyti savo įgūdžiais vieni su kitais.

Intensyvūs, tikslingi ir įdomūs – būtent taip būtų galima apibūdinti šią mokymosi programą, kurios organizatoriai 25-iems asmenims sukurs unikalią erdvę, leidžiančią įgyti naujų įgūdžių ir žinių, plėsti asmeninius Europos kultūros ryšius. Mokymų metu bus tiriamas meno, bendruomenių ir kultūros santykis – bus dirbdama viešoje erdvėje ir siekiama miesto gyventojų įsitraukimo į visuomeninę veiklą.

Įgyti įgūdžiai ir žinios kartu su vietos bendruomenių atstovais bus praktiškai išmėginami „Fluxus festivalio” metu rugsėjo 12 d., kuris kviečia Kauno miesto ir Kauno rajono gyventojus, bendruomenes bei svečius kartu užkopti į Parodos kalną persirengus netikėtais, Fluxus judėjimo įkvėptais kostiumais. Festivalio dalyviai susitinka Fluxus pradininko Jurgio Mačiūno skvere ir kuo keistesniu būdu kopia į Parodos kalną: atbulomis ar ant rankų, nešant dėdę ar auksinę žuvelę, su riedučiais, ar su banglente – įmanoma viskas, ką leidžia dalyvių fantazija. Užkopę ant kalno dalyviai įsitraukia į (ne)tikėtą ir (ne)paprastą meninį bendruomeninį veiksmą, kurį kuria Kauno miesto ir Kauno rajono bendruomenės.

Mokymų kalba:
Lietuvių / anglų

Mokymų trukmė:
2020 m. rugsėjo 7 d. – 2020 m. rugsėjo 13 d.

Mokymų intensyvumas – pilna darbo diena. Vietos ir laikai bus tikslinti atrinktiems dalyviams.

Maitinimas dalyviams suteikiamas. Esant būtinybei, mokymų metu skiriamas apgyvendinimas.

Registracija vyksta iki rugpjūčio 16 d. 22:00 valandos. Užsiregistruoti galite čia. Atrinkti mokymų dalyviai bus paskelbti rugpjūčio 17 d. – juos informuosime asmeniškai.

Mokymai yra nemokami.

Mokymus veda žinoma, didelio masto bendruomeninius renginius ir eitynes organizuojanti organizacija „Walk the Plank“ (Jungtinė Karalystė), kurie visoje Europoje kviečia į mokymus, apjungiančius menininkus bei aktyvius miesto gyventojus. Mokymų metu kartu su bendruomenėmis yra kuriami išskirtiniai vieši renginiai, atsikleidžiantys konkrečios vietos pojūtį ir įtraukiantys gyventojus į renginio kūrimą. Daugiau informacijos apie organizaciją rasite čia.

Organizatorius – „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” bendruomenių programa „Fluxus Labas!”.

„The School of Participation“ mokymus remia Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“, o juos veda „Walk the Plank“ kartu su tarptautiniais partneriais Plovdivas 2019, Bulgarija; Novi Sadas 2021, Serbija; Graco universitetas, Austrija; Kaunas 2022, Lietuva; Koventris 2021, JK; Limeriko miestas ir apskrities taryba, Airija; aRe, Jerevanas, Armėnija; Tartu 2024, Estija ir Vesprimas, Vengrija.

Daugiau informacijos: [email protected]