„Kaunas 2022“ kartu su Kauno miesto kameriniu teatru kviečia studijas baigusius profesionalus (iki 35 m.), siekiančius tapti scenos menų prodiuseriais, dalyvauti jaunųjų scenos menų prodiuserių ugdymo programoje „PRODIUSAI colab“.

Beveik dviejų metų trukmės programos dalyviai mokysis ne tik paskaitose ar kūrybinėse laboratorijose, bet ir turės galimybę žinias pritaikyti realybėje – per kūrybinę praktiką vieno iš programos mentorių organizacijoje. Atliekant praktiką dalyviams bus skirta stipendija arba dalinis finansavimas projektui įgyvendinti. 

Programos struktūra:

 1. 2021 m. sausio-balandžio mėn. vyks mokymų programa, kurios metu  kalbėsime apie svarbiausius prodiuserio darbo aspektus: idėjų generavimą, gamybinę ir projekto sklaidos prodiuserystę, festivalių organizavimą
 2. Sėkmingai praėjus mokymų programą, dalyviai atliks praktiką vieno iš mentorių organizacijoje. Programos dalyviams siūlomi projektai – ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos renginiai ir festivaliai. Praktikos trukmė – 3-6 mėn. (2021-2022 m.), priklausomai nuo konkrečių projektų trukmės mentoriaus organizacijoje. Organizatoriai įsipareigoja dalyviams atliekant praktiką skirti stipendiją arba dalinį finansavimą jų projektui įgyvendinti.

Norintys dalyvauti programoje gali užsiregistruoti iki rugsėjo 14 d. čia. Aplikuojant prašoma pristatyti savo profesinę veiklą (CV formatu) ir atlikti kūrybinę užduotį. Kūrybinei užduočiai atlikti dalyviai gali rinktis:

 • Motyvuotai pristatyti savo siūlomo projekto (meninio arba festivalio) scenai idėją, pateikiant kūrybinę koncepciją, tikslines auditorijas, įgyvendinimo formatus ir tęstinumo galimybę;
 • Atlikti įkvėpiančio scenos meno kūrinio, projekto arba festivalio analizę, pateikiant savo požiūrį apie koncepciją, tikslinę grupę, tikslus, uždavinius, rezultatus bei tolimesnę perspektyvą;

Po I atrankos etapo 2020 metų, būsimi dalyviai bus pakviesti į focus grupės susitikimą. Spalio mėn. vyks II atrankos etapas ir dalyviai bus pakviesti į motyvacinį pokalbį su programos mentoriais, kuomet bus tikslinama praktikos darbo (meninio projekto ar festivalio organizavimo) kryptis. Pokalbio metu bus atrinkti 6 būsimi programos dalyviai.

Ugdymo programos mentoriai:

 • Ana Ablamonova (prodiuserė, viešosios įstaigos „Operomanija“
  ir šiuolaikinės operos festivalioNaujosios operos akcija vadovė);
 • Gintarė Masteikaitė (prodiuserė, Lietuvos šokio informacijos centro vadovė,
  tarptautinių festivalių „ConTempo“ ir „Naujasis Baltijos šokis“ organizatorė);
 • Darius Vizbaras (prodiuseris, VšĮ „Kosmos Theatre“ vadovas);
 • Rusnė Kregždaitė (prodiuserė, „Meno ir mokslo laboratorijos” įkūrėja ir vadovė);
 • Goda Giedraitytė (Tarptautinio menų festivalio „Plartforma“ ir
  Šeiko šokio teatro prodiuserė, asociacijos „Žuvies akis“ pirmininkė);
 • Jurga Knyvienė (Kauno miesto kamerinio teatro vadovė.)

Visais su programa susijusiais klausimais galite kreiptis el. paštu: colab@kamerinisteatras.lt

Martyno Plepio nuotr.