Nacionalinis Kauno dramos teatras kartu su Kaunas2022 kviečia moksleivius ir jų mokytojus dalyvauti projekte „Edukacinis teatro kubas“. Projektas yra Kaunas Europos kultūros sostinė 2022 programos dalis.

Dalyvių laukiame dvejose amžiaus grupėse: jaunesnių vaikų (nuo 5 metų iki 4 klasės) ir vyresniųjų (5-7 klasės). Dalyvauti gali grupė vaikų ar visa klasė. Jiems reikės atlikti kūrybišką užduotį, o nugalėtojų lauks prizai – edukaciniai užsiėmimai Nacionaliniame Kauno dramos teatre: „Teatro užkulisiai smalsiems“ (jaunesniųjų grupei) ir „Personažo kūrimo dirbtuvės“ (vyresniųjų grupei).

Užduočių aprašymas.

Kaunas Europos Kultūros Sostinė 2022 yra išleidusi bendrakūrybos su bendruomene kūrinį: „Kauno žvėries pasakų knyga“. Tai naujasis Kauno miesto naratyvas apie mitinį Kauno žvėrį, gyvenantį Požeminiame mieste. Knygoje galima rasti įvairių Žvėries nuotykių ir istorijų, kviečiančių pažinti ir mylėti savo miestą. Ši knyga įkvėpė užduotis, kurias atlikę, galėsite susipažinti ir su teatro požemiais bei kitomis erdvėmis.

Užduotis 1-4 klasėms „Rytas Kauno kieme“ –

Kiekvienas turime savo kiemą, kuriame ir žiemą, ir vasarą verda gyvenimas. O jeigu jums atrodo, kad ten nieko įdomaus nevyksta, stabtelkite ir apsidairykite. Galbūt pamatysite kaimynę, lesinančią balandžius ar tetą, šeriančią kates, gal pirmame aukšte gyvena dainininkas, nuolat tobulinantis savo balsą, o gal su kitais nesisveikinanti pikčiurna? Suvaidinkite savo kiemą – kaimynus, draugus, priešus, kiemo šunis, kates, balandžius ar kaštonus – keletą minučių ryto šurmulio ar tylos, draugystės ar abejingumo, keletą minučių gyvenimo viename iš Kauno daugiabučių kiemų, kuriame prasideda mūsų diena.

Užduotis 5-7 klasėms „Serenada Kauno karalaitei“ –

Įsivaizduokite, kad laikas atsisuko keletą šimtų metų atgal… Kaunas turi karalaitę, kuri kas vakarą išeina iš savo kambario į balkoną pasigėrėti žvaigždėtu dangumi. O jums būtinai reikia užkariauti tos karalaitės palankumą ir sudainuoti jai serenadą. Jūsų užduotis – sukurti numerį karalaitei. Galite dainuoti, galite šokti, galite krėsti pokštus, mums nesvarbu, svarbu, kad patiktų karalaitei.

Jeigu norite dalyvauti mūsų projekte – atverti savo vaizduotę ir daugiau sužinoti – susisiekite su mumis el. paštu fabrikas@dramosteatras.lt ir mes Jums atsiųsime daugiau informacijos ir medžiagos reikalingos užduotims atlikti.

Savo atliktą užduotį – suvaidintą scenelę (iki 5 min.) turėsite nufilmuoti bet kokiu savo įrenginiu ir atsiųsti mums adresu fabrikas@dramosteatras.lt iki lapkričio 19 d. Mes išrinksime kūrybiškiausius nugalėtojus ir pakviesime juos į užsiėmimus teatre.