Mokymai Lietuvos kultūros organizacijoms: auditorijų vystymas ir prieinamumas pandemijos metu

Išskirtinė auditorijų vystymo ir prieinamumo programa skirta Lietuvos kultūros organizacijose dirbantiems profesionalams atrasti kūrybinius ir strateginius auditorijų vystymo prieinamumo būdus pandemijos laikotarpiu. Mokymų organizatorius – Impact Foundation.

„Šiuo metu išgyvename neįprastą laikotarpį. Internetas tapo vienu pagrindinių įrankių dirbti, veikti ir įgyvendinti mūsų veiklas perkeliant auditorijas į internetinę erdvę. Nepamirškime kultūros prieinamumo ir sunkiausiais laikais, atverkime ją dar platesnėms auditorijoms,“- kvietimą į mokymus, skirtus auditorijų vystymui prisitaikant prie pandemijos aplinkybių, pradeda auditorijų vystymo ekspertė Agata Etmanowicz.

Organizacija Impact Foundation (Lenkija) kartu su VšĮ „Kaunas 2022“ pristato išskirtinę programą, skirtą Lietuvos kultūros įstaigoms atkreipti dėmesį į auditorijų vystymą ir prieinamumą, tobulinant ir kuriant naujus veikimo modelius, kuomet dalis veiklų išsikelia į internetines platformas ir fizinis prieinamumas dėl galiojančių pandemijos rizikų valdymo planų, ne visuomet yra prieinamas. Mokymai organizuojami nuotoliniu būdu, jų grafikas derinamas su užsiregistravusiais dalyviais. Mokymų metu vyks specialusis konkursas, suteiksiantis galimybę kultūros organizacijoms ir įstaigoms gauti nemokamas internetinių platformų SEO ir WCAG (prieinamumo) analizes.

Ko tikėtis iš mokymų ciklo?

Tai – unikali Impact Foundation sukurta mokymų programa, vykdoma nuotoliniu būdu, kurios metu bus vykdomos nuotolinių mokymų sesijos. Sesijų metu auditorijų vystymo ekspertai vykdys teorinius ir praktinius užsiėmimus, skirtus teminei analizei atsižvelgiant į naująją pandemijos realybę. Mokymų ciklas vyks keliais srautais, suteikiant mokymų dalyviams galimybę patiems susidėlioti jiems palankų grafiką. Mokymų dalyviai turės galimybę ne tik susipažinti su SEO ir internetinės svetainės prieinamumo (WCAG) klausimais, bet ir gauti išskirtinę dovaną – SEO ir WCAG auditą jūsų kultūros organizacijos veiklos gerinimui. Daugiau apie šią galimybę bus pristatyta mokymų metu.

Pagrindinė mokymų programa

Nuotolinė mokymų programa vyks anglų kalba. Mokymų programos susitikimai bus prieinami tik užsiregistravusiems dalyviams. Mokymų ciklas susidarys iš trijų dalių – dirbtuvių, virtualių seminarų ir grupinių diskusijų. Pagrindinių užsiėmimų temos:

Dirbtuvių programa

  1. Auditorijų vystymo dilemos neramiais laikais

Strateginis mąstymas + auditorijų vystymas ir preinamumas

  1. A2: auditorijų vystymas ir prieinamumas, 1 dalis
  2. A2: auditorijų vystymas ir prieinamumas, 2 dalis

Metodiniai įrankiai, bei praktinis pritaikomumas: kaip prieinamumas prisideda prie santykio kūrimo su auditorijomis?

  1. The WEBmaster! 1 dalis, WCAG: tinklapis, prieinamas VISIEMS

Praktinis gidas prieinamų visiem internetinių platormų kūrimui.

  1. WEBmaster! 2 dalis, SEO: ryškiai spindėti Google paieškoje

Praktinis SEO gidas kultūros profesionalams analizuojant techninį ir turinio aspektus. WEBmaster sesijos skirtos kultūros profesionalams, komunikacijos specialistams, kūrybiniams darbuotojams, individualiems kūrėjams, taip pat IT specialistams, dirbantiems su kultūros sektoriaus internetinėmis platformomis.

 

Virtualūs seminarai

Mokymų metu bus organizuojamos dvi tiesioginės transliacijos sesijos temomis:

  1. Vertybės, padedančios išgyventi krizinį laikotarpį
  2. Gerovė kaip menas (ir gerovės menas)

Virtualūs seminarai bus prieinami viešai, „Kaunas 2022“ Facebook profilyje.

 

    BYOC (=Bring your own coffee)

Reguliarūs grupiniai susitikimai – diskusijos skirti analizuoti specifiniams atvejams. Susitikimų-diskusijų metu bus dalinamasi praktinėmis patirtimis ir ieškoma sprendimų individualioms situacijoms su ekspertų pagalba.

Mokymų trukmė: lapkričio 25 d.  – gruodžio 20 d. Detalus mokymų programos grafikas bus derinamas su užsiregistravusiais dalyviais (registracijos anketoje dalyviai kviečiami formuoti jiems tinkamą dalyvavimo grafiką).

 

Svarbu! Į mokymus būtina išankstinė registracija. Mokymuose dalyvių skaičius iš vienos organizacijos neribojamas.

Registracijos forma: https://forms.gle/Jkxd4rCJFMTdacSDA

Registracija vykdoma iki lapkričio 20 d. (imtinai)

 

Detalus tvarkaraštis ir platesnė informacija bus atsiųsta užsiregistravusiems dalyviams el. paštu iki lapkričio 23 d.

Mokymų programa organizuojama Kaunas 2022 partnerių Impact Foundation. Mokymų programa – nemokama.

Daugiau informacijos anglų kalba rasite čia.  

 

Priminimas: Mokymų metu organizuojamas konkursas

Mokymų dalyviai, dalyvaujantys bent 3 užsiėmimuose, turės galimybę sudalyvauti konkurse ir gauti išskirtinę galimybę – prieinamumo auditą su rekomendacijomis (WCAG) ir privačią SEO konsultaciją jūsų kultūros organizacijos internetinės svetainės efektyvumo gerinimui. Daugiau informacijos apie šią galimybę bus pristatoma mokymų metu, bet pagrindianiai rodikliai – motyvacija ir aktyvus dalyvavimas mokymuose.

 

Atvirų ekspertų diskusijos (webinars) bus transliuojamos „Kaunas 2022“ Facebook profilyje.

Sekite naujienas!