Kviečiame rašytojus tyrinėti Kaunas 2022 surinktas „mažąsias“ istorijas apie Kauną ir Kauno rajoną ir suteikti joms savo balsą, prikelti kitam gyvenimui. Tikimės, kad sukurti tekstai pasiūlys savo „maršrutus“ po vietos atmintį ir atsispirdami nuo praeities istorijų kalbės apie šiandienines patirtis. „Mažąsias“ istorijas saugome čia.

Atrinkti tekstai bus publikuoti 2020 m. „Istorijų festivalio“ leidiniuose, „Kaunas 2022“ svetainėse (www.istorijufestivalis.eu ir www.atmintiesvietos.lt) ir apdovanoti simboliniais „Kaunas 2022“ dovanų rinkiniais.

Laukiame įvairiausio žanro nepublikuotų tekstų lietuvių arba anglų kalbomis, kurių bendra apimtis 1 700–8 500 spaudos ženklų arba 30–150 poezijos eilučių iki 2020 m. rugpjūčio 1 d. el. paštu justina@kaunas2022.eu (Word arba Pdf formatu).

2020 m. spalio 8–11 d. vyksiantį „Istorijų festivalį“ organizuoja Kaunas 2022 programa „Atminties biuras“. Siekiame priminti turtingą daugiatautę praeitį, o kartu ir „mažąsias“ istorijas, sudėtingų praeities įvykių liudininkes.

Šiemet festivalis kvies į šių dienų patirtis pažvelgti iš istorinės perspektyvos. Ar išgyvendami savo laikmečio iššūkius galime pasimokyti iš praeities istorijų? Ar jose atpažįstame save? Kokias savo pačių patirtis galime įžvelgti praeities įvykiuose? Ką reiškia atsidurti akistatoje su netikrumu dėl ateities, nesaugumu, nežinomybe? Kita vertus, kaip išlikti žmogumi, kai aplinkui siautėja destrukcija? Kaip įveikti žvėrį pačiam netampant juo?..

Kontaktai: Justina Petrulionytė-Sabonienė, justina@kaunas2022.eu

Nuotr. autorė Anita Jankovic