Kauno miesto ir rajono kultūros organizacijoms

Kviečiame dalyvauti istorijų pasakojimo dirbtuvėse!

 

Kam skirtos dirbtuvės?

Intensyvios dviejų dienų trukmės dirbtuvės, skirtos Kauno miesto ir rajono kultūros organizacijų darbuotojams, edukatoriams ir muziejų gidams.

 

Dirbtuvių tikslai ir pobūdis

  1. Mokytis autentiškai, kūrybiškai ir įtraukiančiai pasakoti.
  2. Mokytis kūrybiškai tyrinėti organizacijos tapatybę pasakojant istorijas.
  3. Ugdyti istorijų pasakojimo įgūdžius pasakojant saugioje aplinkoje.

Taikydami kūrybinius metodus, istorijų pasakojimo dirbtuvių dalyviai dalinsis patirties kultūros srityje istorijomis, atkreips dėmesį į pasakojamų istorijų vienijančias temas, tyrinės, kaip pasakojamos istorijos kuria organizacijos tapatybę. Taip pat dirbtuvėse dalyviai sužinos, kaip „prisijaukinti“ kitų parašytas istorijas, kaip jas papasakoti gyvai ir įtraukiančiai. Dalyviai praktikuos istorijų kūrimą, pasakojimą ir klausymąsi, tyrinės, kaip profesinės srities istoriją paversti sava ir ją autentiškai, kūrybiškai ir įtraukiančiai papasakoti.

Kas ves dirbtuves?

Milda Varnauskaitė – profesionali šiuolaikinė Lietuvos pasakotoja, baigusi Mezrab pasakotojų mokyklą, šiuo metu dirba Mezrab kultūros centre Amsterdame. Nyderlanduose pasakodama apie Lietuvą, o Lietuvoje – apie vakarus, Milda siekia suartinti rytus su vakarais. Milda istorijas pasakojo Amsterdamo Roots, The Other Stories, Leuuwardeno Explore the Northfestivaliuose, pasirodė Amsterdamo Žydų muziejuje, Frascati ir Podium Mozaiek teatruose. Milda reguliariai grįžta į Lietuvą, kur veda pasakojimo dirbtuves ir pasirodo kaip pasakotoja. 2018 m. gegužę Vilniuje Milda įkūrė Baltijos pasakojimo centrą (angl. Baltic Storytelling  Centre).

Ar dirbtuvės kainuoja?

Dirbtuves finansuoja „Kaunas 2022“.

Dalyvių skaičius ir atranka

Dirbtuvėse galės dalyvauti iki 14 dalyvių. Kviečiame registruotis iki balandžio 30 d., užpildant registracijos anketą: http://bit.ly/PasakojimoDirbtuvesProfesionalams2019

Grupė bus renkama atsižvelgiant į atstovaujamų organizacijų, įvairovę ir dalyvių motyvaciją.

Atrinkti dalyviai turės gauti savo organizacijos pritarimą dalyvauti dviejų dienų trukmės dirbtuvėse.

 

Laikas ir vieta

2019 m. gegužės 6–7 d.

Vieta ir laikas bus tikslinamas atrinktiems dalyviams.

 

Kontaktinis asmuo: Justina Petrulionytė-Sabonienė, justina@kaunas2022.eu