Šiemet sukanka 300 metų, kai gimė Vilna Gaon, daug prisidėjęs prie litvakų judaizmo formavimo ir Vilniaus miestą išgarsinęs kaip „Šiaurės Jeruzalę“. Lietuva 2020-uosius paskyrė šios sukakties paminėjimui ir naujai porgai apmąstyti žydų palikimo svarbą ir sudėtingumą Lietuvos istorijoje, kultūroje ir tapatybėje.

Šia proga Lietuvos Ambasada Didžiojoje Britanijoje, bendradarbiaudama su Lietuvos kultūros atašė, gegužės 29 d. organizuoja internetinį seminarą  „Atminties parkas. Šiuolaikinis menas ir litvakų istorija“.

Internetiniame seminare apie tai, kaip šiuolaikiniai menininkai sužadina ir aktualizuoja asmeninius ir viešus prisiminimus, kokius kūrybinius kelius pasirenka tyrinėdami opias problemas, diskutuos Jungtinės Karalystės menininkė Dženi Kagan (Jenny Kagan), „Kaunas 2022“ programos „Atminties biuras“ kuratorė Daiva Citvarienė, Forkstono (Folkestone) trienalės kuratorius ir meno vadovas Liuisas Bigsas (Lewis Biggs), garsi Vilniuje gimusi menininkė Ester Šalev-Gerts (Esther Shalev-Gerz) ir intelektualė bei holokaustą išgyvenusi lietuvė Irena Veisaitė.

Į seminarą registruotis galima čia.

Šis renginys yra 9-ųjų Litvakų dienų Londone, dalis.