„Kaunas 2022“ projektas „Modernizmas ateičiai“ – tai ne tik edukacinė, bet ir kūrybinė platforma, kurios pagrindinis tikslas – emocinio ryšio su paveldu kūrimas. Šiais metais drauge su miesto bendruomene pradedame kurti videomeno projektą apie Kauno modernizmą. Jo kūrėja Aideen Barry – vizualiųjų menų menininkė iš Airijos, savo projektuose interpretuojanti vietos bendruomeninį, istorinį ir kultūrinį kontekstą (daugiau informacijos apie menininkę – čia).

Kviečiame prisijungti prie videomeno projekto kūrimo – čiupti rašymo priemones ir kurti istorijas apie modernistinę architektūrą. Tam, kad galėtumėte tą padaryti, dažniausiai trūksta visai nedaug: pasitikėjimo savo kūrybiškumu, noro perteikti savo matymą platesnei publikai ar tiesiog įkvepiančios temos. Todėl rengiame kūrybinio rašymo dirbtuves, kurių metu kartu pasistengsime perlipti šiuos barjerus.

Dirbtuvės numatomos gegužės pabaigoje–birželio pirmoje pusėje, atsižvelgiant į karantino sąlygas. Pasakojimus kursime autentiškose modernistinėse erdvėse: jose galėsite įsijausti į rašymą, susipažinti su vietos istorija, išlaisvinti vaizduotę per pojūčius ir užrašyti pasakojimą, kuris bus nuspalvintas jūsų unikalios patirties ir išgyvenimų! Kūrybinių dirbtuvių metu parašytos istorijos bus naudojamos rengiant videomeno projekto scenarijų.

Dalyvavimas dirbtuvėse yra nemokamas, tačiau vietų skaičius – ribotas, todėl norinčius dalyvauti dirbtuvėse kviečiame iki gegužės 4 d. užsiregistruoti čia.