Atviras kvietimas Kauno ir Vroclavo menininkams dalyvauti projektų dirbtuvėse

Tęsiant Kauno ir Vroclavo – Europos kultūros sostinių – bendradarbiavimą, „Kaunas 2022“ ir „Wroclaw Culture Zone“ kviečia įvairių sričių menininkus iš Kauno ir Vroclavo bei Žemutinės Silezijos (Lenkija) dalyvauti Kaune vyksiančiose trijų dienų trukmės dirbtuvėse – pasidalinti patirtimi, sukurti bendrų projektų ir užmegzti naujų kontaktų.

Dirbtuvių dalyvių bus prašoma sukurti meninių projektų, skirtų programoms „Visi kaip vienas“ (konkrečiai – Fluxus festivaliui ir kiemų šventei), „Atminties biuras“ ir „Modernizmas ateičiai“ įgyvendinti. Sėkmingiausi projektai bus finansuojami programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ lėšomis.

Dirbtuvių pobūdis

Dirbtuvėse penki menininkai iš Vroclavo dirbs su menininkais iš Kauno kurdami naujus meninius projektus, kuriuose:

  • skleidžiasi Kauno ir Kauno rajono vietų tarpkultūrinė atmintis, tyrinėjami Kauno ir Lenkijos istoriniai, kultūriniai ir šiuolaikiniai ryšiai;
  • kuriamos meninės tarpdisciplininės Kauno modernizmo paveldo interpretacijos;
  • įtraukiant vietos bendruomenes atskleidžiamas Kauno ir Kauno rajono vietovių (mikrorajonų, miestelių, kaimų) identitetas.

Aktualios disciplinos / metodai: garso menas / muzika, šviesų menas, gatvės menas, literatūra, dalyvaujamosios, bendruomeninės ir bendrakūrybinės praktikos. Dalyviai bus atrinkti atsižvelgiant ne į jų atstovaujamą discipliną, bet į norą kurti bendruomeniškus projektus bei projektus, paremtus bendrakūrybos, tarpdiscipliniškumo ir įvietinto meno principais.

Dirbtuvės vyks anglų kalba.

 

Dirbtuvių organizatoriai įsipareigoja:

  • padengti kelionės, apgyvendinimo (dalyviams iš Lenkijos) ir maitinimo išlaidas;
  • sudaryti kultūrinę programą ir suplanuoti apsilankymus įvairiose Kauno kultūros įstaigose bei organizacijose.

 

Dalyviai

Į dirbtuves bus atrinkta 10 menininkų: 5 iš Kauno ir 5 iš Vroclavo. Menininkai, norintys dalyvauti atrankoje, kviečiami užpildyti registracijos formą: https://bit.ly/36tdvPd. Šią formą prašome pateikti iki 2020 m. sausio 27 d.

Atrinkti dalyviai bus paskelbti 2020 m. vasario 3 d.

 

Vieta ir laikas

Dirbtuvės vyks 2020 m. kovo 46 d. Kaune.

Dirbtuvių vieta – TEMPO erdvė, M. Daukšos g. 34, Kaunas, Lietuva.

 

Kontaktinis asmuo: Daiva Jeremičienė, el. p. [email protected]