
Nacionalinis Kauno dramos teatras (NKDT) – pirmasis profesionalus stacionarus dramos teatras Lietuvoje. 2012 m. spalio 31 d. Kauno valstybiniam dramos teatrui už nacionalinės dramaturgijos puoselėjimą, produktyvų bendradarbiavimą su lietuvių dramaturgais, nuoseklią edukacinę veiklą ir išskirtinio kūrybinio braižo repertuarą suteiktas Nacionalinio Kauno dramos teatro statusas. NKDT trupė yra tikrai unikali, nepaprastai kūrybinga, atsinaujinanti ir pasirengusi kurti teatro meną, teikianti dvasinį peną ir verčianti permąstyti savo vaidmenį laike.
Svarbiausia informacija apie partnerį
Edukacinio teatro kubo projektu, Nacionalinis Kauno dramos teatras siekia kūrybiškai pažvelgti į mokymosi procesą ir įprastą mokyklų programą. Įtraukianti edukacinė priemonė skirta vykdyti aktualų, patrauklų, motyvuojantį ugdymo procesą, suteikiantį mokiniams savarankiškumo, orientuotą į praktines situacijas. Kartu su pedagogų bendruomene bei užsienio partneriais kurdami paslaptingąjį teatro kubą atversime vidinį teatro pasaulį, jame glūdinčius kūrybinius iššūkius. Juodame kube integruotos teatre naudojamos priemonės (scenos maketas, plakatai, kostiumų detalės ir t.t.), užduotys bei metodologinė medžiaga padės moksleiviams ne tik suprasti kaip kuriamas teatro menas, atrasti ir pritaikyti savo asmeninius gebėjimus, bet ir atskleis mokyklos programose mokomų dalykų praktinį panaudojimą.
1972 m. gegužės 14 d. vidurdienį devyniolikmetis jaunuolis Romas Kalanta, protestuodamas prieš sovietinę santvarką ir Lietuvos okupaciją, Kauno muzikinio teatro sodelyje apsipylė benzinu ir, šaukdamas „Laisvę Lietuvai!“, susidegino. Jo užrašų knygelėje liko įrašas: „Dėl mano mirties kalta tik santvarka“. Šie faktai daugiau ar mažiau žinomi kiekvienam, ir Romas Kalanta visiems laikams tapo kovos už laisvę simboliu. Nacionalinis Kauno dramos teatras siekia įprasminti šį neeilinį įvykį Lietuvos istorijoje nauju spektakliu „Kalanta“. Tai dokumentiniu tyrimu paremtas spektaklis, kuris bus kuriamas bendraujant su dar gyvais įvykio liudininkais, Kauno miesto ir rajono gyventojais, Romo artimaisiais, draugais. Spektaklio kūrybinė komanda – režisierė Kamilė Gudmonaitė, dramaturgė – Teklė Kavtaradzė.
2022 rugpjūčio antroje pusėje Kauno valstybinis dramos teatras pakvies į premjerą – žiūrovo laukia įtraukianti teatrinė kelionė, epinis pasakojimas, kuriame žiūrovai, tapę aktyviais istorijos pasakotojais, įgauna istorinę progą dar kartą apsijungti bendram didingam tikslui, tačiau ar pavyks jį pasiekti šį kartą? Interaktyvus spektaklis vis dar yra naujovė Lietuvos teatrų repertuaruose. Tarptautinio interaktyvaus teatro tinklo nariai iš Norvegijos, Islandijos, Vengrijos ir Lietuvos susiburia bendram tikslui – interaktyvaus spektaklio jaunimui „Babelio bokštas“ sukūrimui. Režisierė Hilde Brinchmann sujungs savo turimas interaktyvaus teatro žinias ir kiekvieno partnerių patirtį.
2022 vasario 18–20 d., 18 val. kviesime į dokumentinio spektaklio „Kauno asamblėja“ premjerą. Šis spektaklis – kviečia diskutuoti labiausiai visuomenę skaldančiomis temomis, apginti savo pažiūras ir išklausyti kitus. Tai jaudinantis teatrinis atsakas į ekstremizmą ir nesantaiką, kuriame aktyviai gali dalyvauti ir žiūrovas. „Kauno asamblėja“ yra NKDT tarptautinis bendros gamybos projektas su Porte Parole dokumentinio teatro kompanija iš Monrealio, Kanados. Spektaklio idėja pagrįsta nauju ir originaliu politinio teatro modeliu, kurį sukūrė Porte Parole kūrybinė komanda (Annabel Soutar, Brett Watson, Alex Ivanovici) ir kurio skirtingos versijos buvo įgyvendintos Monrealyje, Miunchene ir Merilendo universitete JAV.
2022 m. rugsėjo pabaigoje kviesime į monospektaklio pagal Oskaro Vaildo romaną „Doriano Grėjaus portretas“ premjerą. Spektaklis „Dorianas“ pasakos apie malonumų trokštantį princą, kurį režisierius mato kaip žmogų, nerandantį savęs savo laike. Tai tarptautinį pripažinimą pelniusio režisieriaus Roberto Wilsono ir jo komandos darbas Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Vienas žymiausių šiuolaikinių teatro režisierių ir scenografų pasaulyje, pakeitęs modernaus teatro meno idėją ir žiūrovų suvokimą apie vyksmą scenoje, spektaklyje „Dorianas“ tyrinės savęs suvokimo komiškumą ir narcisizmo tragizmą bei tobulos išvaizdos siekio destruktyvumą.
Robertas Wilsonas – formos meistras, savo spektaklius grindžiantis peizažu, kurį ištobulina apšvietimas, vaizdo projekcijos, judesio architektūra. Kaip pagrindinį poveikio įrankį naudoja ne kalbą, o judesį ir šviesą, tikrąją spektaklio prasmę ir grožį jis atskleidžia vaizdo pagalba.
2022 lapkričio mėn. vyks spektaklio „Veidas“ premjera. Spektaklis, skirtas filosofo Emanuelio Levino atminčiai ir jo idėjų teatrinei aktualizacijai yra bendros gamybos projektas, įgyvendinamas kartu su Liuksemburgo miesto Ešo prie Alzeto teatru (Théâtre d‘Esch). Projektas gimė ieškant bendrų sąlyčio taškų tarp būsimų Europos kultūros sostinių 2022 – Kauno ir Ešo prie Alzeto. Europos kultūros sostinių misija – kurti bendrą veiklą, dalintis savo kūryba, vertybėmis ir istorija su žiūrovais iš skirtingų pasaulio vietų, todėl šių miestų jungiamąja grandimi ir tapo Emanuelis Levinas. Pjesę šiam pastatymui sukūrė Nacionalinio Kauno dramos teatro dramaturgė Daiva Čepauskaitė, bendradarbiaudama kartu su filosofu ir Levino vertėju Viktoru Bachmetjevu. Spektaklio režisierius Théâtre d‘Esch meno vadovas ir režisierius Vincent Adelus.