Nacionalinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejus (NČDM) – seniausias Lietuvos dailės muziejus, įkurtas 1921 m. gruodžio 14 d. Kaune. Steigėjas – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune saugoma daugiau nei 355 000 eksponatų.
Svarbiausia informacija apie partnerį
Projekto tikslas – atsispiriant nuo Kauno bei Esch-sur-Alzette miestus siejančios bendros temos- sunkiosios pramonės nykimo, kartu su Ešo mieste veikiančiais projekto partneriais (Tétange//Darbo muziejus) inicijuoti ir abiejuose miestuose įgyvendinti veikusių fabrikų bendruomenių tyrimą, parodų eksponavimą, taip pat jas lydinčių edukacinių programų rengimą ir rinktinių parodų apsikeitimą, vainikuojant bendrai sukurtu audiovizualiniu kūriniu.
Arnas Funkas – funkcionalizmo kūrėjas / aut. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus. Projektas gavo finansavimą iš LKT ir bus įgyvendintas 2020 metais Atsižvelgiant parodos turinio aktualumą programos tikslams 2021 metais bus derinama su projekto vykdytojais, ar skirti numatytą papildomą biudžetą parodos papildymui ir pristatymui 2022 metais. Siekis – išplėsti parodos turinį, įtraukiant ir kitus modernizmo pastatus Kaune projektavusius architektus, akcentuoti modernizmą kaip globalų to laikotarpio reiškinį Europos ir pasaulio kontekste.
Nepasakotos istorijos, kultūros prieinamumas ir naujos auditorijos Projekto tikslas – kultūros prieinamumo įvairioms auditorijoms didinimas. Projekto metu bus sukurti 3 specialūs gidai, pritaikyti taip pat ir žmonėms su skirtingomis negaliomis. Bus sukurtas E-gidas, internetinė daugiakalbė platforma (4 kalbos), skirta sveikiems ir negalią turintiems žmonėms; A-gidas, regėjimo negalią turintiems žmonėms ir G-gidas, klausos negalią turintiems žmonėms pristatomas gestų kalbomis (lietuvių ir anglų gestų kalbomis).
Paroda apie daugiatautį miestą. Projekto tikslas – parengti ekspoziciją, kurioje remiantis Lietuvos Respublikos Prezidentūros pastato Kaune istorija patraukliai būtų papasakota miesto, Lietuvos, Europos ir pasaulio pastarųjų 175 metų istorija – ne tik Pirmosios LR prezidentūra, bet ir rusų gubernatoriaus rūmai; vokiečių karinės ir civilinės administracijos rezidencija, joje bus kalbama apie lietuvių ir kitų tautų ir kultūrų sąsajas, sieks pritraukti naujų užsieniečių auditorijų į muziejų