
Kauno miesto kamerinis teatras
Stanislovo Rubinovo iniciatyva 1976 metais Kaune buvo įkurta Jaunimo muzikinė studija, vėliau Jaunimo teatras – studija, o šiai 1986 metais suteikus profesionalaus teatro statusą, ji tapo Kauno jaunimo kameriniu teatru. 1977 metais pasirodė pirmasis studijos spektaklis – Giedriaus Kuprevičiaus specialiai šiam kolektyvui parašyta opera „Ten, viduje“ (pagal Moriso Meterlinko vienaveiksmę pjesę). 1986 metais studijai buvo suteiktas profesionalaus teatro statusas. Kauno kamerinis teatras per sezoną sukurdavo apie 3 premjeras, nuolat dalyvaudavo šalies bei tarptautiniuose teatro festivaliuose.
Svarbiausia informacija apie partnerį
Tai kūrybinio įgalinimo projektas, naudojantis teatro meno metodikas kaip terapinę priemonę kūrybinių galių išlaisvinimui. Projektas skirtas mišriai kūrybinei auditorijai, socialinės aplinkos atvėrimą šiam integraciniam procesui, iš dalies orientuotas į konkrečius scenos meną kurti siekiančių žmonių su negalia segmentą, taip pat su šiais žmonėmis dirbančių skirtingų sričių profesionalų – socialinių pedagogų (socialinių darbuotojų), teatro terapeutų, teatro menininkų – kvalifikacinius ir terapinius poreikius. Tikslas: sukurti tarptautinį partnerių tinklą ir veiklų (seminarų, paskaitų, kūrybinių dirbtuvių) programą, įgalinančią scenos meno metodų, skirtų neįgaliųjų kūrybiniam įgalinimui, apytaką (apsikeitimą, vystymą, taikymo išplėtimą).
Projekto tikslas – plėsti teatro auditoriją, suteikiant galimybes visoms visuomenės grupėms, nepaisant jų negalios, fizinės būklės, amžiaus, kalbos ir pan. Pilnavertiškai ir savarankiškai naudotis kultūros paslaugomis ir pasiekti informaciją apie ją. Projektu siekiama pagerinti teatro informacijos prieinamumą, atnaujinant teatro internetinę svetainę ir ją pritaikant žmonėms su negalia, taip pat bus siekiama, kad spektakliai ir kiti renginiai būtų pasiekiami ir suprantami pasitelkiant kuo įvairesnius pojūčius, kad juos galėtų „pamatyti” neregys, „išgirsti” kurčiasis ar suprasti užsienietis. Bus naudojamas audiovizualinio vertimo technika, spektaklių (renginių) metu naudojami titrai, spektakliai verčiami į anglų kalbą.
Jaunųjų scenos menų menininkų kūrybos skatinimo ir prodiuserių ugdymo programa siekiama 15-25 amžiaus jaunimui sudaryti sąlygas mokytis iš scenos menų profesionalų, įgyvendinant ko-produkcijas su užsienio menininkais, įgyti reikalingų kompetencijų kurti ir valdyti kultūros projektus. 2020 m. veiksmų planas: dalyvių atranka; pilotinės jaunųjų prodiuserių komandos subūrimas; Pirmieji priešprograminiai seminarai ir focus grupės su potencialiais programos dalyviais ir kultūros lauko profesionalais; Jaunųjų prodiuserių ugdymo programos edukacinės dalies turinio sukūrimas; Jaunųjų prodiuserių ugdymo programos biudžeto ir tvarkaraščio sudarymas; Naujų projekto dalyvių/partnerių ir alternatyvių finansavimo šaltinių paieška. 2021 m. Mokymų programos vykdymas. 2022 m. įgyvendinami nepriklausomi dalyvavusių jaunųjų prodiuserių projektai.