Agnės Bekeraitytės-Popierės fotografijų paroda Kaunas 2022 kūrėjai

Tokio dydžio projekto kaip „Kaunas 2022“ niekada nebūtų sukūrusi 10, 50 ar 1000 žmonių grupė. 19 000. Tiek prireikė mūsų visų. Degančių didžiuliu noru ir atiduodančių visas savo jėgas. Arba prisidedančių nors trumpam, nors truputį. Ir viskas tam, kad 2022-aisiais Kaunas taptų viena didele Europos kultūros scena. 

Šie metai prabėgo nejučiomis, akimirksniu. Tačiau Europos kultūros sostinės projektas paliko neišdildomą pėdsaką miesto atmintyje. Tokį patį paliko jis ir visų prisidėsjuisų žmonių širdyse. Kas buvo tie 19 000 miesto herojų? Tą ištisus metus bandė išsiaiškinti Agnė Bekeraitytė-Popierė, kuri savo charakteringiu žvilgsniu ir blykste užfiksavo ryškiausius projekto menininkus iš viso pasaulio: muzikus, šokėjus, režisierius, dailininkus, skulptorius, animatorius… Kūrėjus, kurie šiam Europos kultūros sostinės projektui suteikė kūną ir kraują. Jie visi buvo čia. Jie buvo mums. Jie buvo kauniečiais. Bent trumpam, bent 2022-aisiais.

Paroda veiks:

Kovo 17–balandžio 16 dienomis, Laikinojoje M. K. Čiurlionio galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas)

Darbo laikas:

Pirmadieniais-penktadieniais:
12:00 – 19:00
Šeštadieniais-sekmadieniais:
11:00 – 17:00


Agnė Bekeraitytė-Popierė

 šiuo metu Lietuvoje gyvenanti fotografė. Dar 2015 m. baigusi fotografijos meno studijas Jungtinės Karalystės Kūrybinių menų universitete (UCA), paskutinius septynerius metus Agnė praleido dirbdama Londono fotografijos industrijoje. Iš jos įamžintų nuotraukų žvelgia tokie žymūs aktoriai, režisieriai ir menininkai kaip Quentin Tarantino, Willem Dafoe ir Daniel Craig. Prieš kelerius metus fotografė pasiryžo įamžinti ir projekte  Kaunas 2022 kūrusius menininkus. 

Anot A. Bekeraitytės-Popierės, pagrindinis parodos tikslas  kalbėti ne apie tikrai įspūdingą kultūrinę metų programą, bet apie žmones, nuo kurių kultūra ir prasideda.

Projektą „Kaunas 2022“ kūrė daugybė menininkų, kurių darbus buvo galima pamatyti teatruose, galerijose, koncertų salėse. Visgi labai mažai matėme pačius žmones, o ne jų kuriamą meną. Nenorėjau, kad toks renginys išliktų tik kaip dokumentika. Aš esu žmonių žmogus, tad norėjau, kad šie menininkai atsiskleistų – juk jie skyrė savo laiką, jie sukūrė didžiulį renginį, keliavo į Kauną iš skirtingų šalių,  pasakoja fotografė. 


„Kaunas2022 Kūrėjai“ – daugiau nei metus kurtas projektas, kuriuo fotografė įamžino asmenybes, skyrusias laiko Europos kultūros sostine tapusiam Kaunui. Tai – fotografijų serija, šį kartą pasakojanti ne apie tikrai įspūdingą kultūrinę metų programą, o apie žmones, nuo kurių kultūra ir prasideda.

Tarp daugiau nei 50 portretų  Kaune parodas, didžiuosius Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos renginius, koncertus kūrę Lietuvos ir užsienio menininkai: Marija Abramovič, Jon Hendricks, Aideen Barry, Roberto Magro, Sandra Straukaitė, Zita Bružaitė, A. Kaušpėdas ir kt.