Apie

Silvia Giambrone gimė 1981 m. Ji studijavo Romos menų akademijoje (2002–2006 metais). Per pastaruosius ketverius metus ji dalyvavo rezidencijų programose visoje Europoje ir JAV. Giambrone, gyvenanti ir dirbanti Romoje, taip pat yra ir viena iš 26cc meno erdvės Romoje įkūrėjų. Pasitelkusi konceptualų meną, ji išsako asmeninę nuostatą socialiniais klausimais ypatingai koncentruodamasi į gender politiką.

S. Giambone yra laimėjusi 2016 m. Optima SmartUp premiją, 2014 m. Celeste kolekcininkų prizą, Francesco Fabbri prizą, Bim specialųjį prizą; 2013 m. Kauno Bienalės pagrindinį prizą; 2010 m. Razzano išskirtinį prizą, 2009 m. Epson premiją, 2008 m. Giovanni Agnelli fondo išskirtinį prizą.


Kaunas ir aš

Nebuvau pasiruošusi išvysti tokį greitą ir nepaprastą kultūros augimą, kurį teko stebėti Kaune, kai 2013 metais pirmą kartą eksponavau savo kūrinį. Dalyvavimas šiuolaikinio meno bienalėje 2015 metais išryškino ne tik Kauno svarbą tarptautiniame kultūros žemėlapyje, bet ir įnašą, kurį jis gali suteikti besiplečiančiam europietiškajam naratyvui.

Man ir Artūrui Morozovui, nuostabiam lietuvių fotografui, žiūrint į ilgas žmonių eiles, plaukiančias į bienalę, Artūras pastebėjo, kad „praeityje, Rusijos okupacijos laikotarpiu, žmonės stovėdavo eilėse prie duonos, o dabar jie stovi eilėse į parodas“. Jo pareiškimas privertė mane suprasti, kad Kauno miestas visada maitino gyventojus, ugdydamas juos laisve ir galimybėmis, kurie išties gali pakeisti žmonių gyvenimus.

 

Galimybė dalyvauti tokiame reiškinyje ir patirti jo augimą yra privilegija kiekvienam dalyviui. Tokių dalykų nepamiršti ilgai, net renginiui pasibaigus. Būtent todėl remiu Kauno 2022 metų tikslą – kad kiek įmanoma daugiau žmonių galėtų įsitraukti į šį nepaprastą procesą.