Apie

Romanas Zontovičius – Silicio slėnyje dirbantis lietuvis, rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ partneris, ilgus metus dirbęs mobiliųjų aplikacijų platinimo portale „GetJar“.


Kaunas ir aš

Kaune negyvenu jau daugiau kaip 10 metų, bet sugrįžus niekada nesijaučiu lyg būčiau ilgam išvykęs. Miestas keičiasi, tačiau mano ryšys su juo metams bėgant išlieka toks pat stiprus ir šiltas.

Gal taip yra dėl to, kad mano vaikystė prabėgo pačioje miesto širdyje, o gal dėl to, kad domiuosi architektūra ir turiu sukaupęs nemažai prieškarinių, nepriklausomos Lietuvos atvirukų bei nuotraukų. O gal taip yra tiesiog dėl to, kad Kaunas yra mano gimtasis miestas. Man sunku tiksliai atsakyti į šį klausimą, bet aš esu labai laimingas, kad užaugau ir subrendau būtent Kaune.

Vaikystėje domėjausi lietuviškais pašto ženklais. Labai žavėjausi jų estetine išvaizda. Vėliau man į rankas pateko keli seni Kauno atvirukai, paskui dar keli, taip ir susidomėjau senais Kauno vaizdais. Pirmieji atvirukai buvo su pažįstamais miesto vaizdais: Kauno pilis, muzikinis teatras, Rotušė. O šiuo metu įdomiausi man yra neišlikusių arba sunkiai atpažįstamų pastatų vaizdai.

 

Karų išblaškyti žmonės rado paguodą siųsdami vienas kitam atvirlaiškius su gimtais miesto vaizdais. Kiekviena atvirutė yra unikali ir turi savo istoriją. Kartais man pasiseka įsigyti net ištisus susirašinėjimus, bei susipažinti su mano atvirukų herojų giminaičiais. Prieš kelis metus įsigijau 1929 m. iš Kauno į Urugvajų siųstą atvirutę Marionui Šilingauskui. Socialinio tinklo pagalba pavyko surasti ir susisiekti su M. Šilingausko giminaičiais, kurie iki šiol gyvena Urugvajuje. Jiems buvo labai malonu pamatyti atvirlaiškius, siųstus jų proseneliui.