Kodėl?

Nes, dizainas yra santykis, padedantis stiprinti žmogaus ir daiktų, žmogaus ir aplinkos, žmogaus ir žmogaus ryšius.  Kuo harmoningesnis ir tvaresnis ryšys, tuo daugiau laimės viduje ir išorėje.

Kuo geresnis dizainas, tuo geriau atpažįstame ir įvaizdiname miestą, lengviau jame orientuojamės, oriau jaučiamės, efektyviau sprendžiame problemas ir randame išeitis iš keblių situacijų ir visų dizaino (mieste) nelaimių.

Kai Dizainas laimei yra kultūra, Lietuva provokuojasi galimybei vadintis dizaino šalimi, o Kaunas siekia pateisinti dizaino miesto vardą – kviečia kurti gero skonio ir veikimo būdo tradicijas, didinti autentiško dizaino („from China į kaimą“) tankį, puoselėti kūrybinę etiką ir estetiką, didinti kūrybininkųdizainikų gretas, auginti empatijos raumenis, kelti ir spręsti nepatogius klausimus dėl miesto patogumo ir prieinamumo visiems, kurti mieste ir jo apylinkėse meno galeriją po atviru dangumi, švęsti laimę būti kartu iki ir po 2022 metų.

Ką veikiame / veiksime?

„Dizaino visiems“ (angl. Design for All) idėja vienija ne tik Europos, bet ir pasaulinę dizaino praktiką bei teoriją, kurios centre – tinkamas prisitaikymas prie žmonių įvairovės. Tai intervencija į aplinką, gaminius ir paslaugas, siekiant užtikrinti, kad kiekvienas, nepaisant jo gebėjimų, poreikių, kultūros, amžiaus ar lyties, galėtų visavertiškai dalyvauti įvairiose socialinėse veiklose. Nors „dizaino visiems“ idėja yra susijusi su universalaus dizaino (angl. Universal Design) filosofija, vis dėlto, ši idėja nėra išimtinai nukreipta tik į pažeidžiamų socialinių grupių (kaip senjorai, neįgalieji ar turintys specialių poreikių žmonės) problemų sprendimą.

Tai yra pagarba vartotojų įvairovei, saugumas sveikatai ir sveikos aplinkos bei erdvių naudojimo skatinimas, funkcionalumas, išmanumas, tvarumas, prieinamumas bei patrauklumas.

„Kaunas 2022 yra EIDD (Design for All Europe) tinklo narė nuo 2018 m.

Geriausias dirbtuvių idėjas sieksime įgyvendinti iki 2022 m.

Dizainas laimei ir visiems kviečia jungtis į kūrybines dirbtuves „Prieinam: Vilkija“.

Mąstant apie Sugiharos namų ateitį pasitelkta dizaino visiems filosofija

Vaikų stovykloje idėjos visiems atviros Čekiškės ateičiai

„Dizainas visiems“: Kauno menininkų namų atvejis.

2018 m. inicijavome Tarptautinės laimės dienos šventimą Kaune kovo 20-ąją. Esame oficialūs Laimės dienos ambasadoriai Lietuvoje. Sakydami „mes“ turime omenyje ne tik „Kaunas 2022“ komandą, bet ir visą gausybę partnerių, draugų ir miestiečių. Todėl be kiekvieno jūsų pagalbos mes – nė iš vietos. Iki 2022-ųjų metų ketiname išauginti laimingiausią festivalį, kurio dalyviais taptų baristai, virėjai, aktoriai, gidai, akademikai, menininkai, gydytojai, viešojo transporto vairuotojai, muziejininkai, verslininkai, lakūnai ir visi miesto bei rajono gyventojai.

Daugiau apie Tarptautinę laimės dieną galite sužinoti čia.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=KqkQuycy-us[/embedyt]
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=s3xuoz0VHUs[/embedyt]

Eksperimentuosime. Norime sukurti inovatyvų, interaktyvų objektą / vietoženklį miesto viešojoje erdvėje – „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ simbolį. Hibridinės prigimties dizaino / architektūros / medijų objektas sugertų ir atspindėtų emocijas mieste. Mieste, kuris jau dabar pilnas, bet bus dar pilnesnis kultūros. Kaip mus tai veikia? Pasimatuokime!

Projektu siekiame griauti sienas tarp skirtingų disciplinų ir suvienyti meno bei mokslo atstovus: architektus, dizainerius, naujųjų medijų menininkus, IT ir IKT specialistus, inžinierius ir kitus.

Įgyvendindami projektą, organizuosime tarptautinį dizaino idėjų konkursą.

Startas: 2019 m. Finišas: 2022 m. Įgyvendinimo vieta – Kauno miesto centras.

Sekite naujienas.

Bendradarbiaudami su Lietuvos ir Kauno meno festivaliais, tarptautiniais kuratoriais, kursime šiuolaikinio meno mieste ir apylinkėse galeriją po atviru dangumi. Galeriją čia suprantame kaip minčių ir pojūčių žaidimo aikštelę, kurioje stimuliuojami kitokie požiūriai į kasdienybę. Galerija, kuri į vientisą naratyvą ir turą sujungs arti dvidešimties meno objektų ir pasakojimų, situacijų ir atradimų pačiose netikėčiausiose vietose. Projektui įgyvendinti inicijuosime tarptautinius idėjų konkursus.

Startas: 2019 m.
Būkite budrūs!

Mums rūpi, kad jaunieji talentai iš Kauno ir Lietuvos neišvažiuotų! Pagal išgales provokuosime naujų kultūros ir kūrybos inkubavimo formų, prieinamų erdvių kūrybininkų veiklų startui radimąsi mieste ir apylinkėse, auginsime kūrybinio verslumo raumenis, siūlysime prisijungti prie inovatyvių ir socialinio verslo judėjimų.

Siekiame, kad tuščios miesto erdvės ir pastatai būtų įveiklinti, kad tarnautų dizaino ir kitų kultūros ir kūrybos industrijų sričių stiprėjimui.

Veiksime kaip meno, kultūros ir verslo bei pramonės sutaikinimo zona.

Kviečiame NT valdytojus įsitraukti į kūrybinio verslo skatinimo programą ir atidaryti savo erdves ar pastatus kultūriniams mainams, turintiems didelę prasmę

Programos kuratorė:

Donata Jutkienė

 [email protected]

Oficiali programos svetainė:

Dizainas Kaune

Oficiali Tarptautinės laimės dienos renginio svetainė:

Laimės diena