Apie

Rita Valiukonytė, LR kultūros atašė Vokietijoje. 1999 m. Vytauto Didžiojo universitete įgijo vokiečių kalbos ir literatūros bakalauro laipsnį, 2003 m. baigė vokiečių filosofijos magistro studijas Bergeno universitete bei po metų Europos mokslų magistro studijas Laisvajame universitete Berlyne. Būdama Roberto Bošo fondo stipendininke 2004-2005 m. dirbo Hamburgo literatūros namuose, organizavo tarpdisciplininį festivalį, pristatantį lietuvių ir vokiečių menininkus. 2006-2007 m. dirbo Gateway koledžo (Norvegija) studijų koordinatore Cienfuoegos mieste, Kuboje. 2008 m. paskirta eiti kultūros atašė pareigas Austrijoje ir Kroatijos Respublikai, nuo 2012 m. – Londone, Jungtinėje Karalystėje, o nuo 2016 m. šias pareigas eina Vokietijoje.


Kaunas ir aš

Gyvas miestas – tai ne pastatai, ne gatvės, ne automobiliai, o jame gyvenantys ir kuriantys žmonės. 1966 metais iš Kauno kilęs vizionierius, menininkas Jurgis Mačiūnas, apleistuose industriniuose pastatuose SoHo rajone Niujorke pradėjo kurti menininkų studijas, vadinamus „Fluxushouse” kooperatyvus. Ši iniciatyva paskatino SoHo transformaciją, paversdama jį vienu patraukliausių rajonų mieste, o Niujorką klestinčiu pasaulio kultūros centru.

Praėjus penkiasdešimčiai metų po SoHo menininkų judėjimo, Kaunas, pateikdamas paraišką Europos kultūros sostinės 2022 vardui laimėti, atsiveria pokyčiams ir pažangai. Miestui tai – išskirtinė galimybė įgyvendinti savo sūnaus J. Mačiūno viziją ir įkurti savo „kooperatyvus“, pritraukiančius menininkus, dizainerius, architektus, mokslininkus gyventi ir dirbti mieste.

 

Kaunas, pasitelkdamas savo esamus resursus –  išskirtinę architektūrą, universitetus, meno institucijas, festivalius, ir, svarbiausia, savo miestiečių geranoriškumą bei entuziazmą, gali tapti viena patraukliausių vietų kūrėjams ir tiems, kurie vertina kūrybiškumą. Įkvėpti „mačiūniškos“ drąsos, burkimės, kurkime savo miesto ir savęs jame viziją.