Apie

Pianistė Monika Mašanauskaitė yra tarptautinių meistriškumo kursų bei festivalio “Kaunas Piano Fest” meno vadovė ir įkūrėja. Scenoje Monika pasirodo kaip solistė ir kamerinių ansamblių narė. Naujausių pianistės laimėjimų sąraše – 1-oji vieta Tony ir Tania netradicinės rusų muzikos konkurse Škotijoje ir 1-oji vieta kamerinių ansamblių konkurse „Josep Mirabent I Migrans“ Katalonijoje.

Monika Mašanauskaitė yra pasirodžiusi Edinburgo „Fringe“ festivalyje (Škotijoje), „Classica Al Raco de la Calma“ festivalyje (Sidges, Ispanijoje), Festival Musique et Patrimoine en Vienne et Gartempe (Saint Savin, Prancūzijoje) bei koncertavusi Velso Princo Čarlzo dvare „Dumfries house“. Kaip solistė atliko rečitalius Teatre Metropol salėje (Taragonoje, Ispanijoje), Quintaine salėje (Chasseneuil-du-Poitou miestelyje, Prancūzijoje), New Lanark koncertų salėje (Škotijoje) bei Kauno Filharmonijoje.

Už pasiekimus tarptautiniuose konkursuose Monikai įteikti Lietuvos Respublikos prezidentų Dalios Grybauskaitės ir Valdo Adamkaus padėkos raštai.


Kaunas ir aš

Kaunas man asocijuojasi su kūryba ir svetingumu. Kai 2014 metais palikau Kauną dėl studijų Vilniuje, o 2015 išvykau studijuoti į Barseloną, atsimenu, kad viena iš priežasčių, kodėl noriu pagyventi užsienyje, buvo susipažinti su kuo daugiau skirtingų kultūrų ir žmonių.

O atsitiko dar geriau. Keliaudama po skirtingas valstybes, fortepijono studijų tikslais, pradėjau organizuoti tarptautinius pianistų meistriškumo kursus ir festivalį „Kaunas Piano Fest”, kuris tapo įvairių kultūrų centru gimtajame Kaune. Nuo 2018 Kaune priėmiau pianistus iš daugiau nei 10 skirtingų valstybių, o daugiau nei pusė iš jų, tai mano muzikiniame kelyje sutikti ir gerais draugais tapę menininkai. Neaišku kur žemėlapyje besirandantis Kaunas, jiems tapo lengvai randamu fantastišku miestu, pilnu kultūros, pozityvios energijos ir svetingų žmonių. O man, tai tik padėjo prisiminti, kad Kaunas man yra didžiausias įkvėpimo šaltinis. Niekur kitur pasaulyje nejaučiu tokio pozityvumo ir paskatinimo iš bendruomenės, su kuria susipažinau per savo meninę veiklą.

Ir nors dar prieš grįžtant žadu kelis metus pagyventi Vienoje, atstumas visai netrukdo jaustis Kauno bendruomenės dalimi, čia kurti ir įgyvendinti nerealiausias idėjas.

Be jokių abejonių visada reikia žiūrėti į priekį ir galvoti apie tobulėjimo galimybes. Tačiau, norėčiau Kaunu pasidžiaugti ir atkreipti dėmesį, jog jis pamažu kopia laiptukais į viršų ir kasdien tobulėja.

Prieš mėnesį bendravau su šešiolikmete (amžius, kai labiausiai norisi pabėgti iš namų) mergina iš Kauno. Sėdėjome kavinukėje prie Soboro ir ji man pasakė:

– Aš noriu studijuoti ir gyventi Kaune, visai nenoriu niekur važiuoti. Apsidairyk aplinkui, kaip čia gražu! Laisvės alėja man viena gražiausių gatvių.

Aš apsidairiau ir suvokiau, kad to labiausiai ir linkiu Kaunui, pasiliekančių žmonių čia kurti savo gyvenimus ir plėsti bendruomenę. Tvirtai tikiu, kad tai nėra tik iliuzija. Esu tikra, kad vis daugiau ir daugiau žmonių atras savo vietą Kauno mieste, erdvėje kur susipina gamta, architektūra, verslas, kultūra bei mokslas.