Apie

Jaunosios lietuvių dirigentės Mirgos Gražinytės tarptautinė sėkmė – džiugus reiškinys Lietuvai. Tarp orkestrų, su kuriais menininkei teko dirbti, patenka ne tik Lietuvos nacionalinis simfoninis, bet ir „Kremerata Baltica“, Mahlerio, Vienos, Lozanos kameriniai orkestrai, MDR Leipcigo Radijo simfoninis orkestras.

2011-aisiais ji dirbo antrąja kapelmeistere Heidelbergo teatre, o 2013–2014 m. sezoną buvo pirmoji kapelmeisterė Berno operos teatre. 2012-aisiais laimėjusi prestižinio Zalcburgo festivalio jaunojo dirigento prizą.

M. Gražinytė taip pat yra dirbusi Los Andželo filharmonijos orkestro vyriausiojo dirigento asistente, o 2014–2015 m. sezonui ji buvo paskirta ir Zalcburgo teatro pagrindine dirigente. (www.7md.lt NR. 10 (1116), aut. Rasa Murauskaitė). Šiuo metu dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla dirba kartu su britų orkestru „City of Birmingham Symphony Orchestra (CBSO).“


Kaunas ir aš

Kaunas – miestas, kuriuo gali ir turi didžiuotis tiek kiekvienas lietuvis, tiek kiekvienas europietis.

Teodoras Narbutas paliko mums legendą apie Kaunį. Tai lietuviškasis Apolonas – šviesos, pavasario, menų, ypatingai – muzikos, dainavimo ir poezijos dievaitis. Dainų slėnis, Muzikinis teatras, Filharmonija, Laisvės alėja ir daug kitų vietų – jo buveinės.

 

Dirbkime drauge, iš peties ir iš širdies, kad ištyrinėtume Kauno istorinius ir kultūrinius klodus bei jų gelmes. Naudokime šio miesto potencialą. Patys kurkime legendą.

Naujalio „Svajonė“ tebūna vizija apie Laisvės alėją ir visas galimas svajones, susijusias su mūsų laikinąja ir moderniąja sostine, žvelgiančias atgal į mūsų profesionaliosios muzikos ištakas ir pirmyn į tai, apie ką net nesvajojam.