Nuotr. Martyno Plepio

Apie

Marius Pinigis – šiuolaikinio šokio atstovas, savo veiklą plėtojantis šokėjo, choreografo, pedagogo kryptimis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Vienas iš NUEPIKO šokio trupės įkūrėjų. Ilgą laiką buvęs Kauno šokio teatro „Aura“ šokėju, pastaruoju metu ne tik reguliariai reiškiasi kaip šokėjas, aktyviai kuria ir pristato savo darbus, bet ir rūpinasi šokio sklaida Kaune, įsitraukia į Kauno miesto kultūrinio lauko plėtros procesus. Už savo aktyvią meninę veiklą Marius yra apdovanotas ne vienu profesionalių scenos menų apdovanojimu. Aktyviai veikia ne tik užsiimdamas edukacine veikla, bet ir pats nuolat stažuojasi užsienyje vykstančiuose šokio seminaruose, dirbtuvėse, intensyviuose kursuose. Taip pat – Šiuolaikinio šokio asociacijos, vienijančios Lietuvos šokio profesionalus, narys.


Kaunas ir aš

Kaunas, visų pirma, man yra miestas su labai dideliu potencialu. Šiuo metu tai yra dinamiškas, besikeičiantis miestas. Potencialą, visų pirma, matau kultūroje. Matau kultūros bendruomenę su daug nuostabių, įkvepiančių idėjų, nuoširdaus noro ir įdirbio, siekiant, kad kultūra taptų integralia, niekaip neatsiejama nuo miesto ir jame gyvenančių žmonių identiteto. Džiaugiuosi, kad dėka „Kaunas 2022“ projektų teko iš arčiau pažinti ir Kauno rajoną. Tad šiuo metu bendra Kauno geografija mano galvoje gerokai išsiplėtusi. Kultūra, kultūriniai, meniniai projektai yra būdas žmones suartinti ir nutrinti bet kokias administracines ar kitokias ribas. Kaunas yra puikus to pavyzdys.

Taip pat Kaunas yra unikalaus ir drąsaus proceso dalis. Šiuolaikinis miestas, kuriantis savo mitą, siekiantį prisijaukinti naujai seną legendinį, bet ir futuristinį gyventoją – Kauno žvėrį! Kaunas nebėra Laikinoji sostinė, tai miestas su savo mitu, su vizija ir kūrybišku požiūriu, žvilgsniu į ateitį. 

Ateityje matau Kauną išvysčiusį ir atskleidusį savo potencialą. Miestą su stipria daugiakultūre atmosfera, su progresyviu, kūrybišku menu ir žmonėmis, turinčiais galimybę vartoti aukščiausio lygio meną, taip pat suvokiančiais kultūrą plačiąja prasme, peržengiančia tik meno renginių lankymą, o veikiau apimančia bendravimo, buvimo kartu, diskutavimo, atvirumo kultūrą.