Nuotr. Dmitrijaus Matvejevo

Apie

Choreografas ir šokėjas Mantas Stabačinskas šiuo metu yra vienas žinomiausių Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų. Kilęs iš Kauno ir paskleidęs savo kūrybinę veiklą toli ne tik už savo miesto, bet ir šalies ribų, įvertintas įvairiais LR Kultūros ministerijos, Kauno miesto bei šokio bendruomenės apdovanojimais.

Per savo veiklos 23 metus Mantas dirbo su įvairiais žymiais Lietuvos ir užsienio choreografais (B. Letukaite, A. Naginevičiūte, B. Banevičiūte), režisieriais (J. Vaiktus, J. Jurašas, A. Areima, Jo Stromgren), sukūrė virš 65 skirtingų šokio vaidmenų įvairiuose spektakliuose ir projektuose, sudalyvavo 85 tarptautiniuose festivaliuose Europoje, Š. Amerikoje ir Azijoje.

2019 m. Mantas Stabačinskas aktyviai dalyvavo Kauno miesto ir Kauno rajono kultūriniame gyvenime: dirbo su Kauno miesto bendruomenėmis, vedė šokio seminarus kūdikiams ir jų tėveliams, dirbo kūrybinį darbą su negalią turinčiais žmonėmis.


Kaunas ir aš

Kaunas – mano gimtasis miestas. Čia gimiau, užaugau ir pradėjau šiuolaikinio šokio šokėjo karjerą. Kauno šokio teatras „Aura“ buvo mano langas į pasaulį, vėliau su draugais įkurtas legendinis baras Kauno senamiestyje „Sufleris“ buvo tarsi mūsų pačių kuriamas mažas pasaulis, kuriame susicementavo ne viena draugų kompanija, bet ir visa pagrindinė mieso kūrybinių žmonių bendruomenė. Kaunas – man vis dar atradimų miestas, kiekvieną kartą vaikščiodamas jo gatvėmis džiaugiuosi matydamas, kaip jis keičiasi ir kokie šviesūs žmonės čia gyvena.

Kauną netolimoje ateityje matau kaip atvirą ir pilną šiuolaikinės kultūros miestą. Tikiu, kad projektas „Kaunas – Europos kulturos sostinė 2022“ įskiepys tradiciją mieste matyti daug daugiau tarptautinės kultūros pavyzdžių, naujų formų, ypač – labiausiai mano mėgiamų scenos menų.

Noriu, kad Kaunas būtų svetingas visoms raiškos formos, kad jauni kūrėjai turėtų erdvę kurti ir įgyvendinti savo kūrybinius sumanymus, ir jaustų, kad čia jų namai ir jie čia yra laukiami.