Apie

Žilvinas Širka ir Mantas Pakeltis jau šešerius metus kultivuoja bemaž vienintelį tokio tipo klubą Kaune – kultūros ir renginių erdvę „Lizdas“. Žilvinas Širka taip pat yra daugelio renginių ir festivalių, tokių kaip „Prisukamas abrikosas“, „Insanitus“ ir „Tundros“ organizatorius.


Kaunas ir aš

Žilvinas: Gimiau Kaune, bet, tiesą pasakius, iki pilnametystės gyvenau kituose miestuose, daugiausia Klaipėdoje. Nutariau atvažiuoti į Kauną studijuoti ir nuo 18 metų taip ir pasilikau čia, nes įsimylėjau miestą ir jo kultūrinį gyvenimą.

Man labiausiai patinka istorijos pojūtis kiekviename miesto kampe ir kiekvienoje sienoje – atrodo, kad visas Kaunas tuo pulsuoja. Miesto praeitis įkvepia naujoms pradžioms bei atradimams ir skatina įsilieti į kultūrinį gyvenimą.

Žilvinas: Kauną ateityje įsivaizduoju kaip, visų pirma ir man svarbiausia, kultūrinį šalies centrą. Miestas pagaliau išnaudotų tai, kad yra Lietuvos geografinis centras, kultūrine prasme taptų magnetu ir trauktų iš kitų šalies miestų ir kitų valstybių kiek įmanoma daugiau kultūros mylėtojų. Tam Kaunas turi pakankamai potencialo. Tuo pat metu savo kultūriniu, pramoginiu gyvenimu miestas atkreiptų naujų specialistų dėmesį. Jauniems žmonėms, kurie papildytų kauniečių gretas, neužtenka vien gerų darbo pasiūlymų. Jiems reikia kultūrinių ir pramoginių veiklų, nes niekas nenori važiuoti į tylią ir neįdomią provinciją. Tikiuosi, kad Kaunas pajaus kultūros ir pramoginės rinkos prasmę tolimesniame miesto progreso etape ir pasirinks ją kaip vieną iš strateginių krypčių, kur miestui toliau vystytis.