Apie

Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius – verslininkai ir architektūrinio paveldo puoselėtojai bei meno kolekcininkai. Ilgus metus privačiai domėjęsi architektūra, savo hobiu su visuomene pradėjo dalintis 2017 m., kai išsikėlė tikslą restauruoti, atkurti bei pristatyti visuomenei 1929 m. E. Fryko projektuotame daugiabutyje esančius apartamentus. Jie jau atvėrė ne vieno istorinio pastato ir buto duris bei atrado daug vertingų anksčiau gyvenusių žmonių pasakojimų, kurios praturtina miesto istoriją ir leidžia permąstyti miesto tapatybę.


Kaunas ir mes

Kaunas yra tai, ką vadiname namais. Kaunas yra mūsų tapatybės dalis. Gyvename, dirbame ir kuriame Kauno mieste kartu nuo 2011 m. O tai, jog Kaunas 2022 m. taps Europos kultūros sostine yra stipri paskata ir toliau gyventi bei kurti mieste. Kaunas mums yra fantastiška vieta, turinti daugybę istorinių ir kultūrinių sluoksnių, kuriuos sukūrė patys įvairiausi žmonės. Pastaraisiais metais, kaip niekad iki tol, esame įsitraukę į kolektyvinį apmąstymo procesą apie tai, kas esame mes ir kas yra Kaunas. Tai – mums vienas prasmingiausių ir įdomiausių Kauno miesto laikotarpių. 

Karolis: Augau Kauno rajone, Domeikavoje, tačiau pirmosios pažintys su Kauno miestu prasidėjo ankstyvoje vaikystėje, pirmiausiai lankant tėčio foto ateljė buvusioje „Juzėje“ Savanorių prospekte bei paruošiamąją klasę Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje. 

 

Petras: Augau šalia Elektrėnų, Gilučiuose. Tarp Vilniaus ir Kauno. Nuo tada, kai įstojau į Kauno technologijos universitetą, gyvenu Kaune ir taip jau beveik 20 metų. Kaunas yra mano namai.

Jau kurį laiką matome žmonių požiūrio apie save ir požiūrio apie Kauną pasikeitimus, atsikratome kompleksų, nusimetame stereotipus, atrandame tai, kas pamiršta, ir vis daugiau kuo galime džiaugtis ir didžiuotis. Mūsų Kauno ateities vizija: atviras, tolerantiškas, daugiakultūris ir žalias miestas, kurio žmonės yra laimingi, o miesto kultūra bei Kauno modernizmo architektūra atpažįstama pasaulyje.