Apie

Ignas Maldžiūnas – fotomenininkas, keliautojas. Parodų „ISLAND“ (Norvegija, 2004), „SHANTI“ (Lietuva, 2006), „LONELY SPRING SUN“ (Lietuva, 2011), „NEAPOLIS“ (Lietuva, 2011), „CHINA 1/5“ (Lietuva, 2012), internetinės parodos „PsyShe“ (Lietuva, 2010) ir kitų parodų autorius. Nuo 2012 m. menininkas tapo Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariu.


Kaunas ir aš

Nesu sėslus žmogus. Pažinimo troškulį dažniausiai malšinu keliaudamas, ieškodamas vis naujų potyrių, kultūrų žmonių ar peizažų. Keliaudamas po pasaulį matau ir jaučiu, kad yra vietų, kur gyvenimas būtų gerokai kokybiškesnis, intensyvesnis, ramesnis ar bet koks esnis nei Lietuvoje, nei Kaune.

Kiekvienu gyvenimo laikotarpiu vilioja vis kitos vertybės, kurių „koncentratas“ yra didesnis ar mažesnis tam tikruose žemės kampeliuose. Bet esmė yra ta, kad kažką gavus, iškart norisi kažko kito. Tada susimąstai, o kur yra ta laimė, pilnatvė, kur tavo vieta šiame pasaulyje. Tada kaip apvaizda dideliu, plačiu šviesos srautu iš dangaus ateina suvokimas namai yra tai, ko reikia žmogui. Atspirties taškas. Asmeninis visatos centras.

Dažnai pagaunu save galvojant, kad pats šilčiausias ir maloniausias jausmas ateina ne keliaujant, o grįžus iš kelionės. Pasirodo, neužtenka pažinti vietos, kad galėtum pavadinti ją Namais. Tai užkoduota kur kas giliau nei mes galime suvokti. Mano namai yra Kaunas. Čia įkvėpiau pirmąjį oro gurkšnį, čia išmokau vaikščioti ir kalbėti, čia gimė patys intensyviausi prisiminimai tų paprastų dalykų, kuriuos augantis, tobulėjantis, bet emociškai bunkantis žmogus stipriai nuvertina. Jaučiu atsakomybę grąžinti bent dalį to, ką gavau, ką paėmiau. Be prievartos, su dideliu noru ir meile.

 

Manau, kad prieš spręsdamas globalias problemas, žmogus turi susitvarkyti savo „kiemą“ pradžioje kelis kvadratinius metrus aplink save, tada aplink savo namus, miestą, savo šalį. Kaune dirbu ir kuriu, dažnai susitapatindamas su miestu. Jaučiu kaltę, kai matau jo nuosmukius, ir pasididžiavimą jo pakilimais. Pastaraisiais metais Kaunas ne kyla, o šauna į viršų. Viso to kulminacija, tikiu, bus 2022 metais. Džiaugiuosi, galėdamas prisidėti prie šitos salvės ir didžiuojuosi stipria „Kaunas 2022“ komanda.