Apie

„Flash Voyage“ (Regimantas Visockis, Germanas Daškevičius, Karolis Pročkys ir Rytis Baranauskas) – psichodelinio roko grupė iš Kauno, 2019 m. pristačiusi savo debiutinį albumą „Voyage in a flash“.

Pirmojo flašų hito peržiūros „Youtube“ jau siekia 850 tūkst., o skaitant žiūrovų komentarus, atrodo, kad tai yra grupė, gebanti sukelti stiprių emocijų ir užtikrintai gausinti savo gerbėjų gretas.

 


Kaunas ir mes

„Turėjome galimybę išvažiuoti į Vilnių, bet norime kelti muzikos sceną čia, savo namuose. Negerai, kai viskas koncentruojasi viename mieste. Man atrodo, kad Kauno atsigavimas, kurį patiriame dabar, gali būti įkvepiančiu pavyzdžiu ir kitiems miestams“, – sako grupės vokalistas Regimantas Visockis.

„Matome Kauną kaip labai sparčiai iš pelenų kylantį feniksą. Galima pasidžiaugti ir infrastruktūros tvarkymu, ir renginiais, ir didėjančia kultūros pasiūla. Žmonės darosi europietiški, ryškūs. Smagu, kad mieste jaučiasi bendruomeniška dvasia. Tokio jausmo pasigendame, pavyzdžiui, Vilniuje, kur veiksmo daug, bet daugiau ir skirstymosi į „mes“ ir „jie“, – pastebi „Flash Voyage“ bosistas Germanas Daškevičius.

Grupės nariai pripažįsta, kad anksčiau miesto vaizdas buvo gerokai liūdnesnis. „Būdavo baisu išeiti į gatvę, žmonės vengė išsiskirti – ryškiau apsirengti ar susišukuoti, nes galėjai sulaukti daug piktų žvilgsnių ar netgi pasiūlymo „į dantis“. „Alternatyvesnė kultūra mieste buvo išsislapsčiusi pakampėse ir tokiose vietose kaip „Suflerio būdelė“, o dabar viskas plečiasi ir auga. Džiugu, kad keičiasi miesto požiūris ir į gatvės meną – tai kas anksčiau buvo uždažoma, dabar gali būti vieša, matoma“, – vienas kitam linkčioja R. Visockis ir gitara bei sintezatoriumi grojantis Karolis Pročkys.

„Būdami Kaune jaučiame didelį kauniečių entuziazmą. Šis miestas turi daug potencialo: neišnaudotų erdvių, kur gali vykti parodos, koncertai. Anksčiau atrodydavo, kad čia tiek daug galimybių, bet niekas nieko nedaro, o dabar reikia suspėti, kol kiti to nenugvelbė iš panosės“, – sako G. Daškevičius.

 

Geruosius Kauno pokyčius „Flash Voyage“ sieja su įstojimu į Europos Sąjungą, globalizacija, internetu ir miesto mero pakeitimu.

G. D. Mano Kauno ateities vizija – be remontų! Miestas turi daug projektų – tikiuosi, kad jie bus įgyvendinti. Svarbu išlaikyti senąjį Kauną, senus tarpukario pastatus.

R. V. Kaune gamta dažnai persipina su miestu. Svarbu, kad pastarasis išlaikytų ir savo žaliąją pusę, kad viskas nebūtų užstatyta, kad išliktų tos oazės, kur ir dabar kauniečiai gali atsigauti: Nemuno sala, Ąžuolynas, Vytauto parkas, Santaka… Svajojame, kad Kaunas būtų toks, kuriame visi randa savo vietą: ir sportas, ir menas… Ateities Kaunas – tai laimingas ir draugiškas miestas, kuriame gyvena drąsūs žmonės, o neapykantos lieka vis mažiau.

Grupės būgnininkas Rytis Baranauskas atvirauja, kad sužinojus apie kultūros sostinės titulo suteikimą Kaunui, aplankė jausmas, kad tai įvyko pačiu laiku – kartu su miesto sužydėjimu.

R. V. Būsimi pokyčiai Kaunui bus tik į gerą: sulauksime daug turistų, be to, yra vis dar daug žmonių, nedalyvaujančių kultūriniame gyvenime, todėl tikimės, kad kultūros sostinės programa išjudins ir juos. Norime, kad kultūra pasklistų iš centro į kitus rajonus ir ten žmonės taip pat galėtų mėgautis kultūriniu gyvenimu.

K. P. Žinoma, po labai didelio bumo gali įvykti ir nusileidimas, bet mūsų dar laukia labai gražūs augimo metai!