Apie

Šokėja, choreografė, pedagogė. 1980 m. Birutės Letukaitės iniciatyva įkurta ir puoselėta šokio studija „Aura“ 1995 m. įregistruota kaip Kauno miesto teatras, kuriam žymi choreografė vadovauja iki šiol. Dar prieš Lietuvai atgaunant Nepriklausomybę, B. Letukaitė pirmoji Lietuvoje pradėjo kviesti į Lietuvą užsienio choreografus, šokio pedagogus, organizuoti šokio seminarus, projektus su įvairių sričių menininkais, senjorais ir fizinę negalią turinčiais žmonėmis.

Birutė Letukaitė vykdo plačią meninę ir pedagoginę veiklą: ji dirbo choreografe Kauno vaikų sporto mokykloje, dėstytoja Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultete, Kauno valstybinio dramos teatro aukštesniojoje teatrinėje mokykloje, yra daugelio Lietuvos ir užsienio šokio konkursų žiuri narė, entuziastingai dalyvauja įvairiose kūrybinėse iniciatyvose, projektuose su Lietuvos ir užsienio menininkais.


Kaunas ir aš

Kaunas turi savo aurą ir „Aurą“. Jis toks – vienintelis. Šiuolaikinis šokis, užgimęs Laikinojoje sostinėje, ištvėręs sovietmetį, šiandien garsina miestą. Šokio teatras „Aura“, keliaudamas po pasaulį, neša žinią apie Kauną ir jame vykstantį tarptautinį šokio festivalį „Aura“. Džiaugiuosi, kad gimiau ir užaugau šiame mieste ir tuo, kad teko misija drauge su „Aura“ atkeliauti į šiuolaikinę sostinę Kauną. Didžiuojuosi, kad esame reikšminga miesto auros dalis.