Apie

Barbora gimė Kaune, griežti smuiku pradėjo būdama penkerių metų Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje.

Smuikininkė ketverius metus buvo koncertmeisterė New York simfoniniame ansamblyje ( dirg. Takahara Mamoru).

Bendradarbiavo su žymiais dirigentais: Kurt Mazur, Vladimir Jurowski, Philip Entremont ir kitais.

Jos griežiamų solo ir kamerinės muzikos rečitalių publika klausėsi garsiausiose pasaulio muzikos salėse Metropolitan Museum Concert Hall, Veronica Hagman Hall, Staller Center for The Arts, (JAV), Auditorium al Duomo Florencijoje (Italija), Fukuoja Across Hall (Japonija). Jos scenos partneriais buvo Ieva Jokubavičiūtė, Raul Rodriguez, Leon Livshin, , Miles Masicotte. B.Valiukevičiūtė yra kviestinė dėstytoja Accademia d’ Archi Arrigoni (Italija), Universidad de Cuenca (Ekvadoras), Colombo menų Universitete (Šri Lanka); Anksčiau dėstė Merit School of Music (JAV) ir Barenboim – Said Foundation (Palestina). Yra Music Academy For Young Professionals įkūrėja.

Barbora baigė Magistro studijas DePaul universitete, Ilya Kaler smuiko klasėje. Bakalauro studijas apsigynė Manhattan School of Music Grigory Kalinovsky smuiko klasėje ir Stony Brook Universitete Philip Setzer/ Emerson quartet klasėje.


Kaunas ir aš

Laisvės alėjos lietaus surinkimo grotelių žvangesys; kartais ir dabar sapnuoju kad einu per jas, girdžiu skambantį metalą. Kartais užsižiopsojusi kur dedu kojas atsitrenkdavau į žmones. Buvau”įvažiavusi” į Šustauską, į aktorių Svoboną… Kaunas man visuomet buvo įdomių ir charizmatiškų personažų miestas.

Norėčiau kad Kaunas visam laikui atsikratytų laikinumo įvaizdžio. Miestiečiai ir svečiai tarsi susigyveno su trumpalaikiškumu Kaune: esame pripratę prie” tarpinės stotelės” miesto įvaizdžio, laukiam tarsi pakibę ore.

Man labai patika Kaunas2022 šūkis -iš laikinosios į šiuolaikinę. Šiuolaikiškumas man asocijuosi su judėjimu,o judėti gali tik turėdamas stiprų pagrindą po kojomis.