Apie

A. Skujytė – lengvaatletė-septynkovininkė. Olimpinių žaidynių sidabro ir bronzos medalių laimėtoja. Pasaulio uždarų patalpų dukart prizininkė, Europos uždarų patalpų sidabro laimėtoja. Lietuvos rekordininkė lengvosios atletikos penkiakovės rungtyje ir pasaulio rekordininkė dešimtkovės rungtyje. Olimpinės bronzos laimėjimas ir kartu pats geriausias sportininkės visos karjeros rezultatas buvo pasiektas jai gyvenant Kaune ir treniruojantis pas Kauno trenerius. Šiuo metu Austra Skujytė dirba lengvosios atletikos trenere Kauno sporto mokykloje „Startas“ bei LSU sporto ir laisvalaikio centre. Studijuoja LSU doktorantūroje.


Kaunas ir aš

Į Kauną mano gyvenimo kelias užsuko net dusyk. Pirmoji pažintis įvyko 1997-aisiais, kai baigusi vidurinę mokyklą Biržuose atvykau studijuoti į šį didelį miestą. Tačiau po metų sportas nuvedė mane su mokslais į Vilnių, paskui į Ameriką. Tik 2006-aisiais – t.y. beveik po dešimtmečio – vėl grįžau į Kauną sportuoti, mokytis ir gyventi.

Jau 15 metų esu kaunietė. Miestas man pirmiausia – tai jo žmonės. Todėl be galo džiaugiuosi čia sutikusi daug nuostabių ir šiltų žmonių, bendromis jėgomis gražinusių Kauną. Nesunku pamatyti, kaip atgijo Senamiestis, išvešėjo miesto parkai, susitvarkė apylinkės, atsirado puikūs dviračių takai ir zonos vaikų bei suaugusiųjų aktyviam laisvalaikiui. Iš tiesų gera čia būti, jaustis šaunios Kauno bendruomenės dalimi.

Norisi palinkėti, kad Kaunas nesustotų augęs ir klestėjęs, kad žmonės ir toliau gražiomis akcijomis prisidėtų prie miesto švaros ir gerbūvio. Kad Kaunas būtų dar labiau atviras ir paslaugus visiems: tiek gyventojams, tiek ir Kauno svečiams. Didžiuojuosi šiuo jau spėjusiu tapti man brangiu miestu ir linkiu jam kuo geriausios kloties.