
Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) – pirmoji nepriklausomos Lietuvos aukštoji mokykla, klasikinis laisvųjų menų (artes liberales) universitetas, įkurtas Kaune 1922 m., tam tikrais istoriniais laikotarpiais vadintas Lietuvos universitetu, Kauno universitetu. Universitete veikia 11 fakultetų bei individualių studijų programa „Academia cum laude“, Botanikos sodas, Užsienio kalbų ir Inovatyvių studijų institutai.
Svarbiausia informacija apie partnerį
Projekto tikslas – tarptautinio literatūros festivalio Kaune 2021 ir 2022 m. organizavimas, siekiant suteikti Kauno ir visos Lietuvos kultūriniam gyvenimui naujų impulsų, sukurti originalią festivalio programą, kuri svariai papildytų šalies literatūrinių renginių žemėlapį ir būtų patraukli lietuvių bei tarptautinei publikai. Festivalis iš arti supažindintų su šiuolaikiniais šalies bei pasaulio rašytojais, puoselėtų autoriaus ir skaitytojo abipusį ryšį, skatintų tarpkultūrinius ir tarpbendruomeninius dialogus, ugdytų literatūrinį ir kultūrinį publikos raštingumą.
Organizatorius – VDU, A. Sacharovo centras. Projekto tikslas – atskleisti vis labiau ryškėjančią skirtį tarp istorinės praeities, istorikų atskleistos tikrovės ir visuomenės įtikėtų vaizdinių. Kartu siekiama ieškoti vadinamosios glocal perspektyvos, ieškoti sinergijos tarp globalaus ir lokalaus konteksto.
Emmanuelio Levino intelektualinio palikimo sklaida: europinė ir vietinė dimensija. Rengėjas – VDU, kuratorius – Viktoras Bachmetjevas. Projekto tikslas – atsispiriant nuo Lietuvoje gimusio pasaulinės reikšmės filosofo Emmanuelio Levino intelektualinio palikimo, permąstyti žydų kultūrinį palikimą Lietuvoje ir Kaune bei populiarinti Europos kaip civilizacinio projekto idėją. Projektą vainikuos tarptautinė konferencija, skirta apmąstyti Europos idėją.
Projekto tikslas – surengti pirmąjį kongresą, skirtą apsvarstyti laimės sąvokos socialiniams, ekonominiams, filosofiniams aspektams ir jų sąsajai su bendruomeniškumu kaip viena iš laimės prielaidų. Bendruomeniškumas yra pirmojo kongreso speciali tema. Kongreso renginiai vyks tris dienas, kurių kiekvieną sudarys trys dalys: mokslinių paskaitų ir diskusijų rytas, kūrybinių dirbtuvių popietė ir meno vakaras. Pasiruošimo laikotarpiu 2020-2021 m. bus parengta daugiau nei 40 tinklalaidžių. Iš jų bus sumontuoti 3 video-siužetai, naudojami kūrybinėse dirbtuvėse.