Modernizmo muzika: Arūnas Periokas
Arūnas Periokas. M. Plepio nuotrauka, 2020 m.
Šiuo projektu elektroninės muzikos kūrėjas Arūnas Periokas siekia kurti emocinį ryšį tarp klausytojo ir Kauno modernizmo architektūros. Kūrybinis procesas prasidėjo nuo garsyno paieškų pasirinktuose statiniuose: lauko tyrimų metu mėginta suvokti specifinę modernistinių pastatų akustiką, buvo įrašinėti ten skambantys garsai bei pokalbiai su šiuose pastatuose dirbančiais ir gyvenančiais žmonėmis. Arūnas domėjosi skambančiais modernizmo interjero ir eksterjero elementais, ritmais, išryškėjančiomis melodijomis, patalpų tūriais, jose esančių elementų skambėjimu ir jo praplėtimu patalpos reverberacijos pagalba. Taip buvo atliktas archyvinis tyrimas, kurio metu ieškota tarpukariu skambėjusio garsyno ir jo ypatybių.
Arūnas Periokas. M. Plepio nuotrauka, 2020 m.
Surinktas modernizmo architektūros garsynas kūrybiškai apdorotas įrašų studijoje: modernistinių pastatų nuotaikos ir ten gyvenančių žmonių istorijos atskleistos akustiniais instrumentais bei garso manipuliacijomis. Sukurta muzika bus išleista kaip nepriklausomas muzikos kūrinys (albumas), o vėliau bus pritaikyta Aideen Barry ir Kauno bendruomenės kuriamam video meno projektui kaip garso takelis; jis kvies įsiklausyti į architektūrą tokią, kokia ji yra dabar ir suvokti šio architektūrinio paveldo ateitį bei didinti jo matomumą ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.
Arūnas Periokas. M. Plepio nuotrauka, 2020 m.
Šį projektą, kaip stipendiją, skirtą kultūros ar meno kūrėjų individualiai kūrybinei veiklai, finansuoja Lietuvos kultūros Taryba. Sklaidos ir informacinis partneris „Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinė“.