Kartą Kaune, 1929 m. gegužės 6 d. nutiko vienas dramatiškiausių tarpukario įvykių: miesto sode pasikėsinta į Ministrą Pirmininką Augustiną Voldemarą. Prie teatro durų sužeisti Voldemaro sūnėnas ir kapitonas L. Virbickas, peršauti ponios Voldemarienės rūbai, o adjutantas P. Gudynas žuvo vietoje. Po pasikėsinimo policija iškratė visus tą dieną į Kauną atvykusius užsieniečius. Viename viešbutyje rado pagiringą jaunuolį iš Suomijos. Tačiau šio nesugebėjimas atsibusti greitai įtikino policininkus jo nekaltumu... Šis jaunuolis – Vyborge gimęs rašytojas Henry Parlandas. Ką tik tėvynėje išleidęs modernios poezijos rinkinį, išgarsėjęs poetas pasinėrė į bohemišką gyvenimą. Susirūpinę tėvai sūnų išsiuntė į Kauną, jo dėdės filosofo profesoriaus Vosyliaus Sezemano globon – kuo toliau nuo audringo gyvenimo pagundų. Vos atvykęs į Kauną H. Parlandas tėvams rašė:
Kaunas visai nėra skylė, kaip jūs galvojote, o gražia gamta ir begaline erdve pasižymintis miestas su elektra, autobusais, žydais ir gausybe prastos kavos.
Tačiau bohemišką gyvenimą Parlandas rado ir Kaune:
Iš tiesų nėra baisesnių girtuoklių nei lietuviai poetai, ir jie priėmė mane išskėstomis rankomis. Aš juos išmokiau gerti ir tefritšarą [arbatą su degtine], panašu, kad jis neįprastai stipriai veikia nesuomius, prisimenu humoristiškai nepatogią situaciją praėjusią savaitę, kai turėjau ilga eile surikiuoti jaunikaičius, atremtus į žibintų stulpus pagrindinėje Kauno gatvėje, o paskui bėgti automobilio, galinčio juos iš ten išgabenti. Jie klusniai stovėjo, iš visų jėgų įsikibę į stulpus, tik retkarčiais kuris parvirsdavo, ir man vėl reikdavo jį pastatyti.
Antanas Venclovas prisiminė tokius rašytojo nuotykius Kaune:
Jau pirmą sekmadienį, Blazo žmonai kažkur išėjus, iš miesto parsibaladojo linksma kompanija – buto šeimininkas su suomių poetu Henriu Parlandu /…/ ir dar porą gerų vyrų. Vienas iš jų, blaivesnis, pareiškė, kad jie atėję čia, nes Parlandas blogai jaučiąsis ir nenorįs miegoti, o miegoti jam reikia būtinai. Valgomajame Parlandą per prievartą paguldė ant kušetės ir įprašė mane žiūrėti, kad jis niekur nepabėgtų. /…/ Svečias pagaliau aprimo, o atėję /…/ nužygiavo dar linksmintis. O Parlandas užsimerkęs ramiai alsavo, sau po nosim kažką vokiškai murmėdamas apie „die europaische Kultur“. Išėjau į savo kambarį. Kai po valandos grįžau, pamačiau, kad jis iš balkono įtempė ir skersai per visą kambarį pastatė ilgą neobliuotą lentą, o pats stovėjo balkone ir, vieną po kitos griebdamas dar likusias Blazienės gėles su vazonais, mėtė jas tiesiog į gatvę. Mėginau jį užkalbinti, bet jis kalbėti nebuvo nusiteikęs ir labai rimtai dirbo savo darbą toliau. Žemyn nuleidęs paskutinį vazoną, Parlandas grįžo į kambarį, nuo staliukų ir palangių rankiojo vazonus, nešė ir mėtė laukan…
Kaune rašytojas ėmė kurti savo pirmąjį romaną Sudužo, tačiau baigti jo nespėjo – mirė nuo skarlatinos būdamas vos 22 metų. Palaidotas Kauno senosiose kapinėse, liuteronų sektoriuje (dab. Ramybės parkas).
Kartą Kaune, 1929 m. gegužės 6 d. nutiko vienas dramatiškiausių tarpukario įvykių: miesto sode pasikėsinta į Ministrą Pirmininką Augustiną Voldemarą.