„MoFu 360/365“ kūrėjai:
Patris Židelevičius
Kūrėjo profilis
Patris yra kompozitorius ir muzikas, daug dėmesio skiriantis vizualiems, konceptualiems garsiniams kūriniams, rengia performansus. Jis kuria instaliacijas, eksperimentinę elektroakustinę muziką, garso meno projektus, taip pat kolekcionuoja lauko įrašus ir kuria realaus laiko kompozicijas, garso takelius ir struktūras.
Patris derina violončelės melodijas su pasažais, naudodamas analoginius sintezatorius, skaitmeninius garsus ir lauko įrašus, ir kuria muziką, apimančią „ambient“ muzikos, „drone“, „musique concrète“, instrumentinės improvizacijos, eksperimentinio ir kitų šiuolaikinių muzikos stilių bruožus.
Interpretuojami objektai
Kauno laiptai
Apie projektą „Pakopa“
Naujamiestis Kaune yra įsikūręs upės slėnyje, o abu jo šlaitus jungiantys laiptai yra viena iš pagrindinių vietinių gyventojų kasdienybės trasų. Garsūs tarpukariu pastatyti Kauno laiptai liudija miesto augimą ir urbanistinės infrastruktūros modernizavimą – kelių tiesimą ir susisiekimo gerinimą. Dėl unikalios miesto geografijos taip pat buvo įrengti du funikulieriai. Iki šiol Kaune yra daugiau kaip 50 laiptų, įrengtų įvairiais istoriniais laikotarpiais.
Ši garso kompozicija skirta Kaunui ir jo šlaitams bei visiems kitiems juos jungiantiems elementams. Garso kūrinyje pasakojama apie vietą, laiką, garsovaizdžius, ritmą, pradžią, procesą, pabaigą, tranzitą ir kaitą. Projektas yra mažosios architektūros paveldo – laiptų – garsovaizdžių ir grįžtamojo ryšio tarp savęs girdėjimo kitame ir kito girdėjimo savyje ieškojimas. Laiptai gali būti pereinamąja erdve, nuoroda, kryptimi, savotišku žemėlapiu, dualumo, prieštaravimo ar supriešinimo simboliu. Daliai žmonių laiptai suteikia praėjimą, kitus jie apriboja. Apskritai, dėl laiptų, kaip simbolio, reikšmingumo, menininkai šiuos mažosios architektūros elementus integravo ir pavertė žmogaus estetinės patirties dalimi.
Šiame projekte lauko įrašai įrašyti binauraliai – pažodžiui „abiems ausims“. Binauralinis garso įrašymas – tai garsų įrašymo metodas, kuris sukuria 3-D stereo garso pojūtį klausytojui, tarsi jis pats dalyvautų įraše ir girdėtų savo ausimis. Toks garsinės medžiagos perteikimo būdas leidžia patirti pasaulį iš kompozitoriaus perspektyvos.
Taip panaikinama riba tarp savęs ir kito, tarp stebėtojo ir stebinčiojo, tarp kūrinį atliekančiojo ir jį klausančiojo. Tai tampa savotiška meditacija – patiriant kūrinį vienu metu tenka ir galvoti, ir klausyti, tuo pačiu reflektuojant į tai, kiek garsinių patirčių kasdienybėje yra praleidžiama „pro ausis“, ir kaip reikėtų keisti savo įpročius bei elgesį, kad būtų galima patirti turtingą ir įvairią kasdienę garsinę aplinką.
Kūrybinio proceso akimirkos, J. Stonkaus nuotraukos, 2021 m.
Rezidencijos rezultatų pristatymo akimirkos, M. Plepio nuotraukos, 2021 m.
Meninio projekto pristatymas parodoje. Fotografijų autorė T. Janušaitė, 2022 m.