„MoFu 360/365“ kūrėjai:
Martynas Timinskas
Kūrėjų profilis
Martynas yra muzikas, kompozitorius ir garso inžinierius. Jis kuria instrumentinę elektroninę muziką, dirba su garso dizainu ir audiovizualiniu menu. Martynas taip pat domisi netradicinių, eksperimentinių elektroninės ir akustinės muzikos instrumentų gamyba, daug dėmesio skiria gyvų instrumentų naudojimui elektroninėje muzikoje ir sceniniuose pasirodymuose. Martyno muzikoje susipina „ambient“, „post–rock“, „downtempo“, „dub“ ir „drum and bass“ žanrai, jo atlikimuose pagrindinis dėmesys skiriamas improvizacijos technikai pagal „dub“ muzikos tradiciją, kuomet išnyksta skirtis tarp atlikėjo ir garso inžinieriaus.
Turėdamas daugiau nei 15 metų patirtį jungiant gyvus pasirodymus su amatininkyste / dekoravimu ir baldų gamybe, Lietuvoje įsikūręs rumunų menininkas Alexandru Cretu toliau plečia ribas ir ieško naujų kūrybinių sprendimų. Daugiausia pasitenkinimo jam teikia dalyvavimas naujuose ir kupinuose naujų iššūkių projektuose.
Savo kūryboje fotografas Justinas Stonkus apmąsto žmonių ir jų aplinkos santykį. Įkvėpimo jis taip pat semiasi iš humanistinių idėjų. Justinas kūrė projektus bendradarbiaudamas su įvairiomis kultūros įstaigomis (M.K. Čiurlionio nacionalinis dailės muziejumi ir kitais) ir festivaliais (Kauno tarptautiniu filmų festivaliu ir kitais). Pastaruoju metu jis dirba su asmeniniais projektais, susijusiais su medine architektūra ir žmogaus kūnu.
Interpretuojami objektai
Šiaurinė Žaliakalnio šlaito dalis vadinama „Brazilka“.
Apie projektą
Akustinio ir istorinio tyrimo tikslas buvo sukurti autorinį audiovizualinį meno kūrinį, kuris atspindėtų Žaliakalnio, šnekamąja kalba vadinamo „Brazilka“, šiaurinio šlaito identitetą ir architektūrą, socialinius ryšius ir garso bei lauko dinamiką. Pasakojimas konstruojamas remiantis rajono žmonių istorijomis ir pačių menininkų patirtimi kuriant meno kūrinius šioje vietovėje. Meno kūrinys apima garso įrašą, įrašytą dirbant lauke, kuris diktuoja jo ritmą ir derinius. Muzikai iliustruoti Martynas naudoja Justino architektūros ir kasdienybės fotografijų pagrindu kurtas vizualizacijas, taip pat istorinės medžiagos iškarpas. Prie projekto prisijungus rekvizitų ir vizualiųjų menų kūrėjui Aleksandrui, meno kūrinys virto instaliacija, kurioje garsas, vaizdai ir ultravioletiniams spinduliams jautrūs vizualinio meno kūriniai papildė vienas kitą ir pratęsė besiskleidžiantį pasakojimą.
Vargingą, bet spalvingą „Brazilką“ Žaliakalnyje tarpukariu pastatė darbininkai, repatriantai, nukentėjusieji per šiandienes krizes ir tautinių mažumų bendruomenės. Įdomiausia „Brazilkos“ dalis driekiasi Nuokalnės ir Jonavos gatvių šlaitais. Kita svarbi šio rajono akustinio ir socialinio identiteto dalis – gyvūnų garsai. „Brazilkoje“ auga daug medžių, todėl ją mėgsta laukiniai paukščiai. Savo ruožtu gyventojai, be naminių kačių ir šunų, taip pat laikydavo vištas, o kartais ir ožkas. Šis meno kūrinys sujungia miesto ir gamtos garsus su vietos gyventojų prisiminimų ir tradicijų interpretacijomis.
Proceso fotofiksacija. J. Stonkaus nuotraukos, 2021 m.
Rezidencijos tarpinių rezultatų pristatymas. M. Plepio nuotraukos, 2021 m.
Meninio projekto rezultatų pristatymas parodoje. Fotografijų autorė T. Janušaitė, 2022 m.