„MoFu 360/365“ kūrėjai:
Hugo Herrera Tobon
Kūrėjo profilis
Hugo yra dizaineris, kuratorius ir kultūros komunikatorius, reziduojantis Amsterdame. Jo „klajojanti studija“ dirba visame pasaulyje ir specializuojasi kultūrinėje ir leidybinėje produkcijoje, kurioje persipina dizainas, komunikacija ir menai. Jo darbuose keliamas dizainerio vaidmens ir pozicionavimo klausimas, svarstomos meno, kultūros, politikos vizualinės komunikacijos problemos, diskutuojamas dizaino diskursas ir metadiskursas, ir keliami klausimai bei siūlomas alternatyvus požiūris tokiais apie vartotojiškumą, aplinkosaugą, tarpkultūrinius mainus, lytį ir socialinę integraciją. 2015 m. jis išleido „Subjektyvųjį Kolumbijos atlasą“ ir yra „Subjective Editions“ kuratorius ir redaktorius.
Interpretuojami objektai
Įvairūs Kauno tarpukario modernizmo objektai ir vietos.
Apie projektą
„Subjective Editions” – tai leidybos iniciatyva, kurianti ir platinanti nehierarchiniu principu (iš apačios į viršų) sukurtus kartografinius leidinius. Bendradarbiaujant su vietos bendruomenėmis kuriama vis gausėjanti subjektyviųjų atlasų serija, kurioje teritorija ar geopolitinis darinys vaizduojamas per asmeninę, pačių gyventojų, prizmę. „Subjektyvusis Kauno atlasas“ – tai bendradarbiavimu pagrįstas ir Hugo kuruojamas kūrybinio kartografavimo projektas, įtraukiantis besidominčius vietos gyventojus ir keliantis klausimus apie vietos identitetą ir miesto modernizmo paveldą, taip pat skatinantis tolesnes diskusijas ir apmąstymus apie viso Kauno kultūrinį identitetą.
Menininko kuruojamose dirbtuvėse įvairūs Kauno gyventojai buvo kviečiami rengti savo miesto kartografiją, jo aplinką ir kasdienius gyvenimus arba vaizduoti socialines problemas iš savo perspektyvos. Dalyvaujant asmeniškai, atkuriami vaizdai yra žmogiški, netradiciniai ir teisingai atvaizduoti. Subjektyviajame atlase pateikiamos modernistiniuose pastatuose gyvenančių kauniečių, bendruomenės aktyvistų, studentų, kūrėjų ir kitų asmenų prisiminimai, pastebėjimai ir emocijos. Vėliau šią medžiagą tyrinėja ir redaguoja kviestinis menininkas, kuris suteikia jai konceptualią grafinę formą, kur nuotraukų kolekcijos, žemėlapiai, iliustracijos, aukštų planai ir asmeniniai kauniečių maršrutai per jų patirtį atsispindi struktūroje, detalėse, gamtoje, interjere, medžiagose ir pažiūrose. Visi grafiniai elementai ir piešiniai čia atskleidžia politinių pokyčių pasekmes, tačiau tai perteikiama diskretiškai, netiesiogiai. Publikacija, kartu su jos pagrindu parengta paroda, visų pirma atspindi sudėtingą tikrovę, kurią dažnai nustelbia pernelyg paprasti žiniasklaidos vaizdiniai ir kitų sukurti modeliai. Šis galingas subjektyvus pasakojimas yra alternatyvi kartografija, kuri gali būti įkvepianti, viešai prieinama priemonė kritiškai vertinant suabejoti tuo, kas atrodo objektyvu.
Kūrybinio proceso akimirkos ir rezultatai, 2020–2021 m.
Kūrybinio projekto rezultatų pristatymas parodoje. Ahoy nuotraukos, 2022 m.