Nors šis namas galėtų būti lengvai priskirtas architekto B. Elsbergo autorystei (panašaus tipo ir architektūros namų bent kelis galima pamatyti čia pat V. Putvinskio gatvėje) vis dėlto tai inžinieriaus G. Gumeniuko projektas. Tuo tarpu egzistuojantys panašumai tarp tokio pobūdžio projektų liudija apie universalias to meto modernizmo madas ir architektūrines tendencijas.
Namo vaizdas 1956 m. J. Skeivio nuotrauka. Šaltinis: Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos instituto archyvas. Nuotraukos šaltinis: www.autc.lt
Namo užsakovai ir šeimininkai – Marija Legeckaitė ir Povilas Legeckas. Namas, pastatytas 1939 m. M. Legeckaitė buvo moterų ligų gydytoja, o šiuose namuose buvo ne tik gyvenama, bet ir priimami pacientai. Daugelis to meto žinomų gydytojų susispietė prestižine laikytoje V. Putvinskio gatvėje. Įdomu tai, kad tokie kaimyniški ryšiai buvo išlaikyti ir šių namų šeimininkams pasitraukus į vakarus. Štai 1959 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo organizuojamas lietuvių gydytojų suvažiavimas, o jame, už Atlanto, susitiko ir buvę kaimynai – V. Tercijonas ir P. Legeckas.
Žilvino Rinkšelio tekstas
Šaltiniai:
Už surinktą informaciją apie namą dėkojame Pauliui Lazauskui!
Dr. V. Tercijonas, Amerikos Lietuvių Gydytojų Suvažiavimas. „Tėvynė“, 1959-08-21, No. 34.
Ar žinote su šiuo pastatu susijusių istorijų? O gal turite senų jo nuotraukų? Pasidalinkite su mums! Ši pagalba neįkainojama Kaunui ir Kauno rajonui tampant šiuolaikine Europos kultūros sostine ir tiems, kurie nori ją pažinti. Dalinkimės savo pasakojimais apie architektūrą!
Ž. Rinkšelio nuotraukos, 2020 m.