Šį namą sau susiprojektavo, 1939 metais pasistatė ir jame gyveno inžinierius Algirdas Šalkauskis su žmona Natalija. Šiuo metu namas atrodo varganai ir nė iš tolo neprimena žinomo inžinieriaus nuosavybės, nors namo estetikai teiktas nemenkas dėmesys: numatytas čerpinis stogas, o gražiomis lauko langinėmis norėta apbrėžti ne tik modernias namo formas, bet ir lietuvišką charakterį. Kaimynystėje gyvenantys žmonės dar pamena iki 2000 metu šalia langų kabėjusias puošmenas, deja, šiuo metu jų jau nebėra…
Namas baigtas statyti 1939 metų spalį. Dėl pastato padėties šlaite, E. Fryko gatvėje, namas iš skirtingų pusių atrodo ne vienodo „ūgio“: žvelgiant iš gatvės, jį sudaro du aukštai, žvelgiant iš šlaito – du su puse. Name viso suplanuoti aštuoni kambariai (iš viso namo plotas sudarė 200 kvadratinių metrų). Pirmajame aukšte buvo numatyti du gyvenamieji kambariai, virtuvė ir malkinė su atskiru įėjimu iš lauko (šiuo metu paversta garažu). Antrajame aukšte – keturi kambariai. Pastatas šeimininkams atsiėjo 35000 Lt.
Inžinierius nemažai prisidėjo prie daugelio Kauno pastatų projektavimo: Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios Šančiuose, vaikų klinikos, Ateitininkų rūmų, 23-čiosios pradžios mokyklos Vilijampolėje, atliko Apskrities savivaldybės ir saugumo departamento rūmų techninę priežiūrą. Suprojektavo daug kareivinių kompleksų: Raseiniuose, Seredžiuje, Pajuostyje, Radviliškyje. Parengė Kulautuvos, Birštono, Šventosios uosto miestų planus. Suprojektavo nemažai privačių namų. Tarpukariu dirbo Lietuvos geležinkelių ir karo butų valdyboje, Vidaus reikalų ministerijoje, Statybos ir sauskelių valdyboje. 1944 metais iš Lietuvos pasitraukė, o 1948 metais emigravo į Kanadą, kur dirbo elektrinių projektavimo brėžinių kontrolieriumi.
Už surinktą informaciją apie namą dėkojame Pauliui Lazauskui!
Ar žinote su šiuo pastatu susijusių istorijų? O gal turite senų jo nuotraukų? Pasidalinkite su mums! Ši pagalba neįkainojama Kaunui ir Kauno rajonui tampant šiuolaikine Europos kultūros sostine ir tiems, kurie nori ją pažinti. Dalinkimės savo pasakojimais apie architektūrą!
Ž. Rinkšelio nuotrauka, 2020 m.