Sveiki, mes esame Ožeškienės gatvėje esančio namo, pažymėto 33 numeriu, durys. Šioje gatvėje atsidūrėme 1937 m., kai aplinkui pradėjo dygti modernistinis Kaunas. Mums pasisekė, nes šią gatvę stebime nuo tarpukario, o daugelis mūsų kaimynių buvo pakeistos į naujas plastikines duris. Mes išlikome, nes buvome išskirtinėmis. Traukiame akį, nes buvome sukurtos pasitelkiant tuo metu vyraujančias art deco idėjas: tamsus medis ir stiklo ornamentai, primenantys eglutės raštą – lyg išaustą tautinę juostą, kuri pabrėžia tarpukariu vyravusį tautiškumą. Ilgus metus esame namo, kurį suprojektavo architektas Arnas Funkas, puošmena. Namas yra trijų aukštų su pusrūsiu, aiškios planinės struktūros, griežtų formų, jo šoninius langus puošia keturi ovalūs balkonėliai.
Šį namą pastatyti nusprendė žymus tarpukario Kauno baldininkas Kostas Petrikas. Vilijampolėje jis turėjo baldų fabriką, jame gamino kokybiškus ir stilingus baldus, nenusileidžiančius prancūziškai madai. Baldai, pagaminti K. Petriko fabrike, puošė Lietuvos banko interjerą ir daugybę kitų tarpukario Kauno pastatų. Nors pats K. Petrikas Ožeškienės g. 33 esančiame name negyveno, jis butus nuomojo, todėl per daugybę metų name pasikeitė ne vieni gyventojai, tačiau namas išliko toks pat ir šiandien primena apie Kauno tarpukario modernizmą.
Robertos Šukauskaitės ir Tomos Valušytės tekstas
Šaltiniai:
R. Škiudienė, Lietuvos banko baldai. Lietuvos mokslų akademija, 2004.
V. Inytė, Vertingos senų namų lauko durys vilioja smalsuolius. lrytas.lt, 2017 m.
Ar jūs gyvenate šiame name? O gal žinote su juo susijusių istorijų ir turite senų jo nuotraukų? – pasidalinkite su mums! Ši pagalba neįkainojama Kaunui ir Kauno rajonui tampant šiuolaikine Europos kultūros sostine ir tiems, kurie nori ją pažinti. Dalinkimės savo pasakojimais apie architektūrą!