Vėlyvas V. Putvinskio gatvės atstovas šioje vietoje išdygo 1938 m. ir buvo suprojektuotas paklausaus ir jau spėjusio pasižymėti gyvenamųjų namų projektuotojo, architekto Leibos Zimano. Galima teigti, kad prieš keletą metų greta įrengtas ir žmonių srautus sutraukiantis Žaliakalnio funikulierius iš dalies formavo ir pastato architektūrą. Namas išryškina V. Putvinskio gatvės ir į funikulierių vedančio tako kampą, tarsi „palydėdamas“ gatve einantį būsimą keltuvo keleivį stotelės link.
Pastate buvo įrengti šeši butai, kurių gyvenamosios patalpos išdėstytos į gatvę arba taką, o virtuvės ir vonios kambariai – kitoje koridoriaus pusėje, langais į vidinį pastato kiemą. Pastato architektūrinę kompoziciją kuria du pastato sparnai, viduryje sujungti kampiniams pastatams būdinga pusapvalia dalimi. Jos išskirtinimumas – viduje įrengti apskritos formos kambariai. Fasadai santūrūs, dalinami siaurų langų juostų, atskirtų baltomis kolonėlėmis. Išraiškingai atrodo ir įgilintas pastato įėjimas, supamas dviejų stambių cilindrų su siauromis stiklinėmis akimis viršuje.
Tekstą parengė Žilvinas Rinkšelis
Šaltiniai:
Ar jūs gyvenate šiame name? O gal žinote su juo susijusių istorijų? – papasakokite mums! Ši pagalba neįkainojama Kaunui ir Kauno rajonui tampant šiuolaikine Europos kultūros sostine ir tiems, kurie nori ją pažinti. Dalinkimės savo pasakojimais apie architektūrą!
P. Tautvydo Laurinaičio ir M. Gineikaitės parodos „Miestovaizdžio balsai“ nuotrauka.