Šis namas skirtas ne kiekvienam. Dažnai lieka nepastebimas ir harmoningai įsilieja į Kęstučio gatvės namų virtinę, neužgožia kitų pastatų. Jei įdėmiai ieškosi ir pakelsi akis šiek tiek aukščiau – tau pasiseks. Prisidengęs medžių šydu ir grafiti parašais jis paslaptingai tau merkia savo tris apvalias akis. Tai trys centrinėje pastato dalyje vertikaliai išdėstyti laiptinės langai. Sutemus čia sužimba gelsva šviesa, kuri paryškina šį išskirtinį pastato bruožą. Priekinis fasadas simetriškas, o tarp taisyklingai išdėstytų langų įsiterpia antikinių kolonų stiebų motyvai bei reljefiniai stačiakampiai su vazos, augalų motyvais. Visa tai nejučia nubloškia kažkur į senovės Graikiją, tikrą Europos kultūros lopšį.
Šio namo architektas Dovydas Leiba Zimanas buvo vienas iš Kauno tarpukario modernistinės architektūros pastatus kūrusių žydų architektų. Jam pavyko sukurti nuostabų Cilės ir Geršono Cenciperių namą, kuris kaip laiko mašina mintimis nuneša kažkur toli ir įkvepia siekti daugiau, stiebtis vis aukščiau ir aukščiau.
Ugnės Žukauskaitės tekstas
Ar žinote su šiuo pastatu susijusių istorijų? O gal turite senų jo nuotraukų? Pasidalinkite su mumis! Ši pagalba neįkainojama Kaunui ir Kauno rajonui tampant šiuolaikine Europos kultūros sostine ir tiems, kurie nori ją pažinti. Dalinkimės savo pasakojimais apie architektūrą!
Ž. Rinkšelio nuotraukos, 2019 m.