Dirbtinio intelekto meninės interpretacijos
Indrė Gražulevičiūtė-Vileniškė ir Huriye Armağan Doğan
Huriye Armağan Doğan yra mokslininkė-tyrėja ir architektė, dirbanti kultūros paveldo apsaugos srityje. Prieš pradėdama savo mokslinę karjerą, ji dirbo architekte Turkijoje įvairiuose restauravimo projektuose, kurie leido jai tinkamai įsisavinti ryšius tarp tyrimų ir praktikos.
Indrė Gražulevičiūtė-Vileniškė yra mokslininkė-tyrėja dirbanti architektūros ir kraštovaizdžio tyrimų srityse, o taip pat menininkė, kurianti vaizduojamąjį meną ir dirbanti įvairiomis tradicinėmis ir skaitmeninėmis technikomis.
Kulautuvos ir Panemunės vietos dvasios meninės interpretacijos naudojant dirbtinį intelektą
Dirbtinio intelekto sukurtas skaitmeninis menas yra viena labiausiai populiarėjančių meno formų šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje. Šioje parodoje demonstruojami kūriniai, sukurti naudojant Deep Dream Generator programą. Deep Dream Generator – tai įrankių rinkinys, leidžiantis tyrinėti įvairius dirbtinio intelekto algoritmus. Šioje programoje naudojamą techniką mokslininkai pirmą kartą įdiegė siekdami apmokyti dirbtinį intelektą generuoti vizualinį turinį giliojo mašininio mokymosi procese. Jo metu buvo bandoma sujungti vaizdus ir įvairius modelius, siekiant suprasti, kaip dirbtinis intelektas suvokia turinį, ir ištirti giliojo neuronų tinklo įžvalgas.Rengiant šią parodą, buvo fotografuojamos įvairios Kulautuvos vietos ir pastatai. Fotografijose užfiksuoti menininkių dėmesį patraukę pastatai, gamtos raštai,formos ir kiti objektai, kurie buvo panaudoti skaitmeniniams kūriniams sukurti.
Indrės, Armagan ir dirbtinio intelekto sukurtos meninės kurortinio paveldo interpretacijos, 2021 m.
Parodos Kulautuvoje ir Panemunėje, G. Jovaišos ir Ž. Rinkšelio nuotraukos, 2022 m.