„MoFu 360/365“ kūrėjai:
Arūnas Periokas ir Karolis Lasys
Kūrėjų profilis
Arūnas yra muzikos ir garso menininkas, šiuolaikinio šokio projektuose jis bendradarbiauja su choreografe Vilma Pitrinaite, dalyvauja „Garso architektūros“ renginiuose, pristato improvizacinę muziką mažuose įvairių Lietuvos regionų miesteliuose, atlieka solinius projektus daugumoje Lietuvos elektroninės muzikos festivalių ir kuria garso takelius filmams, animacijai bei eksperimentiniams „padaryk pats“ teatro pasirodymams. Arūnui muzika yra svarbus būdas būti bendruomenėje, leisti laiką su artimais žmonėmis ir dalytis patirtimi. Taip jis suvokia aplinką, reflektuoja kasdienį gyvenimą ir išreiškia save per garsą.
Karolis yra architektas, muzikantas ir garso menininkas, vaizdų kūrėjas ir socialinis tinklų komentatorius. Savo menines pastangas jis įterpia į tarpdisciplininių menų sritį – jo šaltiniai ir kūrybos metodai skiriasi arba įsiterpia vienas į kitą, bet galutinis tikslas visada yra perteikti žinią visuomenei. Karolis į savo meną žiūri kaip į kritikos formą.
Interpretuojami objektai
Aleksoto funikulierius, Žaliakalnio vandens rezervuaras, Teisingumo ministerijos ir Seimo rūmai (dab. Kauno filharmonija).
Apie projektą „Skambantys laiškai“
Laiškai yra labai intymus bendravimo būdas. Paštas – tai vieta, kur susitinka gaunami ir siunčiami laiškai – tai kiek panašu į namą pusiaukelėje, kur sustoja atsikvėpti mūsų mintys ir išgyvenimai, kad ir akimirkai, prieš tęsdami kelionę pas adresatus. Bet kokį vaidmenį mūsų pojūčiai atlieka laukiant? Kiek svarbu girdėti? Ar laukimas turi garsą? Skambantys laiškai kviečia publiką klausytis, išgirsti ir patirti, kaip ši būsena apgaubia miestą, o pati architektūra tampa kupina subjektyvios garsinės patirties.
Pašto pastatas, padiktavęs projekto idėją, prarado savo pirminę funkciją ir šiuo metu laukia naujų sprendimų bei šeimininkų, kad vėl taptų atvira jo gyventojams miesto dalimi. Projektu siekiama įleisti Kauno ir jo modernistinių pastatų skambesius į pašto vidų, pasiklausyti dirbančių žmonių, technikos burzgimo, miestą akustiškai reprezentuojančių garsų. Sluoksniuota, dinamiška ir nenuspėjama kompozicija apima Aleksoto funikulieriaus, Kauno valstybinės filharmonijos ir Kauno geriamojo vandens rezervuaro skleidžiamus garsus.
Projekto instaliacija skirta Kauno modernizmui. Čia ji traktuojama kaip patirtis, kuri prasidėjo XX amžiaus pradžioje ir tęsiasi iki šiol. Per abstrakčius kompiuteriu sukurtus vaizdus ir filmuotą medžiagą, iliustruojančią kasdienę gyventojo patirtį, tyrinėjamas ir formuojamas modernistinio miesto nostalgiškas vaizdinys.
Kūrybinio proceso akimirkos, M. Plepio nuotraukos, 2021 m.
Meninio projekto rezultatų pristatymas parodoje. T. Janušaitės nuotraukos, 2022 m.
A. Perioko garso kūrinys: