Kas slepiasi po kilimu?


Būna, kad vaikas, tvarkydamas kambarį, dulkes sušluoja po kilimėliu. Nieks nemato – ir gerai, o šios sau toliau tykiai tūno 🙊 Suaugęs neretai taip elgiasi su problemomis: po iš pažiūros dailiu kilimėliu – asmeniniu, šeimos ir bendruomenės įvaizdžiu – sustumia visa, kas ne taip gražu. Iš šono stebint – nepriekaištingai suausta, o išties tas kruopštus darbas slepia po savimi dulkes, kuriomis pats audėjas kvėpuoja.

Performanso trupė iš Vienos „God’s Entertainment” siūlo poetišką būdą išleisti dulkes iš po kilimėlio. Menininkai kviečia kartu kurti instaliaciją „Po kilimu” – kartu specialia technologija austi fizinį kilimą ir proceso metu kalbėtis apie problemas, kurias paprastai stumiame po metaforiniu kilimu.

Kilimo struktūra – siūlai, susijungiantys į sudėtingą audinį – simbolizuoja socialines sistemas bei skirtingus vaidmenis užimančius žmones jose. Instaliacijos rezultatas – ne tik apčiuopiamas kilimas, bet ir platesnio sociokultūrinio konteksto atskleidimas,  įgarsinantys tylias problemas, apie kurias nepridera viešai kalbėti.

Išdrįsk pažvelgti į išvirkščią pusę, prisijunk į bendruomeninį eksperimentą.

Dalyvavimas ir detalės


Menininkų trupė iš Vienos „God’s Entertainment” atvyksta į Kauną įgyvendinti projektą „Po kilimu” ir ieško dalyvių, kurie:

✅ Išbandys audimą su specialiai šiam projektui gamintomis staklėmis, skirtomis bendruomeniniam audimui;

✅ Prisidės prie vieno svarbiausių ir unikaliausių bendruomeninių projektų Lietuvoje; 

✅ Susipažins su naujais žmonėmis ir atsikratys dulkių po kilimėliu, pasinerdami į  pokalbius apie mūsų panašumus ir skirtumus, kuriuos paprastai nutylime.

Registruokis į projektą iki rugpjūčio 10 dienos👉 https://forms.gle/6qQjvumDd12A2xQt9

Projekto trukmė: kilimo audimas vyks kasdien rugpjūčio 11-19 dienomis 12:00-20:00. Prisijungti galite Jums patogiu metu.

Projekto vieta: ausite istorinėje aplinkoje – buvusiame alaus bravore (Radvilų Dvaro g. 2A), įkurtame prieš daugiau nei 150 metų!

Kilimas ir po juo esančios paslaptys bus pristatyti Vilijampolės festivalio „Kultūrtonas” metu rugpjūčio 20 dieną. Paroda bus atvira rugpjūčio 20 – 24 dienomis.